× Kötetlen, játékon kívüli témák

normal MoP hangulatjelentés

Több
11 éve 8 hónapja #10701

A poszt témája, miszerint közkedveltebb témákat időről időre megkérdezgetnek emberkék, hogy van ez, hogy van az.
Én magam is utánajártam egy - két dolognak, és utána igyekeztem valamilyen írásos formába önteni a tudást, mindenki okulására.

Sokkal inkább olyannak indult a 'project', hogy egyes dolgokat kiragadva, ténylegesen hangulatról és benyomásról írjak egy - egy témakörben, remélhetőleg meghozva az emberkéknek a kedvet a következő kiegészítőhöz.

Végül nem tudtam kibújni a bőrömből, és egy átfogóbb valami lett, ill. készül azzá válni.
Elég sok dologról akarok még írni, pl. az egyes frakciókról és zónákról, avagy a HC-król, raidekről, scenariokról.

Egyelőre két írás született meg, hogy ne csak így lehessen olvasni, netkapcsolattal, az oldalon, ezért kigeneráltam őket pdf-be is. Nemtom, mennyire tudom majd aktualizálni, mivel pl a pet battle-val kapcsolatban egy csomó dolog változott, egy - egy rész már nem igaz, átalakult.
De ez a béta szépsége.

Csatolva a két írás, majd egy - egy cikkbe is kiszedem a szöveges tartalmat ( a képek és egyebek átszerkesztgetése nem vonz) , így majd eképp is lehet olvasni, de addig is, ott a pdf, ahol megtekinthetőek ezek.

Elkészült jelenleg:

- pet battle
- valor pontok a MoP -ban
- scenariok
- questek
- raidek és gear

Előkészületben:

- frakciók
- zónák


Jó olvasgatást!

UPDATE: nem tudom feltölteni őket, mert túl nagyok. ( 1 - 1.5 Mb ) Tud ezen fixálni vki? :P

Utolsó szerkesztés: 11 éve 8 hónapja Írta: Classrun.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10717

Ha atkuldod nekem emailen feltolom az omni szerverre es elkuldom hozza a linket.
Vagy berakod egy google docs-ba a szöveget és belinkeled :)

(az utobbi megoldas sztem jobb)


*Minsa=Asmi=Navan*
Utolsó szerkesztés: 11 éve 8 hónapja Írta: Minsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10720

Próbálgattam, de nem tudok feltölteni semmit se.
A kisebb cuccokra másik hibát dob, a nagyobbakra meg kiírja, hogy túl nagy...

Elküldöm mailban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10722

Jópofa feature lett ez a pet battle. A valor átalakítás is bejön. Várom már a kieget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10723

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10724

Class köszi szépen nagyon jók lettek.


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10734

Scenariok szösszenet , minimál kategóriában

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10735

koszi Class, mindegyik szuper lett!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10736

Köszi Class, az írásaid hatására ismét kedvet kaptam a betához!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10738

Köszi Class! Remek olvasmányok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10740

Jók lettek a leírások :)
Pet battlehez annyit hozzátennék, hogy a következő mester helyét a legnagyobb szintű pet alapján kapod meg. Tehát ha elér egy bizonyos szintet kapod a következőt.
Más: ma délután össze tudunk rakni egy mop csapatot instázásra? 5-6 magasságában.


Up the Irons!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10744

A béta elég gyorsan változik, dolgoznak a fiúk, ez talán a legjobban a Pet Battle részen látszik meg, ott pl az UI is már más, fixeltek egy csomó dolgot, stb.
A scenariokért is jár majd justice point, de ez pl csak most került csak bele, a hétvégi buildben.

Úgyhogy csak ideig - óráig tartalmaznak ezek megbízható infókat, de nem is ez a legfőbb cél ezekkel kapcsolatban.

Örülök, hogy tetszenek az írások, meglássuk, hogy lesz időm rá, hogy még írogassak ilyeneket, most pár nagyobb léptékű jönne, kiderül majd, hogy hogyan sikerül.

Addig is jó olvasgatást és kösz a biztatásért!

Utolsó szerkesztés: 11 éve 8 hónapja Írta: Classrun.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10753

Questekről egy hosszabb írás, mi változott, mi várható, ill. a napi questekről egy hosszabb bekezdés

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10754

koszi!

a legendary cuccnal ezt irod: "tehát pl tankok, healerek, raid leaderek". annyit azert hozzatennek, hogy a legjobb persze a guild leader - raid leader - healer szerepkor, nyilvanvalo is mar, hogy hol lesz helye a legendarynak ;)

kezd eleg frankon allni azert a betas leiras csomagod, frosthock megjelenest nem szeretnel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10755

Skaven írta: koszi!

a legendary cuccnal ezt irod: "tehát pl tankok, healerek, raid leaderek". annyit azert hozzatennek, hogy a legjobb persze a guild leader - raid leader - healer szerepkor, nyilvanvalo is mar, hogy hol lesz helye a legendarynak ;)

kezd eleg frankon allni azert a betas leiras csomagod, frosthock megjelenest nem szeretnel?

Szerintem egyébként egy elég vaskos feszültségforrás lesz a legendary ilyen környezetben, ráadásul a guildre is plusz terhet rak - kb. egy full kiegen keresztül lehet majd visszajárni, hogy mindenkinek meglegyen.
Amikor max 3-4 emberke lehet legendaryval, akkor akár még reális esély is lehet rá, hogy adott contenten belül mondjuk a fele letudja, a maradéknak pedig már nem sok kell.
Arról nem is beszélve, hogy 10 / 25 emberből min. 1 olyan tuti lesz, aki úgy érzi, hogy jobban megérdemelné, és ezen nem is feltétlen lép át könnyedén...

A nagy TERV az volt mögötte, hogy majd jól írok sok - sok guildeknek, hogy csináljunk együtt ilyeneket + class leírásokat, meg boss taktikákat, és meg tudom akkor ezt már ezzel támogatni. Egyelőre erre sok esély nincs, ill. elkanyarodott.
Nemtom, megálmodom majd a dolgot, lehet, hogy az FS lesz majd akkor a fórum, amivel jól kiszólok a nagyvilágba ezügyben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10757

reszemrol igy utolag is bocsanat, elegge mashogy kepzeltem el a nyarat es a betazast meg regebben. :(
mindenesetre ismet koszi, hogy ilyen szinten foglalkozol vele.

szerintem meg tudunk majd egyezni a legendary kapcsan, en most pl biztos hogy nem vallalnek be sajat magamnak egy legendaryt es ez harom honap mulva is igy lesz, barmi tortenhet most velunk, nem szeretnek kibaszni a csapattal. szoval maris ennyivel kevesebb versenyzo van. :) a casterek es dub meg most ugyis lattak hogy mennyi szenvedes van vele es hogy mennyi ertelme volt az egesznek, talan ebbol a 4 emberbol szinten lesz olyan, aki nem fogja verni az asztalt, hogy ide neki megegy legendary. :)

utolag meg nem tudom mennyire fogunk visszajarni, en az utolso szakaszban vagyok a firelandses legendarynal es kb. ket honapja be sem tettem oda a labam, pedig mar meglehetne egy ideje (es elotte se igyekeztem tulsagosan).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10758

HELLO LEGENDARY!!!

Félre a tréfát, nekem sem úgy alakult a betázás ahogy szerettem volna. Ami biztos, hogy mire jön a panda addigra már végzek a jelenlegi melókkal és aktívan tudok majd játszani.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10759

Túl lett gondolva ez a legendary rész, egyelőre nem nagyon látszik, hogy mi is lesz ez pontosan.
10es raidben, ahol még némi progress is van, a legendary szerepe, azon túl, hogy aránytalan terhet rak egyvalakire ( a folyamatos jelenlét, a megnövekedett elvárások ), maximum presztizs szereppel bír.
Lásd DS-t, hamarabb volt HC Madness, mintsem Dubnak legendary, de FL-en is max Ragna HC-n tudtunk volna rendesen kihasználni.

Mellett viszont az emberkének ugye folyamatosan ott kellett zúznia, értelemszerűen elvárás volt, hogy ha már ott van, akkor mindent tudjon jobban, mint bárki más ( vagy legalábbis a saját szerepét ), legyen DPS 1. minimálisan ( ami, főleg középtávon, nem nagyon lehetett, mert az első HC lootok jobbak voltak, mint a legendary aktuális fázisa, így volt, hogy másnak jobb fegyvere volt, mert még nem tartott ott a cucc... ), stb.

Ennek ellenére mindenki ( főleg azok, akiknek még nem volt ) szeretne ilyet, mert azért mégis, ez is teljesen érthető.

Sokat tényleg nem lehet erről tudni jelenleg, úgyhogy kár még egyelőre messzemenő terveket kovácsolni, én részemről nem feltétlen örülök a dolognak; egyrészről a Blizz mossa kezeit, mondhatja, hogy: 'Na, itt a legendaryd, ne sírj', bármelyik classnak, innentől kvázi nem érdekli, másrészről viszont ezzel ( főleg egy frissebb guildben ) remek kis probléma - forrást tud generálni.

Minden kieg elején létrejön pár új guild ( a miénk is így alakult ), nem lepne meg, hogyha jópár azért bomlana fel, mert ezzel kapcsolatban buknának ki problémák.
Tippre jópár olyan emberke lesz, aki félig kész legendarykkal fog guildet keresni pár hónappal MoP kezdése után, és nemigen fognak olyat találni, ahol ne lenne már másik 5 sorban álló előtte.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10761

Természetesen én is lemondok a legendary-ról. Én voltam az akinek leginkább megérte és a legtöbbet tudott vele progress-elni. A 100%-os raid és boss attendance durva volt ami vele járt. A kezdeti időszakban a kimaradóknak, a végén már főleg nekem.

Legendary-t vállalni felelős döntés, sajnos voltak akik megbuktak vele.


Class által leírtakkal teljesen egyetértek, mint szinte mindig (IRL biztosan jó haverok lennénk). Mondjuk nekem a bor v. a fröccs jobban bejön. Én tennék egy heti cap-et a Blizzard helyében a legendary-hoz szükséges bármire. Ez megoldaná a 10 vs. 25-ös farmot is, valamint az attendance-t is. Pontosan be lehetne lőni, hogy mikor legyen legendary-ja az emberkéknek. Így míg tizesben 1 ember addig 25-ben a cap miatt 2,5-3 ember kapna egy időben legendary-t ami progress szempontjából igazságos.


addig

Utolsó szerkesztés: 11 éve 8 hónapja Írta: Bernatella.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10763

en guildhez kotott legendary progresst csinalnek es max. a legvegen, magat az itemet kapna meg valaki, de hat ez mar az en hulyesegem. :)
egyelore en ugy vagyok vele, hogy ket honap mulva mar okosabbak leszunk, hogyan fog mukodni a dolog. addig meg sok minden tortenhet mindenkivel, kb. az elso raidek egyiken majd zuzas kozben atbeszeljuk hogy mi legyen vele, most persze kb. mindenki lemondana rola udvariassagbol, de valakinek meg kell kapnia. sajna ez dps szempontbol a legnehezebb, talan ezen a spoton lehet es kell is a legtobbet varialni a bossoknal altalaban. viszont valoszinuleg erre a spotra eri meg leginkabb osszeszedni is (felteve ha ertelmes gyorsasaggal lehet osszeszedni, ami tizes raidre biztos hogy most sem lesz igaz es maris ott vagyunk hogy tok mindegy hogy ki kapja, ugysem tudjuk kihasznalni rendesen). ettol fuggetlenul meg barmi lehet, mindenki szepen elmondja majd, hogy mennyire fer bele az idejebe a jatek es kitalaljuk, hogy attendance szempontjabol mi a legjobb. ennek alapjan kb. Little van a legjobb helyzetben, ha ugy alakul az oszi idoszaka hogy tud rendesen jatszani akkor valoszinuleg neki lesz a legnagyobb reszveteli aranya, foleg a raidelesi szakasz elso feleben. szoval sok mindent figyelembe kellene itt venni, valoszinuleg kihasznalni a targyat ugysem fogjuk tudni rendesen. de elobb legyen tobb infonk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.155 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum