normal Assassination Rogue Guide

Több
7 éve 6 hónapja #26353

Smasszer írta: Tehat, soha semmilyen korulmenyek kozott nem erdemes kisebb CPvel frissiteni a rupture-t.

Mondtam én ilyet valaha, hogy frissíteni kell rup-ot egy kisebb cp-sel? Vagy ez most honnan jött? Nem értem... Amit hosszasan fejtegettél az nekem teljesen világos volt, hogy így működik. (És szerintem hozzácsapja az újat, de ezt pontosan csak logból lehet kideríteni, hogy cast után az első 1-2 tick az még az előző dmg-ével egyezik meg vagy már az újéval. Ingame csak 1 tooltipet látsz debuffként, az pedig nyilván az új lesz, hosszabbított időtartammal, ami a lényeg aza tick dmg.) Rota közben természetesen nem kell feltenned 3cp-s rupot, miért kellene? Elég ha az előző 5 vagy 6 cp-s rupot úgy frissíted hogy utolsó tickeket hozzácsapja a buffolthoz, ezáltal egy 2-3 tickel hosszabb rupot fogsz exsa-val lepörgetni.

Icyról kár vitatkozni, én mióta nézegetem az oldalt óriási blődségeket sose írtak, és emellé ha az ember még használja értelmesen a SC-ot is akkor olyan szart nem fog produkálni sose. Ha a magyarázat hiányzik, akkor írj fórumon, kérdezz rá ez miért, tuti válaszolni fognak. De ha figyelmesen végigolvasod az egyes spellek, cd-k stb leírásait, mindegyikhez szépen le van írva mit miért hogyan érdemes kombozni, és össze lehet rakni az értelmét. Azt meg nem értem, Neked miért nem elég az, ha valamit leírnak, hogy ez így jó, és a gyakorlat is ezt mutatja hogy jó, akkor miért kell még pluszban is megmagyarázni? Használni kell és kész.

Smasszer írta: Az ago talentezest en is nezegettem mar, hogy ki kellene probalni, de oszinten szolva nem sok idom van ra. A logokbol, amit linkeltel nekem nem egyertelmu, hogy mit kellene latni. Marmint az oke, hogy az agos tobbet sebzett, de nem igazan ertem a rotat. Mar az eleve fura, hogy az opener utan tok sik az egesz chart, minimalis fluktuacio van benne. Vagy csak az opener a lenyeg? Mert ott meg az agos esetben procolt a blood of the assassinated, az exangosba meg nem. Azert az megint nem mindegy. Meg vanish sem volt egyik esetben sem, azert az sem mindegy, hogy exangos vagy nem exangos rupture elott megy vanish. Szoval kicsit bovebben kifejthetned meg, hogy mire alapozod azt, hogy az agos build az jobb. Nem azt mondom, hogy nem az, csak nem ertem, hogy ez ebbol a logbol hogyan derul ki.

Az opener után azért túl sík, mert target dummyt nem igazán tud kezelni a log (alapvetően ugye a dummy 1% hpn van végig, szerintem ez kavar be neki), de a lényeg az egyes spellek sebzése, átlagos, max stb kiolvasható. És nem az opener a lényege, ezért is 3+ percesek a tryok. Vanish azért nincs mert ha vanishelsz target dummyn kikerülsz combatból, és ilyenkor a log, még a recount is új csataként kezeli az utána következő dolgokat. De egyébként ha egyikben sincs vanish akkor miért is nem tökmindegy? Egyik rup-ot se buffolta vanishel...
Az hogy mire alapozom... Mateknak nem hiszel, számoknak nem hiszel, így elég nehéz ám bármit is megmagyarázni. Egyébként most már tapasztalat... De először kimatekoztuk, után jött a dummys teszt, és élesben is kipróbáltuk instákban stb, és bossokra egyértelműen jobb. Trashra és questelni nem valószínű, mert lassan indul be.
De egyébként számolgasd saját magadnak. Fogd meg egy random 1 targetes csatád logját, tedd be a dmg-eket excelbe. Töröld ki a deadly poisont, és töröld ki az exsangos rup tickek felének dmg-ét. Aztán ingame talentelj át, master poisoner + ago poison, nézd meg ago stackenként mennyi dmg-et ad, szorozd fel ezt 5-el, és szorozd fel a dmgeket százalékosan... Nyilván nem lesz pontos a számítás, ago poisonos rotában sokkal több envenom van, mert exsa miatt nem borul az egész vérzés frissítés, vagy pl nyilván az exsas tickek kivétele se ugyanannyit jelent, mert ugyanúgy lesz vasnishes vendettas (igaz elabo nélküli) rupod csak nem 18 hanem 36 sec alatt fog lepörögni. Én megnézegettem mennyi masteryt tudok összekaparni, elég sok critet vesztettem, de lett 129% masterym, ezzel az ago poison 5 stackje 52%-al növeli a targeten a dmg-et. ( ez mondjuk lehet finisher után van, mert ott artifact trait miatt kapsz még +1%-ot stackenként)
A rota alapvetően nem változik, ugyanúgy fenntartod a vérzéseket, és tolod az envenomot meg mutit. Sokkal nyugisabb mint exsas build. Az openerre még nem találtuk meg a tökéletes megoldást, nyilván az lenne a lényeg, hogy minél előbb felmenjen az 5 stack ago poison, de ehhez meg envenom kellene, viszont akkor meg nem lesz korai rup, és energy hiányos leszel, szóval ez nehéz dió, ráadásul valszeg blnél pikkpakk felmegy az 5 stack, bl nélkül lesz csak gond.

Nagy különbségre egyébként ne számíts, sztem valahol olyan 2-5% közötti a különbség exsa és ago között, úgyhogy lehet Neked ez megint az a kategória amivel nem fogsz foglalkozni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26354

Kimertem en is. Vanish nelkul. Raider dummyt pufoltem, nem dungeoneert.

www.warcraftlogs.com/reports/fXCh7GZLAw9MDPpv

Az exsangos eset valamivel gyengebbre jott ki egy kicsivel, de elrontottam a rotat, latszik, hogy a rupture uptime csak 90%. De baromi sokat szamit, hogy hova proccol a blood of the assassinated, azt mar lathattuk, hogy openeren masfel milla is lehet a kulonbseg (poti nelkul). Ebben a logban egyszer proccolt exsangra. Mindketto logban 3szor procolt osszesen. Ebbol a szempontbol az agonal teljesen irrelevans mi tortenik, szoval az exsangos buildnek nagyobb a szorasa, es ennel, amit itt latunk szinte csak nagyobb lehet. Es en elegge masterys gearben vagyok, 136%. De nincs meg a finisheres trait.
Ezek alapjan en nem mernem azt mondani egyikre sem, hogy kimondottan erosebb. Az agos build folyamatos magas dpst biztosit, mig az exsangos burstosebb, szoval ha hosszu ideig folyamatosan lehet utni a targetet (ursoc/nythendra), akkor az agot neznem meg, ha meg rovidebb ideig megszakitasokkal (pokos), akkor az exsangosat. Illetve a potinak a burstos rota jobban kedvez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26356


Köszönöm ezt a levelet és a jókívánságot is. Hasonló jókat kívánok Neked is a mythic raidelésben.
De azért ne számíts arra hogy én ezt hagyom, és elkussolok a seggemen, főleg ha teljesen indokolatlanul küldesz nekem ilyen hangnemű levelet. Nézzük akkor azt a bizonyos exsas logot, mert kettőnk közül úgy néz ki Te vagy az aki nem igazodik ki a logelemzések katyvaszában:  https://www.warcraftlogs.com/reports/9THwbAjpGR8crvyf#fight=2&type=casts&source=1 
Ezen a linken ha bekapcsolod a rupturet és az exsangot, tökéletes látszik, hogy:
- 0:01nél felmegy 1 rup (segítek ez a garr utáni 1 cp-s rup)
- 0:05nél felmegy a következő rup (igen ez a buffolt)
- 0:06-nál eldurran az első exsang...
Elárulnád hogy ebben hol a hiba, és hogy hol ketyeg le 2x a rup mire felmegy az exsang? És hogy miért nem összehasonlítható a 2 log?

Ezentúl, én egy büdös szóval nem állítottam első agos hozzászólásomban (amiben a logok voltak), hogy "az agos egyertelmuen az erosebb", idézném saját magam: "úgy néz ki életképes a masterys ago poisonos build", majd ezzel zártam: "Éles tesztelés majd raiden valamikor. " Örülök, hogy ezen mondatok mögé, Te bemagyarázol magadnak mindenféle egyéb jelentést, de nem kellene, mert félre megy a beszélgetés. Én első alkalommal tesztelni való ötletként jöttem az ago buildel, de Te kapásból bele kötöttél a logba, hogy egyikben proccolt a random blood of assa, meg belekötöttél vanishbe, stb. És azabaj azt írod szeretsz theorycraftolni, de az ötletelésre, miszerint érdemes lenne megnézni az ago-s buildet, kapásból kötekedéssel válaszolsz, és nem csak erre, az openerre is ez volt, elutasító kötekedés, nem pedig az hogy hmm, oké, nézzük meg, letesztelem én is, megpróbálom, stb.

Sajnálom, hogy ilyen irányba ment el ez a dolog, mert az ember alapvetően segítő szándékkal posztolja az ötelteit, tapasztalatait, de azért legközelebb vegyél 2 mély levegőt, és gondold át újra az egészet, mielőtt hasonló pm-et küldesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26357

Nem az openerrol beszeltem, nezd mar meg a logot konyorgom. 0:43 rupture 0:53 exsang, 2:36 rupture 2:44 exsang...En indoklast kertem, indokolatlansagot kaptam, koszi...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26358

Az én indokom az, hogy szerintem a kollega megvárta garr-t, továbbá mivel minden második exsang egy nem buffolt, teljesen átlagos rupra megy, igy jobb cdre tenni exsat, mivel a tickek darabszáma ugyanannyi lesz, csak fele annyi idő alatt megy le, viszont így nem csúszol cdvel, es mikor vendetta lesz, akkor minimális várással mehet a burst. Ha rettentő szigorúak akarunk lenni, akkor mondhatjuk hogy a 10s és a 8s felét bukta rupbol, ami igy 5+3 azaz 8s, felfele kerekítve 3 rup tick ami átlagos dmgel számolva kb 350k, közel sem milliós nagyságrend, ráadásul rup ráfrissítés helyett tolt envenomot, ami dmgben sztem nagyjából visszahozza ezt. És még azt se mondhatod, hogy elabo buff nem volt, mert envenom cast miatt volt azis, mikor beindult az exsas rup. A bábukat nem én ütöttem, ahogy látható, ezért is kaptam fel a vizet a leveled kapcsán, mert ha normális hangnemben megkérdezed, hogy Hombre miért így tolta a rotát ugyanígy leírtam volna amit most. Nem pedig azzal kellene vagdalózni, hogy szar a log. Az én szememben teljesen rendben van, én is így szoktam tolni...
És egyébként még mindig egy olyan logon pörögsz, amit azért készítettünk, hogy ez alapján lehet érdemes megnézni agos buildet raiden. Nem pedig olyan szandékkal készült, hogy perdöntően bizonyítsa, hogy ago mindig minden körülmények között jobb, mert én ilyet sose írtam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26359

En a helyedben ezt az ervelest vegiggondolnam megegyszer, mert ez tenyleg nem 1%. De mint irtam, tied a topic. Ugy raideltek, ahogyan nektek jol esik, nem szolok bele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26360

Én átgondoltam, de lehet rosszul.
Második exsangnál alapvetően 3 lehetőséged van:
1. Megvárod exsang elnyomásával a következő rup-ot mikor felkerül, ez esetünkben kb 15-20s csúszást jelent, ami azt jelenti, hogy ennyivel csúszni fog a vendetta-s burst is, mert hiába hűl ki vendetta cd-je, meg kell várnod exsa-t, innentől kezdve csúszik minden... Ha ugyanezen elven haladsz tovább, akkor a 4. exsang jó eséllyel ebben a logban már nem is szerepelne, annyit csúszol.
2. Fogod és ráfrissítesz egy új 6cp-s rup-al egy 10 sec óta ketyegő rup-ra, ez azt jelenti hogy 2/3-adát kukába vágod az előző rupnak, nagyjából 4 cp-t kidobsz az ablakon.
3. azt csinálod amit a logban látsz, nem foglalkozol azzal hogy 10s óta megy a rup, a cpdet inkább költöd egy envenomra, és cdre vágod az exsangot.
Azt fontos látni, hogy mivel itt nincs semmi buffod rup-ra, ezek a rup tickek bőven átlag alatti sebzéssel rendelkeznek, mert az átlagot a buffolt tickek húzzák fel, tehát igazából lentebb még jófej is voltam hogy átlag dmget írtam.

Viszont érdekelne a véleményed, miért rossz az érvelés, hátha valamivel nem számolok, elfelejtek, és tényleg nem 1% dps marad bent hanem sokkal több.
Az úgy nem járja hogy nekem indokolnom kell mindent, Neked pedig nem, és kivonulsz egy "Tied a topic" kijelentéssel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26368

Igazad van, az ugy nem jarja, ezert megindoklom. A garrote-ot felesleges megvarni az exsanggal. Otodakkorat ut mint a rupture. Arrol nem is beszelve, hogy a cdje miatt amugy sem lehet rafrissiteni az exsanggal letekert garrote-ra. A 3 tikkes szamitasod nem teljesen ertettem, mindenesetre nalam a 10+8 sec-nel 9 (5+4) tikk marad ki. Ha 10 secnel felul vagsz egy rupture-t, akkor csak 10 sec megy a kukaba a maradek 8 hozzaadodik. Kiveve, ha annyira elore rafrissitettel az elozore, hogy meg 26 sec van belole, akkor 18/36, tehat a fele megy a kukaba. Kicsit durva atvaltas, de ahelyett a fel rupture helyett tudtal volna fel envenomot tolni. "Fel" atlagos envenom hit az kb 1.4x atlagos rupture tikk. Szoval, ha 10 secet ketyeg exsang nelkul a rupture, es nem frissitesz ra, nyersz 1.4 tikket, es buksz 5-ot. De ez a legszelsosegesebb eset, mert lehet, hogy csak 1 tikknyi dmget nyersz. Mindenesetre Ebbol az is latszik, hogy 1 tikk miatt nem erdemes rafrissiteni. Meg az is, hogy ha rafrissites nelkul igy tolod a rotat, akkor az 45 secenkent atlagos rupture tikkel szamova 350-400k. Aminek a szorasa megintcsak eleg nagy pozitiv iranyba, mert mi van, ha raproccol a blood of the assassinated (legyen mostantol bota). Nem latom mi a problemad az atlagossal, igen lehet, hogy kisebbek lesznek a tikkek. Meg lehet, hogy az atyauristen is odaproccol, es akkor meg 300ks tikkek lesznek, es akkor meg en voltam jofej. + ott van meg a poti is (persze az itt most nincs, bossokon lesz). En azt mondom, hogy ebben a 15 millas logban also hangon 700k ment el csak ezen (poti nelkul). De egyebkent az Icy veins ezt tobbszor kihangulyozza, hogy exsang elott ra kell frissiteni a rupture-ra, ha az szamodra nyomosabb erv.
Ha ugy dontesz hiszel nekem, ha ugy dontesz megprobalhatsz racafolni, ha sikerult, valoszinuleg megfogadom, amit mondasz, de ezt az ertekezest en tenyleg nem szeretnem folytatni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26371

Nem sikerült meggyőznöd róla, hogy hibás lenne ez a rota, ezt még leírom hogy miért, talán nem haragszol meg érte, és akkor befejezhetjük, mindenki raidel tovább úgy ahogy szeretne (nem mintha bármit is rád szerettem volna erőltetni, tényleg csak ötlet volt az ago-s build is, ahogy az opener is...).
Szóval igazad van nem 3 kimaradt tickről van szó hanem 4,5ről, ami 4 igazából. Nem értem miért a 10 és a 8 sec-el számolsz, mikor ezen idő alatt fent van a rup, és tickel. Én elvesztett rup tick alatt azt értem, ami abból jön, hogy később kezdem el exsa-val lefuttatni a rupot, ezáltal később tudom feltenni a következőt. Tehát mivel első esetben 10 secet csúszott, és exsa alatt 5s-el gyorsabban lejárt volna, ezért a következőt 5s-el később tudom (érdemes, mert exsa-sra nem frissítünk rá ugye) feltenni, 2 (2,5) tick, a 8 sec csúszás esetében 4 sec-el később tudom feltenni tehát ez elvesztett 2 tick. Azt se értem miért fél átlagos envenommal számolsz, mikor a 6cp-s rup frissítés helyett amiből igazából csak fél rup dmg lesz, 6cp-s teljes értékű envenomot tudok tolni, plusz ha belemegyünk a szőrszálhasogatásba, hozzá lehetne számolni a buff miatti deadly poison dmg egy részét is, hiszen envenom buff alatt nagyobb %-al applikálódik a méreg. Garr-t tényleg nem kell megvárni, mégis ha ilyen 1-2 s van vissza akkor érdemes, és nem azért hogy lefusson, hanem azért hogy a 2 vérzés sűrű tickjeiből kapsz egy komoly energy boostot, amivel gyorsan, könnyedén észhez lehet téríteni a rotát. A random dolgokkal teljesen felesleges számolni ilyenkor, ahogy jelen esetben a potival is, hiszen egyik bábuzás során se tolt potit Hombre, tehát ebből nem fakadtak különbségek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.187 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum