normal Általános összefoglaló

Több
12 éve 9 hónapja #2130

Hamarosan itt a 4.2, amit követően nagy valószínűség szerint egy jó darabig nem kell majd piszkálni az egyes classokról szóló leírást, hacsak nem csesztek el vmi ordenálisat a patch folyamán, alig - alig lesznek változtatások, most is már látszik, hogy kb.-ra minden a helyén van, az összes classnak nincs annyi változása, mint anno LK - > CT-ben bármelyiknek volt (vagy lehetett volna egyes classoknál 4.0 - > 4.0.6 -> 4.1-et is mondani ).
Emiatt is, a héten szakítok időt, és - amellett, hogy be kívánom fejezni a 4.2es PTR leírásokat a bossokról - átböngészni, hogy melyik rész is az, amelyiknek még nincs gazdája, valamint önjelölt és felbérelt szerzőket keresni azokhoz a classokhoz / specekhez, amelyek foghíjasnak tűnnek.
Mint látható, már most is van olyan írás fenn, amelyet nem a guild egyik tagja írt, lesz még ilyen reményeim szerint, próbálva minél szélesebb közönséget ebbe bevonni.
Arra kérnék mindenkit, hogy ha van fenn bármilyen írása, akkor a 4.2 fényében nézze már azt át, és aktualizálja. Másrészről, ha összeszedtem majd, hogy mely részek hiányoznak, akkor lehet cápázni, és a legjobb falatokat lenyúlni, vállalva az örök dicsőséget, amely a guide létrehozásáha végett éri az illetőt, s melyben sütkérezhet holta napjáig.
Valamint emellett aki tud olyasvalakiről, aki tudomása szerint egy témának nagy tudója, és az a rész itt nem szerepel, akkor próbálja már meg bevonni az illetőt, hátha sikerül rávenni, hogy tisztelje meg az oldalt egy írással. Hasonlóképpen, ha már van itt írás, és van egy kevés ideje, átfuthatja, hogy adott esetben tanácsokkal lássa el az íróját. Az jelenleg egy nagyon távoli cél, hogy egy korrekt, látogatott, napi szinten postokkal tarkított rész legyen ez az oldalnak - de valahol el kell indulni, és mielőtt index főcímlapot intézünk a kezdeményezésnek, jó lenne minél inkább fogyasztható állapotba hozni a cuccot.
Egyelőre ennyit erről, a napokban összeszedem, hogy mi hiányzik, valamint ha ráértek, akkor frissítsétek majd az aktualitások alapján 4.2-re az oldalt, hadd álljon készen ( ez a rész is ) mind számunkra, mind egy bővebb, magyar WoW-os közösség számára az új contentre.

ui: volt Zkanak egy írása a guide-ok formázására / szerkesztésére vonatkozóan, irányelvek, tanácsadások, azt nem találtam, nem lett átemelve, vagy csak valamelyik post részévé vált időközben?

Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja Írta: Administrator.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2177

mivel a wowsteadből manuálisan lehet csak copy pastelni, én átemeltem pár dolgot, de közel sem mindent, főleg azért mert ha én emelem át, utána más már nem tudja szerkeszteni, csak én, így nem túl célravezető. akkor meg is lett mondva, hogy aki, amit fontosnak tart rakja át ide.
a régi fórum is elérhető még, úgyhogy továbbra is nyugodtan átemelhet onnan bárki bármit.

http://omnislash.wowstead.com/forums/omnislash-forum


ui: átcopyztam az emlegetett cikket..............


*Minsa=Asmi=Navan*
Utolsó szerkesztés: 12 éve 9 hónapja Írta: Minsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2180

Köszönet, a cikket már lefekvés előtt, pár sörrel a fejemben írtam, így nem töltöttem az időt, hogy keresgessem / átemeljem, de jogos, amit írtál, a jövőben majd szétnézek a régi oldalunkon is, és ha kell, akkor átemelem magam!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2258

Hiányzó class leírások:

Druid:
Balance, Feral DPS
Hunter:
MM, Survival, BM
Mage:
Frost, Fire
Pala:
Prot, Retri
Priest:
Holy
Rogue:
Assasination, Combat, Subtlety
Shaman:
Cement, Resto
Warlock:
Affli, Destro, Demo
Warrior:
Prot


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…
Utolsó szerkesztés: 12 éve 9 hónapja Írta: Dögrovás. Indoklás: Frissítettem a listát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2259

A rogue részről írni fog egy srác, akivel régen együtt játszottam, azt mondta, hogy ugyan nincs mindegyik specen belül jártassága, de megírja mindhármat várhatóan. Annyi türelmet kért, hogy szeretne még belekóstolni a 4.2-be, és utána készíti el az írásokat. Nyilván, ha vki szeretné beelőzni, megteheti.

Balance druid írásra is felkértem egy srácot, biztos vagyok benne, hogy abban se lesz hiba, legutóbb, amikor beszéltem vele, akkor már a nagy része kész volt, majd rákérdezek, mi újság vele, várhatóan szintén patch környékén lesz meg.
Huntereink vannak, jók is mindahányan, vki bevállalhatná, hogy legalább a két, raid szempontjából életképes specet megírja, megköszönnénk nekik.
Resto sámánt Skaven ígérgeti már egy ideje, de nyilván nem tudta még rászánni magát, hogy írjon róla, hasonlóan Berna a lock írásokkal kapcsolatban.
A többi szabad préda, ha csak azok lesznek meg, amelyekre ígéretet kaptam, akkor a fele specről már lesz írás, az már egy jó kezdet. Aki ismer olyat, akire lehet bírni ilyet, ne fogja magát vissza, beszéljen Vele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2260

Balance-ról mondjuk van fent régi oldalon... Csak pár apróság változik 4.2-vel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Caserys
  • Caserys profilkép
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #2262

Ehhez annyit tennék hozzá, beszéltem pár wowhungarys moderátorral, és ha belemennek a dologba, akkor napi/heti szinten közlik majd az L2P cikkjeinket a főoldalon, ha nem, akkor is elkezdem feltölteni az írásokat az oldalra, szóval közönségünk lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2263

Tacsko írta: Balance-ról mondjuk van fent régi oldalon... Csak pár apróság változik 4.2-vel.

Elég sovány sajnos az írás, ami fenn van ott, sokkal inkább egy alap áttekintés, bár a hozzászólások hasznosak.

Nehezen mérhető pl a Te írásodhoz, részletességében, kidolgozottságában. Elvileg az új is sokkal inkább közelebb lesz formátumában és terjedelmében az általad írthoz, jobban illeszkedik majd a többi közé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2264

Frost DK is hiányzik, én csak elmélkedtem egy sort a 4.1-es változásokról.
megírom majd vmikor a teljeset...


*Minsa=Asmi=Navan*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2265

Classrun írta:

Tacsko írta: Balance-ról mondjuk van fent régi oldalon... Csak pár apróság változik 4.2-vel.

Elég sovány sajnos az írás, ami fenn van ott, sokkal inkább egy alap áttekintés, bár a hozzászólások hasznosak.

Nehezen mérhető pl a Te írásodhoz, részletességében, kidolgozottságában. Elvileg az új is sokkal inkább közelebb lesz formátumában és terjedelmében az általad írthoz, jobban illeszkedik majd a többi közé.

Remek. Kíváncsian várom milyen lesz. Elméletben mind a 4 druid specet ismerem, de látszik, hogy melyiket mennyit műveltem :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2266

a resto samanos dolgon agyalok mar egy ideje, alapvetoen szerettem volna latni 4.2-ot a valtoztatasokkal, mert ott pl. siman lehet hogy gyk. egy hasznalhato reforge lesz, most meg siman lehetett jatszani ugy, hogy haste / crit vagy mastery reforge volt, a lenyeg az volt, hogy maxold valamelyiket, kicsit talan mas stilusa volt mindnek. annak meg sok ertelmet nem lattam, hogy irok valamit, ami ket het mulva csak felig jo es lehet ezerrel javitgatni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2508

Hozzákezdek a 4.2 prot paladinnak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #9542

Elkezdődött a MoP béta, már lehet az infókon csámcsogni, a szerencsésebbek tesztelhetik a béta szervereken a karaktereket / speceket, s bár még mind a MoP, mind az 5.0 távol van ( utóbbi tippre 1 hónappal meg fogja előzni magát a kieget ), de már lőtávolban van a következő content.

Ezzel párhuzamban gyors összeszámoltam, hogy Class leírások tekintetében hogyan is állunk.
Van, amelyik régebbi írás ( bár lehet, hogy még most is aktuális, mert nemigen változott semmi sem ), ill. van olyan, ahol nem tudtam eldönteni, hogy ez mennyiben számít leírásnak, vagy sem.

Jelenleg így áll:

Druid - teljes
DK - teljes
Hunter - hiányzik: MM, Surv
Mage - hiányzik: frost ( bar ez inkább PvP ág tudtommal jelenleg )
Pala - hiányzik: retri
Priest - hiányzik: holy
Rogue - teljes
Saman - hiányzik: encha
Warlock - hiányzik: demo, az affinál nem tudom, ez mennyire számit leírásnak
Warrior - hiányzik: prot

Ehhez jön még a Monk majd hozzá vmikor MoP-ban.
Ez 30 specből 22, ami vmilyen szinten ki van dolgozva. Százalékosan 73,3%.

Ez nem rossz szerintem, hogyha figyelembe vesszük, hogy főleg csak a guild töltötte fel ( kivéve a rogue, és a warri arms részt, amelyet én igyekeztem aktualizálni ), amely összesen 28 raider karaktert 'foglalkoztat' jelen állapotban, s amelyek esetében van átfedés a specek között nyilvánvalóan.
Kis túlzással a guildben játszott specek le vannak valamilyen formában fedve.

A kérdés a jövő - régi mániám, hogy vhogy 'nyissunk' a világ felé, és széles körű tudásbázist építsünk ki.
Első lépésben érdemes átgondolni, hogy mennyiben is felel meg ez így, ilyen formában arra, amire ki van találva, ill. számíthatunk -e az eddig szerkesztők munkájára a jövőben?

Volt ötletelés, de ebbe csak kicsit később mennénk bele, ill. talán az lenne a legjobb, hogy ha kikerülne ide egy szavazás, olyan formában, hogy:
Tudsz -e, fogsz - e, időt / energiát fektetni abba, hogy az oldalon megjelenő class leírások / taktikák bővüljenek / aktualizálódjanak az elkövetkezőkben?

- igen, mindenféleképpen
- igen, ahogy időm engedi
- nem, de szívesen olvasom őket
- nem, nem is érint ( dummy válasz )

Első körben jó lenne látni, hogy mekkora bázissal is számolhatunk, utána pedig a nagyobb WoW-os, magyar hírforrások felé szerintem indítok kezdeményezést, hogy felmérjem, számíthatunk -e valami külső forrásra, akik be tudnának segíteni, érdekli -e őket, stb.
Kérlek, Dög, tegyél ki egy szavazást erről, és aki gondolja, bökjön egyet ( ill. nyugodtan bővítheted is a válaszokat, hogy ha szerinted kimaradt valamilyen releváns válasz, amelyet érdemes feltüntetni ).
Határidő nincs, és tippre az 'Igen' válaszokat majd osztom 0.7-el, hogy reális képet kapjunk, számolva a Monk classal, a lemorzsolódással, a bejövő mindennapi feladatokkal, amelyek elsőbbséget élveznek 1-1 ember életében, a kezdeti lelkesedés elfogyásával, stb., stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Caserys
  • Caserys profilkép
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #9543

Tervezem hogy a Shadow papot frissítem, még így durván 1 év wow nélkül is fejből tudom mit merre hogyan. Változtatásokkal is tisztában vagyok. (+ ha lesz érdemi info akkor a mop beli spapot is kivesézem, bár ez még sok idő.) Ha vége vizsgaidőszaknak, saccperkábé 2-3 hét és nekiállok, ha a világ javát szolgálhatom ezzel:D

Addig is jó kockulást

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #9544

Classrun írta: Határidő nincs, és tippre az 'Igen' válaszokat majd osztom 0.7-el, hogy reális képet kapjunk

Inkább szorozzad, ha már.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #9545

Khetana írta:

Classrun írta: Határidő nincs, és tippre az 'Igen' válaszokat majd osztom 0.7-el, hogy reális képet kapjunk

Inkább szorozzad, ha már.

Nemtom, én magamból indultam ki, hogy Ok, megígérem, hogy rászánok időt / energiát, aztán csak telik az idő, csak telik, nagy nehezen megszületik, de utána az aktualizálása már nem megy olyan hévvel.
Ja, értem már, ok, hüjeséget írtam, 0.7-el szorozni kell, az egész írás 1 óra alatt készült el kb, mert közben volt mit csinálni, és a mondatot is átfogalmaztam közben, ezért a félreértés.
A lényeg, hogy az oldalon belüli szerkesztők mennyiségének számításánál azért majd számolok azzal, ha vki kiesik, így mondjuk az Igen-t bökők 70%-át veszem csak, és a kívánt cél mondjuk vhol 50-60 emberke lenne, így max akkor nem indulok el 'kifelé', ha lesz 80+ jelentkező, hogy igen, csináljuk, juhúúú!
Bocs, ha félreérthető voltam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #9546

Én vállalom majd a Balance druid frissítést, feltéve, hogy olyan szerepkörben kellek pandára.


Ne feledjétek gyerekek csak a puffin lekvár ad kitartást és mindent legyőző akaratot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #9547

A mage-re mindenképpen ránézek, ha nem is feltétlenül a fire-re, akkor az arcane-ra. A saját hozzászólásomat mondjuk egyszerűbb lenne szerkeszteni :D.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #9549

Akinek kell jogosultság egy-egy cikkhez, az írjon nekem PM-et, és átrakom a cikket az Ő tulajdonába.


Kiraktam a szavazást, csak regisztrált usereknek, és 1 szavazat / fő engedélyezett. Tekintve, hogy 95 user van a rendszerben a 80+ kb. mission impossible…


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…
Utolsó szerkesztés: 11 éve 11 hónapja Írta: Dögrovás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #9550

Mivel jelenleg is vannak olyan cikkek, amelyek megírásra várnak, ezért nem nagy trükk megtippelni, hogy házon belül nem nagyon lesz ez megoldva fullosan, hacsak vmi nem történik ( indul egy 3. csapat, ami megint +15 fő, stb. ).
Igazából a kérdés, hogy kell több tucat emberke, vagy elég, ha csak 5-10 alkotni kívánó arc feltűnik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.179 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum