normal Tippek, trükkök rugóknak - T13 Bossok

Több
12 éve 4 hónapja #6147

Frissítve: - 2011-12-04

Forrás: Cataclysm 4.3.x Raid Mechanics

Morchok:
- A „Black Blood of the Earth" debuff CloS-al leszedhető.
- A Stomp sebzése Feint-el felezhető.
- Érdemes a ranged slotba rendes dobófegyvert tenni, és bujkálós fázisban dobálni a bosst, fenntartva a deadly poison stackeket.
- Sub tűnik a legoptimálisabb választásnak erre a bossra. Okai: túlélés, mobilitás, maximalizált dps uptime.
Enveloping Shadows-al túl lehet élni minden „Black Blood of the Earth" fázist, még softenrage esetén is. A cd-ket a következőképpen kell használni: Feint 3-4 stack után --> CloS miután az első Feint lejárt --> Feint amikor a CloS lejárt. Fontos hogy ne csússz meg a cd használattal mert akkor a CloS cdn lesz mivel azonos a timere a boss képességével. Minimális healre azért lesz szükség, de ha nem biztos hogy bármelyik healer is elérne, akkor Cheat Death talenttel tulélhető az egész.
Szintén túlélhető a speccel a Stomp „tank” változata is, nagyon minimális sebzést kapsz be a duplázott Stomp-ból is, ezzel levehető a sebzés az aktuális tankról, aki így csak a melee ütéseket fogja kapni, vagy pl. egyszerűsíti az egytankos taktikát.

Yor'sahj the Unsleeping:
- Combat vagy Assa spec jó, combat az erős cleave miatt, de assa FoK aoe-ja is ugyanilyen erős tud lenni, ha nem erősebb.
- Sprintről mindig lejár a cd mire jön egy ooze, szóval mindig lehet használni és gyorsan kifutni hozzájuk.
-CloS, Feint használata cdre bármelyik aoe-s sebzésnél könnyíti a healerek dolgát, valamint addoknál Evasion-el nem kell várni tank aggrora, lehet egyből ölni őket.

Warlord Zon'ozz:
- Az Orb sebzése CloS-a elkerülhető, Feint-el csökkenthető.
- A Disrupting Shadows debuff CloS-al leszedhető, szerintem érdeme is, mert a healer dispel mindig lassabb lesz, ergo esélyes hogy dot dmg-et is bekapsz az instant dispel miatti sebzés mellé. Ha max hpn vagy mikor kapod, és nincs cd-n CloS mindenképp érdemes ellőni rá, orbra elég a feint.

Hagara the Stormbinder:
- Combat tűnik a legjobb választásnak, főleg ha az ice tombokat közel egymáshoz, netán a boss mellé teszitek le, így gyorsan lecleavelhetőek.
- A Smoke Bomb megvédi a benne lévőket az Ice Lancetől. Miután popoltak a kristályok és megvan a targetjük, akkor használva a Bombot véd a damagetől.
- A Vanish szintén jó rövid ideig az Ice Lance-ek ellen, persze ha Te vagy a target.
- CloS immunná tesz a a conductor lightning sebzésére, de úgy tűnik csak az első 1-2 másodpercben.
- CloS leszedi a villámos fázis alatti stackelődő debuffot.
- Sprintet érdemes tartogatni a P2 utáni burstfázisokra, hogy minél előbb beérj a bosshoz.
Heroic
- Az Improwed Sprint talent és a CloS leszedi a frost trapek slow effektjét.

Ultraxion:
- A Killing Spree úgy néz ki rendesen működik.
- A Backstab és az Ambush perpillanat nem működik szemből.
- A boss kap egy debuffot ami 100% hit-et ad neked, szóval elvileg nem tud parryzni szemből. (a mérgek ennek ellenére misselhetnek)
- CloS működik az Hour of Twilight ellen. A Faded Light debuffot nem szedi le, ellenben jó időzítéssel elkerülhető, hogy megkapd.
- Használd a Feintet olyan sűrűn ahogy csak tudod.
- Feint-el túlélhető az Hour of Twilight, nem kell átmenni normal realmre. Mindösszesen anyni kell hogy legyen több mint 150k Hp-d, ehhez érdemes stamina flaskot használni. Még így nagyon alacsony hpra fogsz esni, érdemes használni a Recup-ot is. Sub specen tovább csökkenthető az Hour sebzése.
Heroic
- Ha bekapod az Hour of Twilightot kapsz egy 2 perces debuffot, ami szerint ha bekapod mégegyszer meghalsz.
- CloS-al meguszhatod az Hour of Twilight sebzését, a debuffot viszont így is megkapod.
- Végig lehet állni 3 Hour-t egymás után ha akövetkezőt csinálod: CloS az elsőre --> Feint a másodikra --> CloS a harmadikra
- Érdemes Subra talentelni és felvenni az Enveloping Shadows talentet.
- A Cheat Death azonban nem fog megvédeni.

Warmaster Blackhorn:
- A CloS és a Feint is múködik a Twilight Barrage (kicsi lila kör) sebzése ellen.
- A Twilight Onslaught (nagy lila kör) ellen viszont úgy tűnik nem működik a CloS (Feint igen), mert az immunitást okozó skillek (pl. Ice Block, pala bubi) nem működnek, csak a dmg csökkentőek (pl.shadow pap Dispersion).
- Nagy addokat érdemes egymás mellett tartani és Blade Flurry cleave-el ledarálni őket.
- Ha egy snapper beér, és közel vagy az ajtóhoz, akkor Feint-el csökkentheted a sebzést.

Spine of Deathwing:
- Rengeteg a cleavelni való a fighton, combat spec ajánlott
- A Searing Plasma-t nem szedi le a CloS
- A Superheated Nucleus sebzése CloS-olható, és Feint-elhető
- A Tendons üthető Killing Spreevel
Heroic
- Feint hazsnálható a Corrupted Bloodok Blast sebzése ellen (amikor meghalnak,akkor tolják ezt)
- A Blade Flurry használata figyelmet igényel, mert a Blast sebzése és a healing debuff okozhat meglepetéseket és problémákat.

Madness of Deathwing:
- A Killing Spree rendesen működik
- A kezeket nem lehet hátulról ütni, muszáj szemből.
- Shadowstep-el vannak problémák, Alextraza platformján működik, Ysera-én, és Nozdormu-én nem.
- A CloS és a Feint is használható az Elementium Blast sebzésére.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #6148

Természetesen jöhet minden ötlet, illetve kipróbált cucc, ami beválik, és jó, majd beleírom.

Néztem Yor'shaj videótokat, Dub tolta a smoke-ot bent aoe fázisban, én is használtam, de nem vettem észre, hogy bármiféle dmg-et megelőzött volna, ezért nem írtam bele egyelőre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.079 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum