locked Zedicus - Tank [elfogadva]

Több
12 éve 4 hónapja #6280

Karakter info:

1. Karaktered armory linkje: eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Zedicus/simple
2. Mainspec/offspec: TANK 380 / DPS 380
3. Mikor érkeznél ide a guildbe: Bármikor
4. Miért választottad ezt a karaktert, a speceit és a szakértelmeit? A választás egyértelmű volt mert amikor elkezdem játszani kezembe kaptam egy dkt .Aztán amikor a guild költözött újra felhuztam egyett amiből Zedicus lett.
A szakmáim kimondottan a main spechez kapcsolodoan lettek kiválasztva hisz talán a legjobb plusz statokat hozhat
om ki belőle.
5. Total time played (85-on és összesen külön): 85 nap és egy pici 85 szinten pedig 73 nap
6. Armory linkek egyéb max.szintű karaktereidre: Nincsen ilyen amig nem érzem tökéletesnek a karaktert nem is lesz
7. WoL/WWS/WMO link egy raidre amiben szerepelsz: hirtelen nem tudok ilyennel szolgálni
8. Screenshot az UI-dról, lehetőleg PVE raid/group környezetben: https://picasaweb.google.com/114489875035710628194/2011December6#5683073342652308738

Személyes info:

1. Polgári neved, mivel foglalkozol, milyen idős vagy, stb: Adámy Tamás 30 éves , Logisztikai manager egy francia multinál.
2. Hány raidet tudsz vállalni hetente:3 3. Gondot okoz a késői raid end? (rendesen 0:30, de néha 1:00) nem okoz gondot
4. Van működő mikrofonod? Hány fps-ed van raid közben? 30-40 FPS, RL ként van és használom is
5. Van bármi, ami befolyásolhatja a raideken való folyamatos részvételed? Nem tudok hirtelen ilyenről

Játétapasztalat:


1. Miért választottad ezt a guildet: Mert mióta a szerveren vagyok figyelemmel kisérem a guildeteket
2. Hogy találtál rá a guildre: Előző válaszomból látható amugy mindig körülnézek a szerver guildjei között ahol vagyok ) Ezenkívül többetekkel találkoztam már egy egy pug raidben vagy épp általatok szerveztt raiden
3. Mióta játszol, milyen raideket pucoltál? TOC óta játszok gyakorlatilag minden raidet kipucoltam.
4. Melyik volt ezek közül a kedvenced és miért? Ulduar a komplettsége és a fight mechanizmusok miatt.
5. Milyen guildekben voltál? (távozás okát is írd le) Carpathians! Haladni szeretnék kicsit a játékban fejlődni még és kikapcsolni .Nem a casual játékosokkal szenvedni. Ennél többet érzek magamban
6. Sorolj fel röviden pár a WoWban elért eredményt, amire büszke vagy: (olyan dolgok, amik teljesítése kiemelkedően emlékezetes sikerélményt adott, vagy különlegesnek számít). Amire igazán büszke vagyok az az hogy a Venture Co.-n annó és most evvel a karakterrel is a legjobb 10 dk Tank között benne voltam. Nekem ez jelent sokat , igyekszem maximalista lenni.
7. 1-5 skálán értékeld, mennyire érted meg az írott angol szöveget : 4 szinten ha nem értem akkor google a barátom
8. Hol és mikor nézel utána a bossok taktikáinak? Content kezdetén már ptrn vagy a ptrs leírások alapján elkezdem és ez csak finomodik ahogy játszom. RL vagyok a mostani guildben.
9. Hol és mikor nézel utána a kasztoddal kapcsolatos információknak? EJ, és a DK val kimondottan foglalkozó oldalakon bár szeretem magam kútfejéből kiokoskodni a dolgokat


Elovastad és elfogadod a guild szabályzatot?
([url=../../szabalyzat/t_blank]link[/url]) Elolvastam elfogadom.


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 12 éve 4 hónapja Írta: Zedicus. Indoklás: kép
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6281

Ismerem raidekről. Ügyes, megbízható játékos. A gearje is elég jó, jó DPS-t is tol DPS-ként. Meg szerintem az apply is rendben van, én teljes mértékben támogatom.

Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6283

Az apply szimpatikus, most éppen szükségünk lenne egy stabil tankra erős DPS offspeccel, ami ráadásul adja a 4% phys dmg takent a targetre, úgyh pont beleillenél a képbe.
Én még megnézném az UI-dről a shotot, mert nekem nem nyitotta meg, de egyébként erősen támogatom.

Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6285

Nekem a gemmelés reforgolás kicsit kusza, amúgy a gear rendben.


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6288

Gem és reforg folyamatosan váltakozik ahogy gear jön. A statokat figyelem. Van hogy egy insta után átnézve a logot és látom hogy többet kaptam akkor átrendezem. Efektíve nem állandó


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...
Utolsó szerkesztés: 12 éve 4 hónapja Írta: Zedicus.
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6289

A reforge-olással semmi baj, Masteryre megy rá, ahogy kell, ezután kiegyenlíti a parry/dodge-ot a Diminishing miatt. A gemelésben van kifogásolni való, ez tény. Én a helyedben hagynám a staminás gemeket, betennék Masterys Chimera Eye-okat, utána a következők szerint gemelném:
Kék-Puissant (mastery+stam)
Piros-Fine (parry+mastery) de ebből van is 1-2
Sárga-Fractured (full mastery) ezzel sincs baj, de még a prismaticodba tudsz ilyet kék helyett.


Szerk.: Köszi a screenshotot. Szerintem érdemes lenne azt a pár gemet majd cserélni, az egyik BiS trinketed úgyis staminás lesz.

Utolsó szerkesztés: 12 éve 4 hónapja Írta: Zino.
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6291

Természetesen ha igény van rá változtatok egyébiránt nem volt akkor gondom eddig bár nem raideltem olyan sokat hcban. ahol azért már érzetre is nyilvánvaló volt hogy változtatni kell.


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6294

Írnál pár szót arról, hogy mi is van a váltás mögött? Kicsit kusza számomra, hogy eddig is / általánosságban a maximalista felfogás felé mentél, mégis a casual játékmenettel van gondod.

Biztos nehezíti a döntést az is, hogy RL-ként tevékenykedsz jelenleg.
Megtennéd, hogy megosztasz pár gondolatot, hogy mi is érlelte meg a döntést, ill. tisztába teszed a fenti részt, mert számomra ez annyira nem világos.
Köszönöm előre is!

Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6297

Maximalista vagyok magammal szemben. Most érzem úgy hogy megállom a helyem hc raiden.
A döntés az hogy az időm engedi, hogy játszak de ezt nem az értelmetlen wipolással akarom eltengetni. Más azért wipolni mert épp új és nem érezzük a fightot de az hogy az emberek 20 run után sem tudják mit kell tenni. Felörölt a két év alatt. De ettől én még raidelni akarok.Ennyi az egész. Nem azt mondtam hogy tökéletes vagyok csak törkszek rá.Valamint tudom hogy a társaság sem utolsó. Remélem igy érthető. A lényeg besokaltam az értelmetlen wipoláson.


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6298

Ugyanebben a cipőben jártam én is, mikor idejöttem. Untam a felkészületlenséget :)

Téma zárolva.
  • Caserys
  • Caserys profilkép
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #6299

Milyen guildekben voltál? (távozás okát is írd le) Carpathians! Haladni szeretnék kicsit a játékban fejlődni még és kikapcsolni .Nem a casual játékosokkal szenvedni. Ennél többet érzek magamban.

Bezzeg mikor még aktívan játszottam, hiába kérleltem hogy adj be applyt mert kurvajó vagy, nemtetted meg :( Btw sok sikert. Bár már semmi beleszólásom nincs.

Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6300

Jelenleg a frost gearedet látom armoryn, ezzel kapcsolatban pár komment:

- A legerősebb statunk a strenght, a gemelésed sztem a legtöbb helyen nem jó, +10 strenghtes socket bonusért nem éri meg haste-re gemelni.
- Rengeteg hit ratinged van, 8% a cap efelett felesleges a hit, neked most majdnem 13% hited van, nem értem miért, főleg hogy még reforgeolsz is hitre :O
- Meta gem fejesben nem jó, a crit frost dk-nak értéktelen stat, miért nem a +54 strenghtes meta van benne?
- karvédőre +50 strenght jobb, mint a 65 haste
- trinketek ilvl-ben jók persze, de EJ alapján a License to Slay, és a Hurricane trinket sokkal jobb, mint amik most rajtad vannak.
- miért van az icy touch prime glyph-ben az obliterate helyett? vmi aoe specifikus fightra raktad be? single targetbe egyértelműen az obli glyph a jobb.

őszintén szólva a fentiek alapján nekem nem tűnik úgy, hogy sokat nézegetted az EJ forumon a frost dk topicot :/
megnézném a blood gearedet is, ha lehet.


*Minsa=Asmi=Navan*
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6301

Nem szoktam dpselni az esetek 99 % ban tankolok. És azt figyelem. kevesebb figyelmet fordítok a dpsre. és mint mondtam ha kell változtatok rajta hisz a jó tanácsokat meg kell fogadni


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6302

A tankot ha vége van a raidnek átveszem csak dpselnem kell épp most!


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6303

mivel Dragon Soulban elég sok 1 tankos fight van, jó lenne ha a dps speced is rendben lenne, mert nem hiszem hogy az esetek 99%-ában tankolni fogsz.

ok, köszi, megnézem majd azt is.


*Minsa=Asmi=Navan*
Utolsó szerkesztés: 12 éve 4 hónapja Írta: Minsa.
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6304

Evvel tisztában vagyok ezért gyakorlom hogy rutin meglegyen és átalakítom a geart is ahogy gearelődöm persze.


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6305

ha szamit meg1 velemeny:
nehanyszor raideltunk egyutt. en alapvetoen rossz szemmel neztem minden 4.2 dk tankot, mert szerintem (vagy csak en talalkoztam mindig ilyenekkel) alapvetoen papirtankok voltak a tobbi classhoz kepest. egyetlen kivetelt emlithetnek meg dk tankok kozul, es ez az a srac.

Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6306

Na Tank gearben logoltam ki. A dps geart napközben majd átnézem.


NE ESS KÉTSÉGBE, gondolj arra hogy mindig akad másik olyan ember aki még szarabb helyzetben van...
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6308

Bloodon az enchantok/gemelés oké, bár sztem piros socketba a Fine Ember Topaz jobb, kékbe pedig a Puissant Dream Emerald a mastery miatt. (mindig masteryre gemelj elsősorban)
Az expertise-os reforgeot nem értem annyira. Erről írsz vmit?

A glyphek furák.
Nem értem miért D&D prime glyphed van HS helyett, az előbbi max. 5 fősökben jó, raid bossoknál sokkal jobb a HS.
A major glyphek közül a Dark Succor-t egyáltalán nem értem mire jó a tankoláshoz?? A Bone Shield glyph is értelmetlen, így hogy Lavawalker van a cipődön. VB és AMS glyph sokkal hasznosabb lenne a túlélés szempontjából. A DrW glyph-et sem érzem szükségesnek mióta nem akkora probléma a threat.

Én pár talent pontot átpakolnék máshova a D&D-ről és a Crimson Scourge-ről, de ez már inkább ízlés kérdése azt hiszem.


*Minsa=Asmi=Navan*
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #6315

Így, hogy az Outbreak cdjét leszedi a talented 30 secre, nem érdemes kitalentelni a hosszabb disease-eket. Helyette hagynám is az egész unholy fát, és raknék 6ot frostra, h legyen még 1 tank CD-d, az alábbiak szerint:
Talent+glyph

Mivel újra buffoltak a tank threaten, glyphelned felesleges dmg-et. Látsz egy heart strike-ot Prime-ban, az több sebzést hoz Neked, mint a DS-os (ugye a sebzés növekedésével nem nő a selfhealed), főleg több targeten nagyon hasznos. A Death Coil ugye az új CD-d, a Lichborne+selfDC-t dobja meg elég erősen. Ehhez a következő macrot tudod használni: (csak nyomkodod, és amíg van RP-d rá és kitart a Lichborne, kapod a healt, anélkül h elveszítenéd a targeted.)
#showtooltip Lichborne
/cast !Lichborne;
/cast [target=player] Death Coil
Majorben Anti Magic Shell sokszor nagyon jól jöhet, a Rune Tap és a BB jobb, mint a többi. (A Vampiric Blood +HPját szerintem nem érdemes leglyphelni)

DPS gearrel/glyph-fel kapcsolatban meg fogadd meg Minsa tanácsait :)

És felhívnám rá a figyelmet, h senki sem kötözködni akar Veled, senki sem akar bántani, pusztán tippeket adunk, ami majd előreviheti a jövőbeni (remélhetőleg) közös munkát!

Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.396 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum