normal Ragnaros HC

Több
12 éve 4 hónapja #5774

Oké, hát akkor megcsinálom a talentet szerdára-csütörtökre, és meglátjuk, hogy lesz-e rá szükség :).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #5862

Tegnap összeállt a fight, próbálgattunk még egy-két minimális változtatást, igazából a 'matek' része megvolt, gyak annyi hiányzott, hogy mindenki épp kicsit jobban / szerencsésebben mozogjon.
Mivel P2 volt kulcsfontosságú inkább, ezért én is oda tettem a CD-ket, aminek következtében pl. P3-ra nem volt, ezt majd jól át kell gondolnom nekem is, hogy hogyan lehet megoldani.
Ok, mindenki először látta, nem nagyon készültünk rá, Dub is fáradt volt, stb.
Ellenben az látszik ( 1 try alapján ), hogy P3-ba 1 meteorral beleférni jelen állapotban kvázi lehetetlen, hiába számolom bele a fenti tényezőket, hogy mindenki úgy időzít, hogy minden CD-je meglegyen, és a BL fixen P3-ban lesz, a scionokra nem, és közben jól ki is healolják a healerek a raidet.

Ami jó - P2 megoldása asszem mintaszerű, a trapek felszedegetése bónuszban, a wavek kezelése, stb. Itt - ott becsúsznak hibák, ez kikerülhetetlen, amíg nem heti 5 estén csak ott leszünk sajnos. Nagyon látszik a gyakorlás. Elég volt a heal, elég volt a DPS, pont.

Kérdés, hogy merre tovább - radikális változtatásokkal 1meteoros P3 felé tolódunk el ( azaz BL csak P3ban, minden CD csak ott, és kiderül, hogy P2 hogy megy így, ill. p2 -> p3 rész mennyire lesz stabil pl heal szempontjából, 1 tank, bármi ), avagy 2 meteoros taktikákat nézünk, és azt erőltetjük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #5864

Én is leírom P3-ban mit tudtam tenni és milyen további lehetőségeim vannak a DPS-em növelésére. A scionok megérkezését eddig egyszer láttuk. Mivel eddig is lépésenként haladtunk, az utolsó try-nál hasonlóan gondolkodtam mint Class, nem az 1 meteoros P3-ban gondolkodtam, hanem a túlélésben, így a scionoknál toltam el a CD-ket. Azon akartam továbbjutni. Emiatt Ragnára már kevés boost maradt. Számbavéve, hogy mit jelentene Ragna fókuszban beleadni mindent a következő lehetőségeim vannak azt gondolom, hogy P3-ban +5k-t simán tudok hozni. Ha optimalizáljuk a mozgást, ha lesz Gaia, ha a BL a legjobbkor megy el, és ideális pillanatban toljuk meg a CD-ket, akkor nem érzem reménytelennek az 1 meteoros P3-at.

Személy szerint a következőkkel tudok javulni: demont cserélek, melee range-ben állok, minimált mozgok, minden CD-t a BL-re koncentrálok - amit ugye Ragnára tolunk el. Dedikálunk embert a meteor kezelésre. Ez talán lehetne az éppen aktuális offtank vagy egy healer. Vele bukjuk a legkevesebb DPS-t. Persze ha belefér. Ehhez ti értetek.

Ez alapján az egyetlen try alapján korai még kijelenteni, hogy nem tudjuk megcsinálni az 1 meteoros P3-at.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #5865

74M hp-ja van a bossnak, 30%-ot kell leverni ( igazából kevesebbet, mivel nem pont 40%-ról kezdődik P3, hanem kevesebbről ), azaz olyan 22M hp-t kell ledarálni.
Van 7 DPS ( 6 + 2 tank ), meg healerek, egyebek, itt mondjuk írják, hogy egy BL alatt egy shadowfiend le tud akár 1M hp-t is darálni, healer esetében, ez mondjuk érdekes, mindegy, van rá 100 sec ( asszem 50 secenként jön ki 1 meteor ).
Azaz összesen 220K DPS-t kell felvonultatni, 7 DPS-re levetítve, kicsit lefelé kerekítve, azaz 31428, legyen csak 31K DPS, valszeg a healerek is segítenek, mert egyébként unatkoznának ugye, a tankok se fél DPS-t érnek, blabla.
Tegnap nem volt igazi execute phase, 20% alatti rész, ahol mondjuk én fixen több DPS-t tolok, amint elkezdődött, meghaltam, de itt az irányadónak tekinthető log részlet .
Több, mint 50K raid DPS kellene, az fejenként több, mint 7K. Nem készültünk rá, nekem kb CD-im se voltak, semmi, ami volt, elment P2 -> P3 legvégén, ha azt is beleszámolom, hogy lesz 20% alatt némi bónusz, még úgy is necces.
Talán szuperideális setuppal, amikor Gaia P3 nagy részét cicában tölti, a BL P3-ban van 90% feletti részben, minden CD megmarad, nos, akkor talán meglenne. Nem tudom, a számok egyelőre elég marginális különbséget mutatnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #5872

Nálam csak a demon legalább 10+k a BL alatt. Ráadásul 25% alatt van még vmi execute dmg boostom. Tegnap kétszer kitettem a Doomguardot P1-ben, ahol szintén 30%-ot kellett leszedni. BL ugye nem volt, a trapeket is szedtem, de +10k-t így is jelentett. Én optimista vagyok. A high-end játék vége mindig a szuperideális setup felé mutat, a guild nem erre lett tervezve (ez rendben is van), ez az encounter azonban igen. Valószínűleg nem lesz kill, de tovább tanulunk és szokunk össze a try-ok közben amiből 4.3-ban lesz profit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #5875

nem raktam tuzelementalt, ha ezt BL alatt ledobom, akkor az kb 4-5k dps talan.
nekem nagyreszt olyan erzesem volt, mintha allandoan tancikalni kellene, nem volt meg fejben szerintem senkinek ez a fazis, lehetne itt kevesebbet mozogni, a meteorokat szebben lovoldozni, stb.
31k-s dpst BL-lel, CD-kkel szerintem ilyen rovid ido alatt ki tud tolni mindenki, ha kurvajol csinalja. (shannoxon 2 es fel perces killeknel szoktak tobben is boven 35k folott lenni.)
az idoszelet elso feleben megvolt tegnap is amugy a szukseges rdps es ezutan jott volna az execute szakasz, csak addigra szetcsusztunk.
az biztos hogy necces lesz. 2 meteorral is meg lehetne amugy csinalni, csak ugy meg izmosabb az utolso fazis. sok eselyunk nyilvanvaloan nincs mar a killre, de legalabb elmondhatjuk majd, hogy a vegen azert megtettunk mindent amit lehetett, max 4.3 elso par heteben egy lazabb resetben visszanezunk ragnara es megmutatjuk neki. :) sarthan legendaryjat amugyis jo lenne befejezni.

Utolsó szerkesztés: 12 éve 4 hónapja Írta: Skaven.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #5885

Túl sok volt a mozgás world in flame miatt legalább is nekem, ezt még szokni kell. BL alatt minden cdt ide ellőve én 40K felett tudok hozni, és minél hosszabb ideig tart a nuke fázis úgy esik a dpsem, de egy olyan 35Kt biztosan tudok csinálni ha nem kell mozognom és nem rondít bele semmi a ckim ellövése után.
Szerintem ítéletet mondani arról hogy mi fog menni meg mi nem fog menni 1 try után legalábbis merész, pláne ha arra gondolunk hogy a p2es addkezelére is azt mondtuk hogy lehetetlen leaoezni az addokat.
Szóval szerintem ezt is gyakorolni kell, illetve ezt is túl fogjuk gearelni, viszont én azt látom hogy ha ezt itt hagyjuk és nem gyakoroljuk akkor ez eddig begyakorolt dolgok is el fognak veszni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #5886

Nah en nem a main specen voltam /bar igy sem volt rossz/ melee haste miatt
MM-ben biztos többet tudok hozni ami azzal jár hogy az AOE-m eski az addokon viszont Minsa behozza ezt a kiesest
+ Gaia is termel azert bele.


"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #6046

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #10731

30-án hétfőn megcélozzuk, tessék jelentkezni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11299

No tegnap megnéztük P4 utolsó csavarját is, tudjuk mit kell csinálni, mostmár gyakorlatilag a loot van hátra. Azért ide levésem röviden:
P1: Ütjük vágjuk, Lock-ok szedik a Trap-et. Mindenki figyel a kalapácsra.
P1.5: Group 1 balra, Group 2 jobbra megy (ha szemből nézzük a bosst), Ha 6-2 ill. 7-1 megoszlásban jön a Sons of Flame, akkor 2 dps átmegy a megfelelő oldalra. Úgy hogy ezt bemondják a TS-en.
P2: Kalapács, futás, AoE, tánc. Akinek a tánccal baja van, az oldalt álljon a bossnak, és strafe-el közlekedjen, úgy tudja ütni, lőni közben a bosst. Arra figyeljen mindenki, hogy próbáljon eleve a tűzszőnyeg határára állni még a tánc előtt, hogy minél kevesebbet kelljen mozogni. Elképesztő mennyiségű halál volt a tűzben, ezt azért 6 évvel Heigan (Naxxramas) megjelenése után kicsit gáz… DPS-el pont a határon vagyunk, hogy 1 futás elég legyen, ezért meg kell tolni, hogy beleférjünk, mindenki hozzon potit, lehet hogy itt potizni kell.
P2.5: Ugyanaz mint P1.5
P3: Tánc, Kalapács, Meteor. Meteor-t aki nem tudja magáról szedni, az szól TS-en, hogy kell neki segítség (előre, nem amikor elüti a meteor).
P4: Tűzből kiállunk, jégbe beállunk. Aki a meteort kapja, az kiteolja, és ha nem tudja pattintani, akkor szól TS-en, előre amikor fikszálja a meteor. Futni a raid körül futunk a Meteorral, úgy hogy ha pattintani kell, akkor ne a raid felé pattanjon. Nem húzzuk át sem a raiden sem a tankon. Valaki oltja a tüzet. Mindíg kell egy beugró ember, ha éppen a tűzoltónak kell meteorozni. Amikor a második jégpaca megjelenik, akkor mindenki oda átmegy, kivéve az éppen meteorozó embert, aki belehúzza a régi jégfoltba a Meteort. Azt szépen ledarálja a ranged. Amikor megjelenik az Entrapping Roots, akkor a tankok odahúzzák, amint elkezdi castolni az Empower Sulfuras-t onnan kezdve a tankok kiteolják, nem lehetnek melee range-ben. Ilyenkor az agróra mindenki figyel, akinek sok, az vagy csökkent, vagy range-ből lövi. Amíg rajta van a buff nem üthet melee-t a boss. Ha a buff leesik róla, akkor megint tankolható.
Azt mondanám, hogy aki az este folyamán tűzben, kalapácsban hal, az nem dobhat a mountra (és nagyon remélem, hogy a mount nem fog ottmaradni).


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…
Utolsó szerkesztés: 11 éve 7 hónapja Írta: Dögrovás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11300

Dögrovás írta: P4: Amikor megjelenik az Entrapping Roots, akkor a tankok odahúzzák. Ahogy bestunnolódot onnan kezdve a tankok kiteolják, nem lehetnek melee range-ben. Agróra mindenki figyel, akinek sok, az vagy csökkent, vagy range-ből lövi. Rootolás után nem üthet melee-t a boss.

Ezt nem igazán vágom, miért így csináljátok, miért nem a 'szokásos' módszerrel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11302

Mi a szokásos módszer? Tegnap amikor idáig eljutottunk, és rávert a tankra az Empowered Sulfuras-al, akkor az egész raid kapott 500k damage-et. (Ezt azután csinálja, hogy lerootoltuk, és elmúlik a stunja)


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11304

P2-ben, ha a szőnyeg utáni kalapács után 48%-on, vagy alatta van a boss, nem kell potizni, elég lesz a DPS ahhoz, hogy nem jöjjön a 2. molten seed. Volt, hogy 49%-kal is le tudtuk hozni. Illetve a p1->p2 transition phase elején is lehet csápolni a boss-t, 65-67%-ig símán leverhető, és onnan folytatódik a p2.

P4-ben elvileg a rootolá megszakítja az empowered sulfuras-t, viszon tegnap szoptunk azzal is sokat, hogy olyan messzire rakta a zöld szart, hogy mire odaért a boss, addig castolt-lesújtott. Még azt se tartom kizártnak, hogy valami bug is van.

A kalapácsban-szőnyegben sebződés/halás miatt tegnap meg már majdnem tökön döftem magam, kicsit figyeljünk már erre plíz, nem egy űrprojekt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11305

Nem tudom, én mindenhol azt láttam, hogy P4 végén a tankok kiteolják, amikor rajta van az Empowered Sulfuras.


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11309

Dögrovás írta: Nem tudom, én mindenhol azt láttam, hogy P4 végén a tankok kiteolják, amikor rajta van az Empowered Sulfuras.

A szokásos taktika az lenne, hogy:

2 tank. Leteszi a rootot. A tankok állnak a boss mellett. A tank tankol, B tank figyeli az empowered timert.
Amikor a timerből már csak 5 sec van, akkor B tank fogja magát, és kisétál a biztonsági zónából ( ahol a kék prötty van, és nem sebződnek az emberek ), majd megáll a root túloldalán ( a bosstól számítva túloldalt ).
Amikor castolja a boss a spellt ( 3 sec cast time-ja van, szóval észre lehet venni ), akkor tol egy tauntot, mire a boss elindul felé. Közben A tank még az autoattackot is leveszi, nehogy visszarántsa.
A boss belesétál, a root pont addig tartja fogságba, mire a megkapott buff leesik, ezután A tank lesz aki tankolja, B tank pedig az, aki figyeli a timert, hogy mikor jön a köv. empowered.

Folyamatos kite-ra nincs szükség, kb. percenként kell 1-1 tanunttal 'kiugrasztani' a bosst.
Ott szokták elcseszni a tankok, hogy nem jókor tauntolnak -> mi nemtom mennyit wipe-oltunk, csak azért, mert amint letette a rootot, a tank kiszaladt, tauntolt, a boss belement a rootba, majd amint kijött, akkor feltette a spellt, oszt agyonvágta a raidet.
Ha mégis sikerül ezt benézni, akkor lehet azt csinálni, hogy a tank elfut ki a világból, tauntol, mielőtt elérni a tankot, akkor visszatauntolják, és így játszotok. De ezt érdemes elkerülni.

Tankként csak a timert kell nézni, és tisztában kell lenni, hogy mikor ( ott a timer ) és merre ( ahová került a csapda ) kell kifutnia. Ha ezt sikerül megoldani, akkor lesz kill, ha nem, akkor meg nem ( feltéve, hogy a dreadflame soaker is jól csinálta, amit kellett ).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11311

Nálunk is ilyesmi gondok lehettek. Ha messzebbre rakja a rootizét, akkor gyanítom, hogy célszerűbb a timer lejárta előtt áttauntolni, mert lehet, hogy3 mp kevés lesz ahhoz, hogy odaérjen a csapdába a boss.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11312

Kapszlock írta: Nálunk is ilyesmi gondok lehettek. Ha messzebbre rakja a rootizét, akkor gyanítom, hogy célszerűbb a timer lejárta előtt áttauntolni, mert lehet, hogy3 mp kevés lesz ahhoz, hogy odaérjen a csapdába a boss.

A 3 sec teljesen mindegy, az, hogy mikor indul el, közvetlenül a cast előtt, vagy a cast után, lényegtelen.
Az a fontos, hogy a csapdába akkor lépjen bele, amikor a buff már rajta van ( elcastolta a spellt ).
A csapda nem múlik el, csak az a fontos, hogy ne legyen felhasználva úgy, hogy a spellt még nem tette magára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #11316

Akkor a félreértés oka az volt, hogy a logban 2 külön esemény volt amin tudtunk wipeolni:
Az egyik Empowering Sulfuras volt, ami 500k-t belevert a raidbe, a másik Flames of Sulfuras nevű (ez az amikor ráver a tankra), és szintén 500k-t adott mindenkinek. Ebből – ezekszerint tévesen – azt a következtetést vontuk le, hogy ahogy befejezi a castot ha nem áll a rootban, akkor mindenki sebződik. Este átnézem a logokat megint, a szöveget meg átírtam.


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.113 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum