× Kötetlen, játékon kívüli témák

normal Segítségkérés játékon kívül

Több
4 éve 1 hónapja #21592

Garanciális ügyintézés miatt még mindig a Laptopszalont ajánlom, vagy olyan boltot, ami közel van hozzád (mert bár a laptopok többségének külföldön van a szervíze, de neked csak a boltig kell bevinned ahol vetted...persze auchan,tesco, és társaik kizárva).

Anélkül, hogy részletesebben belemennék - Intel procisat vegyél és ha játszani akarsz rajta, akkor olyan amiben saját memóriával rendelkező Nvidia videóvezérlő van, bár a wowhoz elég lehet az integrált Intel HD graphics (úgyis megszoktad a low fps-t :D).

Amúgy valóban akkor fog érezhetően minden masina meglódulni, ha SSD van benne, de ha kicsit spórolni akarsz, akkor most kihagyod az SSD-t (meg a hivatalos win8-at:)), és ezeket utóbb pótlod.

és ahogy Roli is írta ennyiért új gépben nem lehet csodát várni.

Dell Inspiron 3542 laptop(Intel Core i3 4005U / 4GB / 500GB / NVIDIA GeForce 820M - 129900
Lenovo Z50 70 laptop(Intel Core i3 4030U / 4GB / 1TB / NVIDIA GeForce 840M - 139900

marad még a használt laptop, de abban nem tudok tanácsot adni.

This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mistbones

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 1 hónapja #21594

Köszönöm a segítséget, akkor maradok a laptopszalonnál és igénybe is venném Roli +2 év teljeskörű garanciáját. Az a 3 laptop, amit linkeltetek, amit Roli bis-nek írt és az a 2, amit te Mistake, ti melyiket választanátok?
Nem tudom mi az az SSD, meg miért ilyen fontos, de 128 GB az nekem semmire nem elég, már most van 1 terás külső vinyóm és azon tárolok mindent, mert a gépen lévő 500 GB majdnem full...(lehet ki kéne törölnöm a régen megnézett és letöltött HD-s filmeket és kecske....) XD

Perpetual, indefinite, relentless...
Utolsó szerkesztés: 4 éve 1 hónapja Írta: Mistbones.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 1 hónapja #21595

Az SSD vinyó az elérhető legjobb ár/teljesítmény ( ill. teljesítmény-érzet ) befektetés.
Általánosságban arra használják, hogy a rendszert tegyék fel oda, ill 1-2 programot, amit szeretnél, hogy ha baromi gyorsan fusson.
Viszonyításképp a boot idő tizedére csökken, ha SSD-d van, ill. általánosságban, az ott tárolt dolgok sokkalta jobb teljesítményt mutatnak majd.

Mellé lehet egy másik, X terás vinyód, ahol meg a filmek és egyebek vannak.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mistbones

Több
4 éve 1 hónapja #21598

Ahogy Class is írja. Ránézésre, első olvasatra talán nem tűnik annyira fontosnak, hogy tized annyi idő alatt bootol be a windows, vagy bizony programok "gyorsabban" futnak (pl. a wow hamarabb betölt), de tényleg megédesíti az életet. Nem az a nagy változás, amikor SSD-re váltasz, hanem amikor már van SSD-d és olyan gép elé kerülsz, amiben nincs - na, ott gyakorlatilag fizikai fájdalmat generál a hiánya. :)

Tényleg nem muszáj azonnal olyan laptopot venni, amiben az van, de a következő befektetésed az legyen. Majd utólag berakod rendszervinyónak és rátolod a wowot, s akkor eljöve a Kánaán.

Több
4 éve 1 hónapja #21604

Colwyn írta: Ahogy Class is írja. Ránézésre, első olvasatra talán nem tűnik annyira fontosnak, hogy tized annyi idő alatt bootol be a windows, vagy bizony programok "gyorsabban" futnak (pl. a wow hamarabb betölt), de tényleg megédesíti az életet. Nem az a nagy változás, amikor SSD-re váltasz, hanem amikor már van SSD-d és olyan gép elé kerülsz, amiben nincs - na, ott gyakorlatilag fizikai fájdalmat generál a hiánya. :)

Tényleg nem muszáj azonnal olyan laptopot venni, amiben az van, de a következő befektetésed az legyen. Majd utólag berakod rendszervinyónak és rátolod a wowot, s akkor eljöve a Kánaán.

Nálam az a gép /akár laptop akár asztali/ amiben nincs SSD instant káromkodást és köpési ingert generál:P
Melóhelyen az irodába 4 gépből 2-ben nincs, na azok elé nem ülök be az tuti.
Ennyire fontos az SSD.

"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Több
4 éve 1 hónapja #21605

Egyébként azt is lehet csinálni, hogy veszel egy olyat, amiben van 1 terás háttértár és veszel egy 64 GB-s SSD-t, 20e Ft-ért ( vagy nemtom, most mennyi az ára, de valszeg akörül lesz ), bónuszban.

Több
4 éve 1 hónapja #21607

64-es nem elég. Akkor a windows mellé nem megy fel semmi más. Szerintem min. 120 GB-ban érdemes gondolkodni.

Több
4 éve 1 hónapja #21614

Egyetértek. Nekem is 120-as van rendszer winyónak, és szűkös.

Több
4 éve 1 hónapja #21616

szokás kérdése - nekem asztali és laptopban is 120-as van - windows, office, wow, +2-3 játék, és még sorozatoknak is marad hely :)

This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Több
4 éve 1 hónapja #21617

Köszönöm mindenkinek a sok segítséget, mérlegeltem kicsit és első körben SSD nélküli gépet vásárolok (anyagi okok miatt) , 1-2 hónapig ugyis atomgyors lesz, és majd későbbi beruházásom során fogom bővíteni SSD-vel.
Köszi mindenkinek! :)

Perpetual, indefinite, relentless...

Több
4 éve 1 hónapja #21621

Az meg a másik, hogy a 60/64-esek a tapasztalatok alapján lassabbak mint a 120/128-asok sebességben, és élettartamban is kb a felét bírják...

Több
4 éve 1 hónapja #21627

Tirparoli írta: Az meg a másik, hogy a 60/64-esek a tapasztalatok alapján lassabbak mint a 120/128-asok sebességben, és élettartamban is kb a felét bírják...

Na, ezt jó tudni... kösz az infóért!

Több
4 éve 1 hónapja #21715

Az a gondom, hogy az Iphonom a napokban teljesen meghülyült. Bármilyen weboldalt, hírt megnyitnék a Facebookról vagy Safariból, azonnal tovább irányít az apple storba, hogy töltsek le hülyeségeket. Ha megnyitok egy alkalmazást és elfordítom a képernyőt vagy oldalra húzom a telefont, akkor is abba a kibaszott apple storba irányít. Lassan ott tartok, hogy kivágom az egészet a 9.-ről, szinte használhatatlan lett a mobilom, mert nem tudok semmit sem megnyitni vagy nyugodtan használni. Mit lehet tenni? Találkozott már valaki hasonlóval? Beállításokban, sütiket, felugró ablakokat, töröltem tiltottam. Beállításokat is reseteltem, de nem használt. Mi a szar ez valami vírus? Avira nem jelzett semmit, adblockot is feltettem de az sem használt. 

Valaki segítsen, mert már előkészítettem a kloffolót. 

BEEP BEEP I am a JEEP!
Utolsó szerkesztés: 4 éve 1 hónapja Írta: Vezu.

Több
4 éve 1 hónapja #21719

Vezu írta: Az a gondom, hogy az Iphonom a napokban teljesen meghülyült. Bármilyen weboldalt, hírt megnyitnék a Facebookról vagy Safariból, azonnal tovább irányít az apple storba, hogy töltsek le hülyeségeket. Ha megnyitok egy alkalmazást és elfordítom a képernyőt vagy oldalra húzom a telefont, akkor is abba a kibaszott apple storba irányít. Lassan ott tartok, hogy kivágom az egészet a 9.-ről, szinte használhatatlan lett a mobilom, mert nem tudok semmit sem megnyitni vagy nyugodtan használni. Mit lehet tenni? Találkozott már valaki hasonlóval? Beállításokban, sütiket, felugró ablakokat, töröltem tiltottam. Beállításokat is reseteltem, de nem használt. Mi a szar ez valami vírus? Avira nem jelzett semmit, adblockot is feltettem de az sem használt. 

Valaki segítsen, mert már előkészítettem a kloffolót. 

Gondolom a telot probaltad mar rebootolni meg bezarni minden applikaciot.

Talaltam par cikket a temaban, valszeg vmi app-ban levo funkcio vagy reklam szorakozik veled. Probald meg letolteni ezt az appot, ami blokkolja a reklamokat meg az ilyen funkciokat:  www.weblockapp.com/
Remelem segit!

Itt irnak amugy hasonlo problemarol:  techcrunch.com/2014/01/06/shady-app-inst...p-store-google-play/

*inner peace*
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vezu

Több
4 éve 1 hónapja #21723

Köszi Minsa!

Nem  bírtam tovább és toltam egy teljes resetet, appok törlésével mindennel együtt. Most jó. Bár hozzátartozik, hogy a kötelezőeken kívül (Messenger, Viber, Waze, Gmail stb..) semmit nem mertem feltelepíteni. Pedig én aztán tényleg nem vagyok egy nagy app használó, két havonta letöltök egy-egy játékot, aztán jóformán többet meg sem nyitom. Reklámokra sem nagyon kattintok. 

Ezt a weblock appot viszont felrakom, remélem többet nem kapok ilyet, mert repül az egész. 
Köszi a cikket, így legalább kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én készülékem totálisan hülye. :D
ui: A sógorom Ipadje is benyelte ugyanezt a mai nappal, azóta tényleg csak egy drága vágódeszka. :D

BEEP BEEP I am a JEEP!
Utolsó szerkesztés: 4 éve 1 hónapja Írta: Vezu.

Több
4 éve 1 hónapja #21724

Hat ez eleg gaz :/ de orulok hogy nalad megoldodott a dolog! :)

*inner peace*

Több
3 éve 11 hónapja #22206

Moncherryvel albérletet keresünk a XIII. kerületben vagy közvetlen környezetében.
maximum 65 esetleg 70k/hó + rezsivel, ahová beférünk a két számítógéppel (szóval legalább 35-40 m2).

Május legvégén költöznénk be, 

Több
3 éve 6 hónapja #24251

Van egy autenticator tokenem de elég régi és merülőben az elem is benne. Az működik hogy leválasztom az acc-ról és mobilos autenticatort
rakok az accra?
Merthogy azt hallottam h ha a blizznek kell leszednie az autenticatort akkor nem lehet masikat visszarakni rá. /ill ez igaz?/

"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Több
3 éve 6 hónapja #24252

De ha még nincs lemerülve, akkor simán le tudod választani te magad.

A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Több
3 éve 6 hónapja #24253

Nekem anno mobilon volt, nem tudom, hogy mennyiben más a tokenes, de nekem egy ticket megírása után pár kérdés kitöltésével (milyen okkal választom le, stb.) leválasztották. 

Oldalmegjelenítési idő: 0.166 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum