× Kötetlen, játékon kívüli témák

normal Hardware topic

Több
11 éve 4 napja #15013

Talán kissé marginális a probléma, de bizonyos helyzetben alapvetően befolyásolja a használhatóságot, ezért esetleg érdemes lehet vetni egy pillantást a billentyűzetére is. Nem tudom, hogy akarsz-e dolgozni vele, vagy csak sima otthoni felhasználásra kell, de ha valamilyen táblázatkezelőt is nyüstölsz vele, akkor érdemes teljes billentyűzetes modellben gondolkodni. Ráadásul itt se mindegy, hogy milyen a numpad része.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15664

Nem feltétlen hardware, de jobbat nem találtunk.
Megyünk majd nyaralni, egy appartmanba, amivel kapcsolatban közölték, hogy van ugyan net, de a wifi jelszó elveszett vhol az idők folyamában (wtf?), úgyhogy csak úgy lesz net, ha vhogy megtörjük a wifi passt ( lol ).
Van vkinek ebben jártassága, programja, bármi tapasztalata, hogy hogyan is működhet ez, csináltatok már ilyet?
Egy jó kis progi, ami visszafejti a wifi passt, jó lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15665

sztem rugaszkodjunk el a filmek es tevesorozatok vilagatol... :-p
tippre a legegyszerubb megoldas az lenne, ha egesz egyszeruen resetelnetek a routert es a gyari jelszoval belepnetek a setupba es beallitanatok. ehhez persze nem artana tudni hogy milyen router van, mert valahogy ugye ki kell keresni a hasznalati utasitasat a gyari jelszoval.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15666

http://mods-n-hacks.wonderhowto.com/how-to/crack-wi-fi-passwords-for-beginners-0139793/

Amugy minden routeren van egy reset gomb (elvileg) ami 10 sec utan factory resetbe rakja az egeszet. A legjobb amikor a wifi ilyenkor ki van kapcsolva, szoval egy ethernet kabel sosem art...

Ahogy Skaven irta, make and model es megoldhato minden :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15667

Csak egy észrevétel, ha reseteled a router-t, és az egyben adsl modem is, akkor jó eséllyel törlődik az internet eléréshez szükséges usernév és jelszó is. Ergo wi-fi-d lesz, csak interneted nem. Felteszem, hogy ha a wi-fi jelszót nem tudják, akkor azt sem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15668

Classrun írta: Nem feltétlen hardware, de jobbat nem találtunk.
Megyünk majd nyaralni, egy appartmanba, amivel kapcsolatban közölték, hogy van ugyan net, de a wifi jelszó elveszett vhol az idők folyamában (wtf?), úgyhogy csak úgy lesz net, ha vhogy megtörjük a wifi passt ( lol ).
Van vkinek ebben jártassága, programja, bármi tapasztalata, hogy hogyan is működhet ez, csináltatok már ilyet?
Egy jó kis progi, ami visszafejti a wifi passt, jó lenne.

Elolvasva máshonnan közelíteném a problémát.
Azt mondják, hogy net az van: ez azt jelenti, hogy pl egy laptopon használják a netet wifivel és már nem emlékeznek a jelszóra?
Mert akkor egyszerübb lenne kiolvasni a laptopból a wifi jelszót.
Itt találsz egyéb jelszó kiolvasó cuccokat. pl: adsl jelszó gépből
Ha esetleg véletlenül (nemhiszem) lenne egy router backup fájl, akkor ezzel ki lehet belőle olvasni a jelszavakat.

Ha nem wifin keresztül használják a netet, hanem kábelen, akkor meg csüccs a géphez és próbálj hozzáférni a router beállításhoz. Ha szerencséd van akkor a gyári felhasználói név és jelszóval hozzá férhetsz. (google segít) És ha ott nem is lehet "felfedni" a jelszót, csinálj egy backupot és az előtt említett programmal olvasd ki a jelszót.

Utolsó szerkesztés: 10 éve 10 hónapja Írta: Littleboy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15936

Szeretnék venni egy e-könyv olvasót és szeretném megkérdezni, hogy ha valaki használ ilyet akkor mit és milyen tapasztalatai vannak. Kindle-ben gondolkozom egyelőre de érdekelne akár más is. Elsősorban csak olvasásra használnám, netezni, emailezni nem ezen szeretnék később se. Előre is köszi ha tudtok mondani valami okosat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15937

Nekem Kindle van, akinek azóta kölcsönadtam, vett is belőle.
Ha tényleg nem akarod másra használni, csak olvasásra, akkor nem kell jobb - relative olcsó, nagyon papírszerű, jobb és balkezes egyaránt, stb.
A Calibre simán viszi, autokonvertálás, stb.
Mini usb bemenete van, azzal is lehet tölteni, azt adnak hozzá. Mivel nincs háttérvilágítás, ezért a könyvekhez hasonlóan kell hozzá lámpafény.

Csak jókat tudok mondani róla, talán egyetlen hátránya, hogy nem találtam olyan lehetőséget, hogy könyvtárakat hozzak rajta létre és valamilyen elrendezést csináljak, így ha túl sok ( 50+ ) könyvet teszel fel rá, nehézkes lehet a rendezgetésük.
Így kb 10-20 könyvet tartok csak rajta, és cserélgetem, amit elolvastam.

Relative sok formátumot tud, bár van sajátja is, amire a Calibre automatában konvertál.
Mást nem próbáltam, de nem is nagyon tudok olyat mondani, amire szükségem lett volna, és ez nem tudja ( bár tény, hogy SMS-t meg böngészést én ezen nem toltam, bár tudja, arra ott a laptop ).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15938

Nekem is Kindle van már évek óta, meg asszonynak is. Szinte tökéletes, én imádom, csak olvasásra használom, nagyon megvagyunk vele elégedve. Jól olvasható, teljesen olyan mintha papírkönyvet olvasnál. Csak ajánlani tudom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15939

Ja igen, egy trükk spórolásra - UK-ba ingyér és vámmentesen viszi ki az Amazon a Kindlet, így ha akarsz 25$ körüli összeget spórolni, akkor érdemes oda rendelni vmi cimborának, és amikor jön haza ( ilyentájt szoktak, esküvők, nyaralások, stb. ), akkor hazahozza és odaadja kézbe.

Én legalábbis így rendeltem már vagy négyet, ajándékba karácsonyra és más alkalmakra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15940

Köszi szépen a válaszokat. Akkor már tuti hogy Kindle lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15941

Britt amazon nem hozza nekem haza vámmentesen? Elvégre is EUba vagyunk vagy miafene.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15942

Sarthan írta: Britt amazon nem hozza nekem haza vámmentesen? Elvégre is EUba vagyunk vagy miafene.

UK-ból nem lehet Neked rendelni, az Amazon átirányít az USA oldalra.
Ott régebben volt olyan, hogy a vámot nem kell fizetned ( egész hosszú ideig, lehet, hogy még most is így van ), mivel ez saját termékük, átvállalják.
Viszont a szállítási költséget igen ( ezt meg kell nézni, manapság milyen áron van ). Az idővel nincs baj, nekem az USA-ból anno 5 munkanap alatt itt volt.
UK-ba egyik sincs, de nyilván kell valaki, aki elhozza Neked.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #15943

A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #16018

Hali!

Egy kis segítség kéne. Csütörtökön Naderb említette raid közben, hogy a képernyőjén megállnak a történések időről időre.
Nos nekem a pénteki hotfix patch után ugyanez a probléma fordul elő, és nem csak játék közben. Miután kiléptem netezés közben és akkor is amikor egy ezközkezelőt akartam csak megnyitni, vagy éppen semmit sem csináltam a gépen, akkor is előfordult ez a probléma.
Ma indítás után egyből is volt egy kisebb incidens.
Elvileg gép túlmelegedés nem lehet, mert a procira bios-ban be van állítva ha érzékeli hogy túlmelegsziik vagy leáll a hűtés, jelez- majd kikapcsol a gép. A videókártyám szintén nem melegedett túl ahogy láttam a catalyst driver-en.

Akkor mi lehet a gond? Valakinek valami ötlete, hogy orvosolhatnám ezt?
Előre is köszi a segítséget.

Üdv:
Holy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #16019

Ha a wow-on kívűl is csinálja nem valószínű hogy köze van a patch-hez.
Vedd le a gép oldalát, ha úgy is csinálja, akkor valószínűleg nem túlmelegedés.


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #16022

Levettem. Kora délután semmi gond nem volt, vele. Most hogy az éjjfélig tartó melóból hazajöttem és bekapcsoltam a gépet, kapásból 2X is befagyott.
Szerintem sem túlmelegedés, de akkor mi lehet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #16023

Azt csinálja, hogy megáll a gép 2-3 másodpercre, aztán továbbmegy mintha mise történt volna? HDD van benne? Ha igen nem áll le, és pörgeti újra fel mikor lefagy ill. észhez tér?


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #16024

Az elöbb is csinálta. Olyan 10-20mp-re áll le, hallom hogy nagyon dolgozik, villoga led az elején, aztán elindul mint ha nem történt volna semmi. A leállás alat azt értem, hogy még a cursor is megáll egy helyben.
Upsz, most post írás közben is volt egy ilyen, de ez csak 3 mp volt.

Ez nagyon noob kérdés lesz, de HDD? Nem vagyok számgép expert.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #16025

Merevlemez van benne, vagy SSD? (Az SSD-ben nincs mozgó alkatrész, memóriacsipekből áll)


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.164 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum