× Kötetlen, játékon kívüli témák

normal Hardware topic

Több
12 éve 3 hete #8789

egy sima USB2-s kulso vinyo sztem teljesen megfelelo. amugyis olyan dolgokat fogsz rarakni, amik nem kellenek allandoan, szoval nem fog sokat szamitani hogy mennyire gyors.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #8790

Skaven írta: egy sima USB2-s kulso vinyo sztem teljesen megfelelo. amugyis olyan dolgokat fogsz rarakni, amik nem kellenek allandoan, szoval nem fog sokat szamitani hogy mennyire gyors.

Jah, ilyet néztem meg, de egyelőre az árak elbátortalanítottak.
Pedig van titkos tervem, amihez kellene videót felvennem WoW-ról, csak épp ehhez kellene párszáz Gb tárhely, az meg nem van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #8802

Laptopban belső vinyó csere nem egy nagy ördöngősség amúgy. Csak némi hártánya, h új rendszert kell pakolnod miatta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #8851

Bernatella írta: Alap helyzet: Mac Mini 1.1, az első Intel procis széria Core Duo 1.66 processzorral, 2 GB RAM-mal. Otthon ezt használom média lejátszásra, fénykép tárolásra. A filmek, házi videók, zenék a NAS-on, fotók a minin. Monitora egy nagy plazma. Nemrégen fél terásra bővítettem a HDD-t, a sok gyerekfotó kinőtte az alap vinyót. RAM-ot már régen maxra húztam. Régóta megvan, tökéletesen kiszolgál, a Front Row-al irtó kényelmes média center.

Probléma: Szaggat a full HD-s film lejátszás.

Megoldásként processzor bővítésre gondoltam. Nem vagyok biztos benne, hogy ez a baj, de ha igen akkor szeretnék venni egy Intel T7200, T7400, v. T7600 professzort. Az első kérdésem, hogy véleményetek szerint megoldja-e ez a problémát? Ill. nem ismertek-e valakit aki laptop bontással foglalkozik? Nincs bizalmam a netről előre utalással venni használt cuccot.

mac-re VLC nagyon tutti, elvileg mindent visz, bar kicsit oreg az a mac mini.


mondjuk en konnyen dumalok az i7 procival


vegre latni par mac hasznalot :D

Utolsó szerkesztés: 12 éve 3 hete Írta: Íz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #8857

Én áldom a szerencsémet, hogy tavaly szeptemberben vettem egy 2 terrás merevlemezt, azóta volt az már 3-szor annyi is, mint amennyit én fizettem érte.

Egyébként szerintem USB2-es külső vinyóra a videófelvétel nem biztos, hogy életképes dolog. Eléggé feszegeti az adatátviteli sebesség határokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #8865

Classrun írta: Laptop háttértár bővítésben van vkinek tapasztalata?
Néha már kevés a hely, Little talán írt egyszer ilyet, nyilván nem akarom szétszedni a cumót, szóval vmi külső, csatolható perifériában gondolkodom.
Milyen áron van ilyen, mit tud, mennyire gyors, ill egyszerűen csatolható, USB kábelen kell azt feltenni, mint egy sima külső SSD, oszt jóvan?

garancia van meg a gepen? mert a hdd csak plug and play kb. es mondjuk 5 csavar. dell gepet szedtem szet, nagyon sima ugy volt.

milyen laptopba kellene hdd?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #8866

Nekem Lenovon garanciavesztés nélkül lehetett HDD-t, RAM-ot cserélni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #8914

Íz írta:

Classrun írta: Laptop háttértár bővítésben van vkinek tapasztalata?
Néha már kevés a hely, Little talán írt egyszer ilyet, nyilván nem akarom szétszedni a cumót, szóval vmi külső, csatolható perifériában gondolkodom.
Milyen áron van ilyen, mit tud, mennyire gyors, ill egyszerűen csatolható, USB kábelen kell azt feltenni, mint egy sima külső SSD, oszt jóvan?

garancia van meg a gepen? mert a hdd csak plug and play kb. es mondjuk 5 csavar. dell gepet szedtem szet, nagyon sima ugy volt.

milyen laptopba kellene hdd?

Elnézést, elfelejtettem, hogy ez a kérdés még áll felém.
Egy Asusom van, a garancia már lejárt, lévén, hogy 2.5 éves a kütyü már, ennek ellenére teljesen jól elmegy rajta minden alkalmazás, amit csak próbáltam rajta.
Szétszedni nem akarom, amíg működik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #8927

Nem láttam még olyan modernkori laptopot, amin két-három csavar kicsavarásával, és egy kis fedél leemelésével nem vált egyből cserélhetővé a vinyó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #14143

Tervezgetem a közeljövőben laptop vásárlását.
Valami ilyesmire gondoltam minimum, hogy
Intel CoreI3, SSD, 4Gb ram, 15< "kijelző. (op rendszer nem kell, bonus garancia igen)

Mivel jómagam nem követtem mostanában a piacot, segítséget kérnék:
Milyen márkákat, kitől, mennyiért ajánlotok?


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #14849

Vannak olyan akinek aránylag zökkenőmentesen megy az LFR(20-25 FPS)? Ha igen a milyen konfigja van? Szerintem annyira nem kukába való a gépem, de hiába veszek le minimumra minden grafikai elemet így is csak 10 FPS körül van boss fight közben. Valami probléma van de nem tudok rájönni hogy mi. 10-es ben semmi gond high grafikával is simán fut.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #14858

Alaszka írta: Vannak olyan akinek aránylag zökkenőmentesen megy az LFR(20-25 FPS)? Ha igen a milyen konfigja van? Szerintem annyira nem kukába való a gépem, de hiába veszek le minimumra minden grafikai elemet így is csak 10 FPS körül van boss fight közben. Valami probléma van de nem tudok rájönni hogy mi. 10-es ben semmi gond high grafikával is simán fut.

Nekem ilyen most a hobbi gepem:


i5 2500k
Asus P8Z68
8GB RAM
AMD radeon 6950 2GB
valami 7200rpm HDD

minden maxon megy (ment) ezzel :) de ha nagyoin szeretnel tesztelni es benchmarkolni akkor ajanlom a Heaven DX11 toolt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #14861

@Alaszka: nézd meg addonok nélkül is. Lehet hogy valamelyik addonod miatt lassú.


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #14875

Erre én is gondoltam Dög. A felét már kikapcsoltam az addonoknak, csak a healhez feltétlen szükségeseket hagytam bent, de eddig semmi számottevő javulás. De azért megnézem, hogy tényleg mindent kikapcsolok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #14885

Itt egy topic, ahol hasonló cipőben járók anyáznak gazdagon:
us.battle.net/wow/en/forum/topic/6713482204
Esetleg próbálj meg az AMD-től újabb drivert letölteni:
support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #15007

Két gyors kérdés:

Lenovo laptop. Van vkinek, milyen tapasztalatai vannak? Találtam egy egész jót, csak magát a márkát nem ismerem ( annyit tudok, hogy a jótállás úgy működik, hogy futár hozza / viszi a cuccost, nem Neked kell becipelned valahová ).


Másoltatok már egyik gépről WoW-ot egy másikra? Megy ez újratelepítés nélkül valamilyen formában? Vagy fel kell tenni mindent, és az addon mappát kell copy-zni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #15009

Classrun írta: Másoltatok már egyik gépről WoW-ot egy másikra? Megy ez újratelepítés nélkül valamilyen formában? Vagy fel kell tenni mindent, és az addon mappát kell copy-zni?

A teljes WoW könyvtárat is átmásolhatod egyik meghajtóról a másikra, egyáltalán nem fog gondot okozni. Én évekig használtam így a játékot az opsys újrahúzásáig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #15010

Lenovo arról híres, hogy nagyon strapabíró laptopokat gyárt (míg valami casual gyártónak pl a kijelző zsanérjai lötyögni kezdenek fél év után, addig a Lenovoval a szöget bevered.)
Garancia valóban úgy van, hogy futár hozza-viszi (valahova a szlovákokhoz talán).

Dell még nagyon jó (legjobb support).

Nekem Asusom van - azust szidják nagyon, de én nem tapasztaltam azokat a típushibákat, amiket a prohardver - milyen notebookot vegyek fórumján felsoroltak.
Ezen fórumban érdemes egyébként szétnézni-kérdezni.


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #15011

Mistake írta: Lenovo arról híres, hogy nagyon strapabíró laptopokat gyárt (míg valami casual gyártónak pl a kijelző zsanérjai lötyögni kezdenek fél év után, addig a Lenovoval a szöget bevered.)
Garancia valóban úgy van, hogy futár hozza-viszi (valahova a szlovákokhoz talán).

Dell még nagyon jó (legjobb support).

Nekem Asusom van - azust szidják nagyon, de én nem tapasztaltam azokat a típushibákat, amiket a prohardver - milyen notebookot vegyek fórumján felsoroltak.
Ezen fórumban érdemes egyébként szétnézni-kérdezni.

A másik két laptop-márkával már voltak tapasztalataim ( volt mindkettő, jó is volt ), most gondolkodom, hogy cserélem a legutóbbit, és amit találtam, az egy Lenovo.
De ezek alapján az sem egy rossz vétel, köszönet az infoért!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #15012

Szerintem minden gyártónak vannak bevezető árú modelljei, amiken sajnos meg is látszik az olcsóság.
És vannak "üzleti" modelljei, amik hozzák az elvárt minőséget.

Egyébként nekem volt Lenovom is, most Dellem van. Talán újra a Dellt választanám, de ez szubjektív. A Lenovo is jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.217 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum