× Kötetlen, játékon kívüli témák

normal Ajánló

Több
10 éve 1 hete #18593

Sarthan írta: Joe Abercombietól az Első Törvény cilus mindhárom kötete kurvajó. A penge maga, Mielőtt felakasztották őket, A királyok végső érve. Csak ajánlani tudom tényleg nagyon tuti.

Baromi jók én megjelenés napja előtt már olvastam őket:P
durván jó, nincs benne finomkodás az tuti. Megkedveltem az inkvizítorokat:P


"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19187

Kijött magyarul is a lezáró része az Idő Kereke sorozatnak magyarul is.
Ezzel az alig 25 kötetes, 20 éve tartó ciklus lezárása történt meg.

Természetesen ez is két kötetben jelent meg itthon.
Tudom ajánlani, mire elolvassa az ember az összeset, és elér ehhez, biztosan nem bánja meg.

Utolsó szerkesztés: 9 éve 9 hónapja Írta: Classrun.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19191

25 kotet? Az hogy? :O
En most fejeztem be angolul, de csak 14 kotet, plusz a prequel. Meg 1 short story ebben a gyujtemenyben . (ezt az utolso konyv befejezese elott nem erdemes elolvasni.)

(lelkibeteg voltam vagy 1 hetig* hogy a vegere ertem kb. masfel ev alatt...mondjuk ebbol az uccso konyvet kb 1 het alatt olvastam ki ):


*najo...meg mindig.


EDIT

Kozben rakerestem es rajottem h magyarul egy csomo konyv ket kotetben jelent meg, mig angolul mindegyik csak 1 kotet :)


*Minsa=Asmi=Navan*
Utolsó szerkesztés: 9 éve 9 hónapja Írta: Minsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19192

Minsa írta: 25 kotet? Az hogy? :O
En most fejeztem be angolul, de csak 14 kotet, plusz a prequel. Meg 1 short story ebben a gyujtemenyben . (ezt az utolso konyv befejezese elott nem erdemes elolvasni.)

(lelkibeteg voltam vagy 1 hetig* hogy a vegere ertem kb. masfel ev alatt...mondjuk ebbol az uccso konyvet kb 1 het alatt olvastam ki ):


*najo...meg mindig.

Félreérthetően fogalmaztam, elnézést.
Magyarhonban a Tőrök útján kívül az összes 2 kötetre bontva jelent meg, így a 14 kötet, vagy mennyi, valójában 25 körüli könyvben jelent meg.
Természetesen a story ugyanaz, csak itthon nem egy 800-900 oldalas könyvben jelentek meg ezek, hanem inkább 2 db, egyenként 400-500 oldalas kiadásban.

Várom már én is, hogy mi lesz, még a végére is tettek bele pár érdekességet, pl. a aiel nép jövőjére vonatkozó látomást, kíváncsi vagyok, hogy mi jön ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19195

Koszi, kozben en is rakerestem...nagyon furak a konyv cimek magyarul...kifejezetten orulok h angolul olvastam.


Sztem nagyon jo az utolso konyv, jo olvasast Class, majd ird meg hogy tetszett :)


*Minsa=Asmi=Navan*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19198

az engem is erdekelne hogy kinek mi a velemenye az utolso konyvrol. (spoilerek nelkul). lehet persze hogy harmunkon kivul senki nem olvasta ezeket, de hat ez van.
szoval hajra Class. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19199

Én is olvastam az utolsó kivételével az összes kötetet, vártam már nagyon a befejező részt.Na ha hozzájutok valamikor majd elmondom én is :).

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Minsa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19203

Én úgy 14 15 kötet olvastam. Aztán valahogy nem jelent meg egy darabig új. Lehet újra nekiállok akkor ha megvan a vége.
Bár arra emlékszem hogy a női karakterek kurvára idegesítőek az elején.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19204

Sarthan írta: Bár arra emlékszem hogy a női karakterek kurvára idegesítőek az elején.


A vegere nagyon jok lesznek, engem is sokaig idegesitettek, foleg Egwene, de belole lesz az utolso par konyben az egyik legjobb karakter sztem :)


*Minsa=Asmi=Navan*
Utolsó szerkesztés: 9 éve 9 hónapja Írta: Minsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19205

szamomra Perrin volt baromira idegesito, ugy kb. majdnem a vegeig. azert az utolso 1-2 konyvre sokat javult a helyzet. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19206

A nyári sorozat-uborkaszezonra való tekintettel beleolvasok (ha még tudok olvasni...)
A világ szemével vagy az Új tavasszal kezdjek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19207

Littleboy írta: A nyári sorozat-uborkaszezonra való tekintettel beleolvasok (ha még tudok olvasni...)
A világ szemével vagy az Új tavasszal kezdjek?


Sztem A vilag szemevel kezd. Az Uj tavaszt sztem erdemesebb kesobb elolvasni, mondjuk a 7-8. konyv utan :)


*Minsa=Asmi=Navan*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19271

Matrac.
Vett vki mostanában, tud ajánlani, mire kell figyelni, mit érdemes, mit nem, stb., stb.
Van ott egy csomó szám, hogy milyen a magminőség(?), meg hasonlók, arról konkrétan fogalmam sincs, hogy mit jelent.
Illetve ha még értem is, azt, hogy ez mire jó, honnantól számít jónak v sem, stb., stb., passzolom.
Egy ilyet néztem, kiindulásnak, ez már memóriahabos meg mittomén. Mondjuk a gyártóról még sose hallottam, bár ebben a témában kb. a Dormeót ismerem, hogy van olyan, oszt annyi, szóval ez semmit se jelent.
Ha valakinek van tapasztalata, ötlete, az jöhet, adott esetben nem árt, ha van súlymegjelölés is, biztos másmilyen kell egy 56 kg-s egyetemistának, meg nekem, aki 90 felett van. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19273

Egy javaslatom lenne: ha megoldható, akkor ne 1db kétszemélyest, inkább 2db egyszemélyest vegyél. Nincs annál rosszabb, amikor éjszaka te vagy másik fél úgy forgolódik, hogy te majd leesel az ágyról.
Ráadásul ha az egyikőtök "szétfekszi", akkor lehet külön is cserélni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19275

Littleboy írta: Egy javaslatom lenne: ha megoldható, akkor ne 1db kétszemélyest, inkább 2db egyszemélyest vegyél. Nincs annál rosszabb, amikor éjszaka te vagy másik fél úgy forgolódik, hogy te majd leesel az ágyról.
Ráadásul ha az egyikőtök "szétfekszi", akkor lehet külön is cserélni.

Ezt a részt nemigen értem; ha beteszed egymás mellé, akkor mi akadályoz meg bárkit is, hogy átguruljon egyikről a másikra? Betolsz a kettő közé egy faroslemezt? :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19276

kardot szoktak odarakni. :)

nemtom, en utalom a ket szimpla matracos verziot. :)
egyeb tanacsot nem tudok adni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19278

Classrun írta:

Littleboy írta: Egy javaslatom lenne: ha megoldható, akkor ne 1db kétszemélyest, inkább 2db egyszemélyest vegyél. Nincs annál rosszabb, amikor éjszaka te vagy másik fél úgy forgolódik, hogy te majd leesel az ágyról.
Ráadásul ha az egyikőtök "szétfekszi", akkor lehet külön is cserélni.

Ezt a részt nemigen értem; ha beteszed egymás mellé, akkor mi akadályoz meg bárkit is, hogy átguruljon egyikről a másikra? Betolsz a kettő közé egy faroslemezt? :P

Valahol nyaralni voltunk asszonykával és kétszemélyes matrac volt. Amikor én éjszaka a 110 kilómmal átfodultam/mocorogtam/stb, az asszony a túloldalt pattogott mint kecskeszar a deszkán. Bár lehet, hogy csak valami hülye családi vonás, mert faterék is hasonló okokból cserélték a kétszemélyes matracot 2 egyszemélyesre. Mi már egyből egyszemélyeseket vettünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19280

Én is a két külön matracra szavazok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19282

Egyreszt nem ezt kerdezte Class...masreszt meg viszonylag friss a kapcsolat a ket matracos verziohoz :p (bar en azt mindig is utaltam)

Sok tanacsot amugy nem tudok adni, mert mindenkinek mas jon be, sztem csak ugy vegyel matracot hogy rafekszel es kiprobalod. Sztem a zsakrugos matracok a legjobbak amikben meg mindenfele extra toltet is van :)


*Minsa=Asmi=Navan*
Utolsó szerkesztés: 9 éve 8 hónapja Írta: Minsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19285

Ha sikerült eldönteni, hogy 1 vagy 2 személyes legyen, akkor valami ilyesmit ajánlok, nekünk nagyon bevált: (ha még debrecenbe vagy, akkor ott is nézz szét: matracdepo.hu/matrac-debrecen )
matracdepo.hu/category/rug%C3%B3s-matracok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.274 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum