× minden ami addon

normal Leatrix Latency Fix [alkalmazás]

Több
12 éve 9 hónapja #2472

Ez nem egy addon és nem csak a wowhoz használható!
Nekem konkrétan megfelezte a latencymet.

Letöltés: www.wowinterface.com/downloads/info13581-LeatrixLatencyFix.html

Mire jó?

A "Leatrix Latency Fix" csökkenti az online játékokban oly fontos késleltetési időt a játék szervernek küldött TCP acknowledgement csomagok számának növelésével. Technikailag ez az alkalmazás módosítja az úgynevezett "TCPAckFrequency"-t.

A Leatrix Latency Fix a következő operációs rendszereket támogatja:
Windows 7
Windows Vista (SP1 vagy újabb)
Windows XP (SP3)
A 32 és 64 bites Windows változatokkal is működik.

Leatrix Latency Fix Visual Basic nyelven íródott és szükséges hozzá a Microsoft .Net Framework 4 (a legtöbb számítógépen már telepítve van). Ha esetleg nálad nem lenne, akkor INNEN letöltheted.

Hogyan használjam?

Egyszerűen futtasd az alkalmazást és kattints az Install gombra.
Az alkalmazásnak rendszergazdai jogosultságra van szüksége. Amennyiben Windows Vistát vagy Windows 7-et használsz, indítsd ez az alkalmazást rendszergazdai jogosultsággal (jobb klikk az alkalmazás ikonján majd "Futtatás rendszergazdaként").
Az Install gomb megnyomása után az alkalmazás felajánlja a gép újraindítását, mivel a változtatások csak újraindítás után lépnek életbe.
Leatrix Latency Fix eltávolításához klikk a Remove gombon, majd gép újraindítás.

Hogyan működik?

Az online játékok általában TCP protokolt használnak, aminek szüksége van a számítógépedtől érkező jóváhagyó csomagokra az ideális kapcsolat biztosításához.
A Windows gyári beállítása ezeket a visszaigazolásokat párossával küldi. Ez általánosan elfogadott, hatékony módja a hálózati forgalmazásnak, viszont a jelentősen növeli a hálózat késleltetési idejét.
Mivel a Windows összegyűjti a visszaigazoló csomagokat, ezért a játék szervereknek várniuk kell a visszaigazolás elévülési idejének leteltéig mielőtt új csomagot küldenének.
A Leatrix Latency Fix ezt az összegyűjtési műveletet szünteti meg így a visszaigazoló csomagok azonnal indulnak a szerverhez, így csökkentve a késleltetési időt.
Mindennapi hálózati környezetben (netezés, levelezés) a Windows alapbeállítása teljesen jó, viszont az online játékok esetében sokkal fontosabb a minnél kisebb késleltetési idő.

Ha belehallgatnál a beszélgetésbe a géped és a játék szervere között, valami ilyesmit hallanál.

Leatrix Latency Fix telepítése előtt:
Szerver: "Ok számítógép, küldök neked egy csomagot. Megkaptad?"
Számítógéped: ...
Szerver: "Gyerünk már, válaszolj! Nem érek rá egész nap!"
Számítógéped: ...
Szerver: "Mindegy, felejtsd el, túl sokáig várakoztattál, küldök neked egy másikat! Megkaptad?"
Számítógéped: "Simán, megkaptam. Sőt megkaptam az előzőt és az az előttit is, köszi."
Szerver: "De akkor miértnem válaszoltál már akkor, amikor megkaptad az első csomagot? Vártam rá évekig!"
Számítógéped: "Bocsi, Én csak próbálom a hálózatot hasznosan kihasználni és összegyűjtve visszaküldeni a jováhagyó csomagokat. Nekem ez az alapbeállítás."

Leatrix Latency Fix telepítése után:
Szerver: "Ok számítógép, küldök neked egy csomagot. Megkaptad?"
Számítógéped: "Igen, jöhet a következő!"
Szerver: "Ez gyors volt! Itt egy másik, megkaptad?"
Számítógéped: "Igen, jöhet a következő!"
Szerver: "Wow! Micsoda fejlődés! Itt a következő!"
Számítógéped: "Köszi! Jöhet a következő!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2473

Pont van egy játékom amiben 130+ a pingem konstans módon, kíváncsi leszek erre. Ki is próbálom.


Up the Irons!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2477

Csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy egyrészt nagyon nagyon meggondolandó bármiféle exe telepítése a wowhoz, amiben az ember nem bízik 1000%-ban.
Ez a progi amúgy annyit csinál, hogy a registriben a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\<hálókártya azonosítója>
helyen a TcpAckFrequency kulcs értékét 1-re állítja.
Nagy csodát ettől csak gyenge kapcsolat esetén érdemes várni. (egy TCP csomag mérete ~1500 byte, 1Mbit-es kapcsolat esetén ez a zsinóron 0.01 másodperc alatt ér át, ennyit lehet kb nyerni vele, ami 10ms-t jelent)


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2482

Nekem mondjuk a routerem firmwareébe van szépen meghackelve a QoS-ben ez, de ténylegesen 250-ről 60ms-re leviszi a pingem (többi beállítással együtt, amiket benyomtam). Még akkor is, ha WoW-on kívül nincs más ami egye a hálózati kapacitást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2487

Csak ugye a QoS állítgatással bandwidth-et és erőforrást tudsz nyerni a WoW-nak, addig a TCP ACK állitgatással igazából egyiket sem.
A fent vázolt szerver gép párbeszéd azt feltételezné, hogy az ACK nem érkezik vissza timeouton belűl, és hát a TCP nem a rövid timeoutokról híres…


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2488

Azért írtam, hogy csak a wow kommunikál a hálózaton, és más semmi (rendszerszolgáltatásokon kívül), akkor is javul a helyzet. Azt meg, hogy blizzék oldalán hogy van lemenedzselve a forgalom, hát azt még nem néztem. Amúgy maga ez az ACK kapcsoló nálam 80ms kb (4400/256k-s net).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2492

Jóhogyszósz, ez nem volt felrakva a gépcsere óta. 150ms world latencym volt wowban, ezzel most 50 van, rémlik gépcsere előtt is ennyi volt. Lehet pont ennyi kell majd Alakirnál a dpsnek :)

Utolsó szerkesztés: 12 éve 9 hónapja Írta: Khetana.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #2500

Win reinstall óta most dobtam fel.
Telepítés előtt: 120-150ms world latency (60-80ms home latency)
Telepítés után: 45-60 ms world latency (40-55ms home latency)

Szóval ezért nem ment alakir....

Utolsó szerkesztés: 12 éve 9 hónapja Írta: Littleboy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.115 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum