normal Demonology

Több
5 éve 4 hónapja #9571

...szerkesztés alatt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #9573

És végül 5.0-ra a Blizz megalkotta a teljesen melee castert, ami akár tank is lehet.

Már 4.x is szinte kötelezővé tette a demonology ágnak a melee range-et, köszönhetően a Shadowflame-nek és az Immolation aurának, de 5.0-al eljött a teljes melee kora. Lustaságból Hancu FS-es írásából indulok ki, csak azon kozmetikázom:

Live-on ugye nagyjából úgy néz ki most, hogy a demon lock bemegy meleebe, fenntartja a dotokat (immolate, corruption, bane of doom/agony), cd-re küldi a shadowflamet meg a Hand of Guldant, egyébként filler incinerate, 20% alatt SF és Metamorphosis amikor csak lehet, lehetőség szerint amikor összeproccolnak hozzá az egyéb dolgok. Közben kutya harap (esetleg felguard) és megy a doomguard. Na ehhez képest a Pandában:

• Immolate nincs többé
  • Bane of Doom demon only spell lett
  • Hand of Guldan megváltozott, területre tesszük, mint a Rain of Firet, és három töltet van benne (ha elfogy 15 secenként jön vissza egy), annyi kört tudunk letenni egyszerre, ahány töltetünk van (max. 3). A körökben 3 sec után aoe-ben harap és teszi fel a movement debuffot. 25 Demonic Fury-t tölt vissza abban az esetben, ha a célponton még nincs HoG
  • A Soul Fire – Decimate mechanizmus megváltozott, most már execute range felett is tudunk lőni egyet-egyet 30 secenként 1,8 sec CT-vel
  • A petek nagyjából egyformán sebeznek (legalábbis láthatóan ez a cél), vagyis a utilityjüknek megfelelően választhatjuk meg őket a harcokra. Ez jó.
  • A dark soul demo talenten mastery bónuszt ad. A masterynk meg a demonic fury effektjét növeli, ami egy az egyben sebzés bónusz, Meta alatt dupla hatással. Ez azt jelenti, hogy a mastery nagyon erős és nagyon jól skálázódó stat lesz (most MWC+darksoul+maxfurys meta 180% körülre viszi fel a sebzésbónuszt, itemlevel 384 gearben)
  • Metában megszűnt az Immolation Aura + Hellfire kombó, mert a hellfire alakul át az aurává, ami azért elég gyorsan megeszi a demonic fury-t 450 az ára, 12.6 sec-ig van fent a statjaimmal.
  • Metában a demon csere instant, 1 perc CD
  • És úgy általában az SF kivételével minden spellünk instantra cserélődik.
És akkor lássuk a demonic furyt, ami az új erőforrásunk. Van egy 0-1000 közti skála, azon mozog a fury. Az alapállapot 200, ha alatta van, metán és combaton kívül gyorsan visszateker 200-ra. Metán kívül a spellek egy része, a pet spéci támadásai, corruption tickek, minden növeli és pár spell csökkenti, Meta alatt csökken magától is, és a spellek is ezt fogyasztják mana helyett. Növelni csak az első HoG tudja. A Fury mennyiségével egyenes arányban nő a sebzésbónuszunk, Meta alatt ez még duplázódik is. Vagyis a metódus: feltoljuk maxra a furyt, ahogy tudjuk, ott Meta, elégetjük a furyt és kezdjük elölről. De egyébként el lehet lőni bármikor, ha burnre van szükség. És hogy még durvább legyen a Meta, megváltoznak a spelljeink is, a legfontosabb, hogy a shadow bolt demonic slash néven instant lesz és kb másfélszeretet harap, a fel flame előre 40 yardon mindenkit bántó ray of twilight lesz, a curse-ök aoe-ben mindenkire felmennek, bónusz armor, crit immunitás, a szokásos (most a tankolós glyph nélkül játszunk).
Még pár apróság
  • Meta alatt auto attackkal (!) frissítjük a Corruptiont
  • Soulstone egyből kasztolható, nem kell a követ megcsinálni, és azt használni célpontra
  • HS 3 töltetes, max hp 20%-át gyógyítja darabja, cd megmarad rajta persze
  • Lesz ugye Shield Wallunk, meg egy csomó gyógyulós talentünk, ami megint csak tök jó
  • A Dark Intent az egész raidre ható +10% spellpower buff lett
  • Demonic Leap Metán kívül is használható, és az ugrás automatikusan betesz Metába. És távolabbra is ugrik jóval.
  • Lett egy olyanunk hogy Wild Imps, megidéz öt impet, amik lövik az ellent, és töltik a furyt. Egyébként a sima shadow boltjaink is időnként idéznek impet. Egy egész állatkerttel harcolunk, főleg ha a duplapetes talenttel megyünk. Plusz Doomguard/Infernal ugye.
Vannak aztán turbópetek, a Grimoire of Service talentből, kb 10%-kal nagyobb a dps-ük, és kap valami spéci tápot a fő képességük is: az imp hotolja a gazdit, a kutyahjelyettesítő beholder dispel helyett spellstealel, a voidwalker disarmol, a felguard mortalstrike effektet ad, a succubus whiplash knockbackel (25 sec CD, területre hat, az effekt glyph-el levehető).

TANKOLÁS

A tankolás külön formot (Threatening Presence) kapott, ami egy glyph-en! keresztül érhető el. Grafikailag ua. a modell mint a meta, de kékesebb a színe. Kb. 35%-al csökkenti a bekapott sebzést, crit immunitást ad. A mechanikák szinte ugyanazok mint Meta alatt - azaz minden instant -, csak néhány dolog változik:
  • az SB-t felváltó Demonic Slash instant marad, de 3 töltete van, az 1-1 újratermelése 4 sec. Demonic Fury-t termel,
  • Soulshatter nem aggrot dob, hanem tauntol Provocation néven, 8 sec CD-n.
  • Curse of weakness helyett Aura of Enfeeblement, csökkenti a target melee attack speedjét, viszont ugyanúgy curse mint a coe, vagy a többi, így 1 locktól csak az egyik lehet fent.
  • A Twilight Wardból Fury Ward lesz, nem csak holy és shadow dmg-re hat, hanem minden spell iskolára, -30% dmg taken, 30 sec-ig lehet fent, channeled és 10 sec a CT-ja. Ja és Demonic Fury-t tölt vissza. Bár közben nem lehet más varázslatot használni, az Immolation Aura fent marad.
  • A demon csere itt is instant, 1 perc CD-n
Eddig mindig kihagytam a túlélőképességek sorolását, de mivel tankról írok most összeszedem:
Az eddig leírtakon (Fury Ward, Threatening Presence) kívül az alábbi a tágabb repertoár:
  • Voidwalker esetén disarm és demon taunt
  • Unending Resolve 10 sec-re -50% dmg taken és megszakíthatatlan spellek, 3 perc CD (minden specen alap spell)
  • Unbound Will, 20% instant heal, valamint purge magic effect, és movement korlátozó effekteket leszedi, 1 min CD (talent)
  • Dark Bargain/Sacrificial Pact/Soul Link sorban: 10 sec full dmg immunitás, lejárta után a kapott sebzés 50%-át 10 secre osztva kapjuk meg. 3 perc CD. Démon "áldozás" a démon fél életét áldozza azért, hogy az áldozott HP 300%-át pajzsként megkapja a mester 10 secre, A Soul Link a szokásos, minden sebzés eloszlik a demonon és a mesteren. Számokat nem írnak. (talentek)
  • Dark Regeneration, instant 50% HP és 20 sec-ig +25% bejövő heal, 3 perc CD
Összességében elég összetett és skilles lesz a demon, a tankolás képessége érdekes, viszont a melee caster szerep egyáltalán nem vonz.

Utolsó szerkesztés: 5 éve 4 hónapja Írta: Bernatella.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #9577

Frissítettem, most már a játék előtt ülve.

Több
5 éve 4 hónapja #9580

lehet, hogy csak az infó sok így elsőre látatlanban, de majd letisztul. Mindenesetre kb mintha új classról lenne szó

Több
5 éve 4 hónapja #9581

Az összes lock spec durván átalakult.

Több
5 éve 4 hónapja #9589

A warlock tankolásról volt külön blue post, mely szerint Blizz egyáltalán nem akarja hogy teljes értékű tank legyen a kasztból, inkább valami olyasmit akarnak mint mikor egy dd warri pajzsot és egy kezest kap a kezébe és valami speciális feladatot ellátva rövid periódusokban offtankol. Csak mielőtt nagyon beleélné magát valaki. Persze hogy aztán valójában mi sül ki belőle az más kérdés.

Több
5 éve 4 hónapja #9590

Berna te tudzs specet resetelni? Mert nekem nem megy és froston meg fire-n ment át a karakterem pedig pont az arcanet akartam volna kipróbálni ott a legnagyobb a változás.

Több
5 éve 4 hónapja #9592

Sarthan írta: Berna te tudzs specet resetelni? Mert nekem nem megy és froston meg fire-n ment át a karakterem pedig pont az arcanet akartam volna kipróbálni ott a legnagyobb a változás.

Itt írnak respec-hackről, azt érdemes kipróbálnod.

Több
5 éve 4 hónapja #9593

Ezzel az a baj hogy a monknak van mistery spece de a magenek nincs.

Több
5 éve 4 hónapja #9594

Akkor másolj oda egy premade maget, annak nincs alapértelmezett spece.
Vagy, ha most a saját karaktered arcanen van, akkor másold át, és akkor updatelődik.

Több
5 éve 4 hónapja #9599

Sarthan írta: Berna te tudzs specet resetelni? Mert nekem nem megy és froston meg fire-n ment át a karakterem pedig pont az arcanet akartam volna kipróbálni ott a legnagyobb a változás.

nem tudok. van egy premade lockom és Berna. így tudom mindhárom specet nézegetni.

Több
4 hónapja 3 hete #28153

hát Rundi....nagyon úgy néz ki, hogy jól jártál a demoval...7.2-ben jelen állás szerint messze a legjobb spec lesz, 2. a destro, és affli...háát kezdhetem el pakolgatni a pontokat + reliceket a többi fegyóba.

Több
4 hónapja 3 hete #28154

Eddig is jó volt :P

Több
4 hónapja 3 hete #28155

Elég szituációfüggő, de szerintem eddig is elég jó volt. Persze sajnos van elég sok hátránya/hiányossága, de a mi progressünk mellett jó ez így. Meg ugye hozzá tartozik, hogy a nem feltétlen PW fightok lesznek, hanem több target/cleave is akad bőven az új raidben (gondolom,) ahol azért a többi spec igencsak jó. A demo kevés mozgásos 1 targetes csatákon van csak a többi előtt. Ezen kívül előnye, ha vannak addok a boss mellett amiket nem csap szét egyből a melee osztag, akkor normál rotával mérsékelten aoe-zik és még a main targeten okozott sebzése is nő. De ezt a mi csapatunkban nemigen lehet kihasználni:)
Én En-ben egyébként még talentet sem váltogatok, mert még hc-ban sem érzem szükségességét.

Ne feledjétek gyerekek csak a puffin lekvár ad kitartást és mindent legyőző akaratot!
Utolsó szerkesztés: 4 hónapja 3 hete Írta: Rundingo.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ammarrath (Jenzul)

Több
4 hónapja 3 hete #28157

én nem mondtam, hogy rossz volt, csak sehova nem az volt a bis.
-STben az affli mindent ver
-aoeben megint csak affli
-2 targeten meg destro viszi a pálmát a havoc miatt
amire a demo a legjobb, az az olyan fight/taktika, mint aluriel, ahol vannak addok, de ahhoz túl gyorsan halnak, hogy megérje őket afflin dotolni, de túl sokáig, hogy seed spam megölje őket, és túl sokan vannak, hogy destro havocozzon :D

nekem a problémám az, hogy jelen állás szerint viszont stben már a demo>affli, igazi aoe boss meg már most is csak 2 volt, skorp+ticho.
ha csak NH-ot nézem, most úgy néz ki :
skorptól star augurig affli, elisande+guldan destro.
patchtől:
skorp affli, tichot nem tudom, lehet hogy már ott is jobb lesz a cleave, mint az aoe, elisande+guldan marad destro,, minden más demo.
1 bossért viszont nem éri meg az afflit nyomni, az túl nagy luxus... :(

Oldalmegjelenítési idő: 0.112 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum