normal ElvUI a la Tacsko

Több
12 éve 11 hónapja #396

Gondoltam, ötletadónak megosztom az én healer UI-m:


Ez egy enyhén testre szabott ElvUI. Healelésre VuhDo-t használok (igen, annak a lua-jába is belenyúltam kicsit). Nagyon szeretem, mert tényleg úgy lövöm be, ahogy nekem tetszik:

Pl látható Blackbirkán, hogy csak 1 stack lifebloom van (szürke függőleges bar), ráadásul előttem van és hatótávon kívül (nyíl). Viszont a swiftmendet rányomhatom (nagy piros bogyesz). Ha valakinek kevés manája van, azt is jól látom, kék keretet kap a frame olyankor. Valószínűleg a színen hangolhatnék, a sámánoknál kicsit neccesen látszik. Boss debuffok, raid markok értelemszerűen. Dispellezhető debuffok típus szerint színezve vannak. Ha valaki hirtelen sok sebzést kap, akkor felvillan a frame, ezt is nagyon hasznosnak találom. Ugyanígy a boss/dispellezhető debuffok által keltett hangot is. Hot timer kockák is gondolom értelemszerűek. Inverz színeket állítottam be, hogy az élethiány jobban feltűnjön. Ha nagyon akarnám akár Cho'gal corruptionja, vagy Atraemedes soundja is kirakható lenne az emberekhez egy bar formájában, mint ahogy a tankhoz viszonyított threat szintjük is.
A keretek azért rondák, mert általában nem teljes képernyőn játszom, ezért eltűnhetnek az 1 pixel vastag vonalak...
Cooldownok figyelésére CoolLine-t használok, az általam megírt integrációs addonnal . Térkép alatt a rajtam levő fontosabb raid buffok állapotát lehet figyelemmel kísérni: hiányzó buff esetén színes az ikon. Ha hiányzik és harc közben vagyok, akkor villog is.
Jobb oldali chat frame harcban átvált skada ablakokká:

Sajna a nevek nem férnek ki healnél, mert nem tudok kisebb betűt beállítani (kéne egy nagy monitort venni), de a guild esetén classról úgyis rájövök :)
Láthatóak még a beépített main tank/assist és boss framek arzenálja is.
Boss addonnak BigWigset használok most. Nagyon tetszik az alapból konfigurált figyelmeztetéshangok például, és ami mindent visz, az a range figyelő. Amellett, hogy kiírja, hogy kihez vagy épp (debuff függően!) túl közel, még kis térképen meg is jeleníti a hozzád viszonyított helyzetüket, így könnyebben tudsz eltávolodni is tőlük:</p>

Beépített spell adatbázisa is van minden bosshoz, amit a választott csatornán közzé is tudok tenni. Nagyon hasznos még az itt nem látható Deathnotes nevű addon, ami mindenki halálát akár percekre visszamenőleg kivonatolt combatloggal jegyzi. Emellett minden eseménykor rendelkezésre áll az illető aktuális élete is grafikusan. Talán kicsit átlátható, mint a log elemző addonok jó részének hasonló funkciói.
Nameplatek is vannak, opcionálisan mutatja boss hp-t is (százalékosan is), illetve a célponton levő debuffjaidat vagy csak cc debuffjaidat, ha más nem kell.
Térképről a két randa kis gombot leszedem majd baloldalról (Bugsack és BigWigs), amint minden bizonyosan úgy működik, ahogy én akarom.

Utolsó szerkesztés: 12 éve 11 hónapja Írta: Tacsko.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Caserys
  • Caserys profilkép
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #792

Na. Felraktam megint Elv UI-t. Spapnál nagyon bejön, egyszerűen tökéletes, bal oldalon saját buffok, jobb oldalon a dotok ideje. Ez kellett nekem. Viszont, van egy dolog amit sehogy sem tudok beállítani, az pedig a bal oldalon a chat ablak-ban levő szöveg mérete. Auto Scale bevan kapcsolva most. Ha kikapcsolom és manuálisan akarom beállítani, értelemszerűen minden megnő, kivéve a szöveg. 1600*1200-as felbontásban játszom, biztos ez is számít. Külön chat fülön sem tudom rendesen beállítani. Erre kérlek mondjatok valami trükköt, hogy tudnám úgy beállítani hogy ne kelljen 5 cm-ről figyelnem a szöveget, mert olyan kicsi..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #793

Én eddig simán chat tabon jobb klikk és Font Size-zal lőttem be. Ezzel mi a baj?

Utolsó szerkesztés: 12 éve 10 hónapja Írta: Tacsko.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Caserys
  • Caserys profilkép
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #802

Köszi Tacsko, ez túl könnyű volt hogy rájöjjek:D

Kelthin tessék, jelenleg ilyen, healbot még középen ottvan, azt kifogom majd kapcsolni.

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #803

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #804

Ha van igény, elmonmdom a szuper jobb chat ablak recount/stb addon integrációt combat detektálással :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #805

Littleboy's ElvUI

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 12 éve 10 hónapja Írta: Littleboy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #12518

ElvUI-t használók már előre készüljenek:
5.1 patch-re készülő ElvUI reseteli a profilokat!
www.tukui.org/forums/topic.php?id=24851

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Zedicus

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #16643

Hogy kezeli az ElvUI a prioritásokat a RaidDebuff feature-rel?
- Van arra mód, hogy 2 nagy ikon is megjelenjen a frame-en?
- Melyik jelenti a nagyobb prioritást: a 0 vagy az 1?

Valamit átállíthattam és most az a gondom pl. Primordiusnál, hogy a Volatile Pathogen debuffja nem "írja felül" a pozitív/negatív buffok/debuffok ikonját a raidframe-en, így csak DBM announcementből látom, hogy kire került.

Utolsó szerkesztés: 10 éve 6 hónapja Írta: Colwyn.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #20470

Még csak ismerkedem az ElvUI-val, és belefutottam néhány furcsaságba.




Miért van dupla raid frame bg-n? (eddig wsg-n és ab-n volt dupla, sota-n szimpla.
Miért nem látom a radi frame-en a role-okat? (Ez is bg-s probléma.)
Mi az a legalsó keskeny fekete sáv?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #20471

Már csak az utolsóra keresem a választ. Az első kettő szimpla bug a fórumok szerint.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #20472

kempf írta: Még csak ismerkedem az ElvUI-val, és belefutottam néhány furcsaságba.
Miért van dupla raid frame bg-n? (eddig wsg-n és ab-n volt dupla, sota-n szimpla.
Miért nem látom a radi frame-en a role-okat? (Ez is bg-s probléma.)
Mi az a legalsó keskeny fekete sáv?

eltünt amit írtam.....
na mégegyszer: dupla raidframe csak bug, frissítsd git-el naponta (most naponta több javítás is kijön): git.tukui.org/Elv/elvui.git
az alsó sáv csak design elem, kikapcsolható (lásd a képet)

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 4 hónapja Írta: Littleboy.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kempf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #20473

Köszi!
Ezzel együtt találtam egy csomó más beállítást, ami még jobbá tettem számomra az ElvUI-t. Úgyhogy duplán hasznos volt. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #25175

Sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre. Fel szeretném rakni az ElvUI-t de nem sokat tudok róla. Nekem az alábbi addonjaim vannak:

Bagnon, Bartender, Class Timer, ExtraCD, Gnosis, Grid, MoveAnything, OmniCC, Prat, Quartz, RangeDisplay, TomTom

Ezek közül melyiket hellyetesítené az ElvUI?
Illetve ElvUI-nak melyik addonját érdemes felrakni (vagy egy csomó...)?

Esetleg mire kell odafigyelni ElvUInál

Utolsó szerkesztés: 8 éve 1 hónapja Írta: Benfi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hónapja #25179

Egy párat nem tudok az általad emlitettek közül, hogy mit is csinál, de az biztos, hogy ezekre van benne valamilyen feature: Bagnon, Bartender, Grid, MoveAnything, Prat, Quartz. Viszont annyira összetett, hogy szinte mindent meg lehet benne/vele csinálni, csak talán másképp, mint ahogy eddig megszoktad.

Én azt tanácsolnám, hogy a tukui.org-ról szedd le a legfrissebb buildet és használd önmagában a "kezdeti setup" után egy darabig, próbáld megszokni és ha mégis hiányozna valami, akkor csak azt az addon tedd fel.

(Én pl. nem tudtam elszakadni a Bagnon egyik elemétől, ezért az ElvUI Bag feature-e ki van kapcsolva és a Bagnon fut.)

Utolsó szerkesztés: 8 éve 1 hónapja Írta: Colwyn.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Benfi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 6 hónapja #26112

Az Elv UI frissítéssel kapcsolatban merült fel: Frissíts GIT segítségével

Klónozd valahova az UI-t, a mappán belül lesz az ElvUI és az ElvUI_Config mappa (és .git), így kicsit macerás az Interface/Addons könyvtárba klónozni, de segít a szimbolikus link.

git clone http://git.tukui.org/Elv/elvui.git
utána pedig mklink (rendszergazdaként), pl:
mklink /d "C:\Games\World of Warcraft\Interface\AddOns\ElvUI" "C:\Games\World of Warcraft\temp\ElvUI"
mklink /d "C:\Games\World of Warcraft\Interface\AddOns\ElvUI_Config" "C:\Games\World of Warcraft\temp\ElvUI_Config"
frissíteni pedig: (a mappában ahova klónoztad a repót)
git pull

Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Írta: Littleboy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 8 hónapja #28590

Hali!

Hpally kérésre itt a holy palám UI-ja.

Ez LFR működés közben:


- A nameplate addon a KuiNameplates:  mods.curse.com/addons/wow/kuinameplates

Ez az ElvUI grid nézete (itt látszik, hogy melyik frame-et hogyan helyeztem el):


- ElvUI letöltése (a jobb oldali DOWNLOAD): www.tukui.org/dl.php  

Ezen látszik, hogy milyen CD-ket figyeltetek:


- Ezeket a WeakAuras-szal figyelem:  mods.curse.com/addons/wow/weakauras-2
- Az ikonok egyértelműek, a barok már kevésbé, ezért felülről lefelé leírom. Kék: Innervate, Pink: Artifact ultimate proc, Piros: Infusion of Light proc
- Megpróbáltam ide betenni az importálható stringet, de nem töri a motor (vagy én nem tudom, hogy hogy kell). Ingame elvileg át lehet küldeni, ha releváns.

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: Colwyn.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 8 hónapja #28593

A 7-8-9re bindelt dolgokat hogy nyomkodod? Én pl 5-nél távolabb nem érek el :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 8 hónapja #28595

Kaellial írta: A 7-8-9re bindelt dolgokat hogy nyomkodod? Én pl 5-nél távolabb nem érek el :)

Aktívan a 0-t és az 1-et nyomom, illetve szituációfüggően még a 2-est és a 3-ast. Minden más egérre van bindelve. 11 gombos az egerem és vannak SHIFT, CTRL és ALT bindjeim. Nyilván ez nem 44 bindet jelent, mert nem lenne minden kényelmes, de olyan 18-22-re saccolnám (sose számoltam).

Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: Colwyn.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 8 hónapja #28600

kösz szépen majd tanulmányozom ha leszrá időm köszike

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.182 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum