normal BM Hunter Pandariában

Több
11 éve 4 hónapja #13044

A BM Hunter Pandariában:


5.1 es Patch

Tartalom
1. Bevezetés
2. Talentek és glyphek
3. Stat prioritások, reforge,és gemelés
4. Petek és pettalentek
5. CD használat, tippek trükkök, Rotáció (single target és AOE)

1. Bevezetés
Mint minden class a hunter is jelentős változáson ment át az új kieg.-ben, a BM ráadásul jelentős lemaradásban is volt a másik 2 spec.-hez képest DPS-ben. Ezen most változtattak, per-pill a single target dps jobb mint az MM vagy Surv ág. Remélem nem írok nagy hülyeségeket ill. szívesen veszek bármilyen észrevételt ha valamit nem jól írok.
Egyik legfontosabb változás 5.1-es patchban hogy megszünt a Fox aspect és a Cobra Shot valamint a Steady Shot , + a Barrage mozgás közben is castolhatóvá vált.

2. Talentek és glyphek

Mivel elég dinamikus lett a talentrendszer barmikor lehet cserélgetni variálni nincs igazán kőbe vésett talentezés. Viszont van egy pár ajánlott talent ami mindenkepp érdemes használni. Én ezt használom lentebb részletezem hogy mi az amit érdemes és miért.: http://www.wowhead.com/talent#h^M|qVzokM .
1. Tier : Fight függő ahol van root vagy hasonló mozgás gátló effekt ott a Posthaste .
ha nincs ilyen akkor a Crouching Tiger, Hidden Chimera . A harmadik az PVP talent leginkább .
2. Tier: Szakítás vagy AOE stun vagy CC ez szintén fight függő , mindenki azt használja amit jónak lát.
3. Tier: Kevés olyan fightot tudok elképzelni ahol nem az: Aspect of the Iron Hawk talent lenne bent
a +10% AP és a -15% sebződés minden fightnál jól jön / a Glyph of Animal Bond -al kísérve a healerek kedvelni fognakJ/
4. Tier: Itt a Dire Beast talent a legjobb választás legalábbis BM-en, mivel a a pet Mastery: Master of Beasts -ből jövő +sebzése az idézett pet sebzét is növeli + focus regen.
5. Tier: Lynx Rush megváltozott 5.1-el egy dotot rak fel 9 stackig szépen sebez kb ugyanaz mint 5.1 előtt kivéve hogy a masteryből már nem kap boostot
6. Tier: Glaive Toss rövid cd-jéhez képest elég jó sebzés egyelőre ezt érdemes használni
/ Barrage is jó lehet mivel már mozgás közben is lehet castolni./

Glyphek:
Gyakorlatilag nincs a hunternek dps növelő glyph-je ezért nincs fix alkalmazásu glyph.
Az Glyph of Animal Bond a healereket segíti, a Glyph of Deterrence aoe sebződest csökkent , a Glyph of Marked for Death pedig a manuális hunter markozást szünteti meg.
Gyakorlatilag ezek a leghasznosabbak, a minor glyphekről szót sem ejtek:P


3. Stat prio, reforge és gemelés:
Agility > Expertise (7.5%) = Ranged Hit (7.5%) > Crit > Haste > Mastery
Ez az általánosan elfogadott stat prio. Nekem van egy szubjektív eltérő véleményem azaz a mastery az a haste elött van kicsivel. / Mivel BM talenten a pet gyakorlatilag több sebzést tol mint maga a hunter a mastery 1%-os növekedése a pet sebzésének az 1%-os növekedésével jár./
Reforge nagyon egyszerű: ha megvan az exp./hit cap akkor mindent critre kell reforgeolni.
emennyiben van mar crit az itemen akkor belátás szerint vagy mastery vagy haste.
Gemelés:
Meta [Agile Primal Diamond] Prismatic [Delicate Primordial Ruby] Blue [Glinting Imperial Amethyst] Red [Delicate Primordial Ruby] Yellow [Deadly Vermilion Onyx] Persze az exp/hit capet itt is szem elött kell tartani ha muszáj a megfelelő kevert gemet be lehet rakni, sőt előfordulhat hogy a legoptimálisabb exp./hit cap eléréséhez a reforge és a gemelés átvariálására is szükség van.



4. Petek és pettalentek

A hunterek a petekkel minden raidbuffot tudnak adni ezért arra figyelni kell hogy a raid rosterhez alkalmazkodva a megfelelő petek legyenek befogva.
BM talenten megnő a befogható petek száma jelentősen mivel több új exotic petet is raktak be az előző kieghez képest valamint vannak extra ritka rejtőzködő petek amit csak a hunterek láthatnak ill ezek között is van exotic pet. Igazából mindenki utána tud nézni az összes petnek a wow-petopia.com site-on a lényeg hogy lehetőleg a hunternél levő 5 pet közül legyen olyan ami az épp hiányzó raidbuffot vagy a bossra debuffot tudja adni.

Mindezzel együtt egyszerűsödött a pettalentezés is, régen amit befogtunk petet rendelkezett 1 típusú speccel. Pandariaban minden petnek 3 talentje van amit ingyen combaton kívűl lehet váltogatni: Ferocity, Cunning, és Tenacity.
A Tenacity a tank spec gyak. szintezésre a legjobb megfog mindent siman lehet rare és elite mobokat solozni vele a Glyph of Mending –el 20-30K hp-t kap tickenként:P
A másik 2 spec. a DPS, a ferocity a legjobb, kap a pet a Rabid miatt egy jo kis dps boost CD-t. szerintem a 3. specet berakták az elégedetlenkedők miatt akik keveseltek volna 2 specetJ


5. CD használat, tippek trükkök, Rotáció (single target és AOE)

Ez a rész kicsit bővebb lére lesz eresztve egyrészt némileg komplikált másrészt próbálnám érthetően leírni
A BM hunter a másik 2 spechez képest több dps CD-vel rendelkezik, a kiemelkedő dps-hez
nem lehet ész nélkül nyomogatni. ill lehet de igazán akkor lesz kiemelkedő a dps ha pár dolgot szem előtt tartunk /bevallom nekem sem mindig sikerül mert ugye az elmélet nem mindig jön össze a gyakorlatbanJ/

1. Bestial Wrath
2. Stampede
3. Lynx Rush /talent/
4. Dire Beast /talent/
5. Rapid Fire
6. Readiness
7. Rabid /pet talent/
8. Glaive Toss /talent
9. Focus Fire


Alapban ezekkel a Cd-kkel rendelkezünk a fentebb leírt talentezés alapján. Itt jön egy két tanács amit mindenképp figyelembe kell venni a cd használatkor.

Lényeges dolog: a Bestial Wrath alatt azaz 10 secig /set4 es bonussal 16 ig./ nem használunk Cobra Shot /ami castolós/ és nem használunk haste cd-ket sem, se Rapid Fire -t se Focus Fire -t
Amit Bestial Wrath használat előtt figyelni kell: a Glaive Toss 1x, a Kill Command 2x beleférjen a
BW fázisba a maradék időben pedig masszív Arcane Shot spam.
Ezt focussal csak úgy fogjuk bírni ha BW előtt ellőjük a Dire Beast -et ami focust generál valamint érdemes 1 Cobra Shot ot elcastolni /BW előtt/ hogy frissítse a Serpent Sting -et.

Tehát BW fázis:
1. Cobra Shot
2. Dire Beast
3. Bestial Wrath
4. Kill Command
5. Arcane Shot
6. Glaive Toss
7. Arcane Shot
8. Arcane Shot
9. Arcane Shot
10. Kill Command
11. Arcane Shot
12. Arcane Shot

Ennyinek bele kell férnie a fázisba+ha nincs épp cd-n a Lynx Rush akkor az elsö Arcane Shot helyett mehet az.
Set 4 es bonussal arra kell figyelni hogy mindenképp max focusról kezdjük el a BW fázist és +1 Glaive Toss férjen bele azaz BW fázis kezdetén ne legyen cd-n és a BW elsütése után ezzel kezdjünk.


Stampede -t érdemes a fight kezdetekor ellőni hogy beleférjen még 1 legalább mivel 5 perc a cooldownja.

Mivel a fight kezdeténél van a idő a legnagyobb burstre így nézne ki általában egy Boss fight kezdete:
1. Hunter's Mark felrakása
2. Misdirection a pulloló tankra
3. Prepoti!
4. Serpent Sting
5. Stampede
6. Bestial Wrath fázis benne a Lynx Rush 1 arcane helyett
7. Rapid Fire utána 1 vagy 2 Cobra Shot egyrészt a serpent stinget frissíteni masrészt kis focus gyüjtés.
8. Readiness
9. Bestial Wrath fázis újra megint Lynx Rush -al.
10. Rapid Fire

BW fázison kívül érdemes cd-re nyomni mindent szem előtt tartva az aktuális fight mechanikáját, hátha valahova tartalékolni kell valamire egy-kettőt. Igazából nem érdekes az hogy BL mikor van ellőve ugyanis gyakorlatilag 1 spellt kivéve minden instant Viszont BL alatt potizásra figyelni kell, valamint BL alatt ne használjunk más haste növelő CD-t inkább tartalékoljuk hogy utána lőjük el.

AOE rotáció meglehetősen egyszerű és nem is tud olyan jo dps-t hozni mint a Surv.
1. Explosive Trap a mobok alá.
2. Bestial Wrath Ha mindenképp ezen a specen kell hogy egy boss fighton AOE-zünk
3. Multi-Shot ameddig birja a focus amikor elfogyoptt a focus akkor cobra shot tölteni a focust közben ha van AOE-s pet befogva akkor az tolja cd-re a spelljét
4. Ha nincs aoe pet akkor Beast Cleave ezt tolja.

Elég tömör és száraz kis összefoglalóra sikeredett de kurvára nem volt több időm rá és tartalmazhat egy két olyan hibát is amit nem vettem észre nyugodtan jelezzétek a fórumon.


"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo
Utolsó szerkesztés: 11 éve 4 hónapja Írta: Mégöt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Bernatella

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #13047

Aha. Ez a Glaive Toss az a szar amit felém dobál a boss ha +5 mellett állok. Szerintem ezt vedd ki a rotádból Mégöt :) a frászt hozza rám.

Utolsó szerkesztés: 11 éve 4 hónapja Írta: Bernatella.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #13049

Azt írod, hogy szerinted jobb a mastery, mint a haste a pontonként 1% damage-el. A hasteből gyorsabban jön a focus, így több arcane shotot tudsz lőni cobra shotolás nélkül is (és tényleg csak a SS frissítésére kell). Biztos, hogy jobb az a mastery?

A CD használat fejezet szerintem nagyon jól sikerült.


Up the Irons!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #13051

Monkee írta: Azt írod, hogy szerinted jobb a mastery, mint a haste a pontonként 1% damage-el. A hasteből gyorsabban jön a focus, így több arcane shotot tudsz lőni cobra shotolás nélkül is (és tényleg csak a SS frissítésére kell). Biztos, hogy jobb az a mastery?

A CD használat fejezet szerintem nagyon jól sikerült.

Igazából nem tudom alátámasztani a masterys részt nekem ugy érzésre azt tünt logikusnak BM-en, teljeséggel elfogadom a hastes verziót is le kellene tesztelnem:)


"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #13052

Bernatella írta: Aha. Ez a Glaive Toss az a szar amit felém dobál a boss ha +5 mellett állok. Szerintem ezt vedd ki a rotádból Mégöt :) a frászt hozza rám.

Ezt is tesztelnem kell hogy kihagyható-e a glaive toss mivel a barraget tudom mozgás közben is castolni. Nem lehetetlen hogy at lesz cserélve.


"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #13062

Mégöt írta:

Monkee írta: Azt írod, hogy szerinted jobb a mastery, mint a haste a pontonként 1% damage-el. A hasteből gyorsabban jön a focus, így több arcane shotot tudsz lőni cobra shotolás nélkül is (és tényleg csak a SS frissítésére kell). Biztos, hogy jobb az a mastery?

A CD használat fejezet szerintem nagyon jól sikerült.

Igazából nem tudom alátámasztani a masterys részt nekem ugy érzésre azt tünt logikusnak BM-en, teljeséggel elfogadom a hastes verziót is le kellene tesztelnem:)

Nah kicsit utánna olvastam a manaflaskon, azt irja a csavo h BM talenten a mastery>haste de egy alap 970 rating hastebol is kell, mig Survon haste>mastery


"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #13420

Sziasztok!
Mistake vagyok az új guildtárs, ámde öreg hunter (de! öreg hunter, nem vén hunter! ;))
Örömmel látom, hogy van élet a fórumban, és annak is örülök, hogy Még5 kolléga ilyen alapos guide-ot készített a BM hunterhez.
Pár apróságot szeretnék még hozzáfűzni a témához, hátha valaki talál köztük hasznos információt.
2. Talentek és glyphek
Glyph of Stampede:
A legutóbbi tesztek szerint nem ajánlott raidre, mert azt csinálja, hogy lemásolja 4x az aktuális petedet - a lejárt CD-kkel együtt!! - vagyis ha az aktív peted elhasználta a Rabidját, akkor a stampedes peteknek se lesz rabidja.
Jobb ha a tartalék petjeid ferocity talenttel és aktív autocastos rabiddal várakoznak a summonra.
Persze ha a helyzet megkívánja - pl 5 kukaccal szeretnél aoe-zni akkor jó ez a glyph (és remek látvány 5 kukac ^_^)
3. Stat prio, reforge és gemelés:
Jók az új 80primary+160secondary stat gemek, de ha nem túl jó a socketbonus, akkor még mindig érdemesebb full agira gemelni.
(pl a set vállasba kék socket van és 60agi a bonus, és ha nincs szükséged a lila gemen lévő hitre vagy staminára akkor a 160 agis gemmel több dps jön ki)
Ha közel vagy hozzá, akkor érdemes lehet elérni a 3864 haste ratinget, mivel ennyi haste-nél a Dire Beast eggyel többet támad.
Amúgy ez a haste téma nagyon kényes, aki hajlamos a mikrómenedzsmentre annak ajánlom a www.femaledwarf.com oldalt, ahol nagyon jó statisztikákat és szimulációkat lehet futtatni különböző gemelés vagy reforgolás esetén.
(nálam pl 4300 körüli hastenél van az a sweet spot amit érdemes elérnem, hogy nagyobb dps jöjjön ki, mintha mindent critre reforgolnék...)
5. CD használat, tippek trükkök, Rotáció (single target és AOE)
Én rászoktam, hogy a rabid-ot manuálisan lövöm el, rendszerint összemakrózva más hasonló CD-vel rendelkező buffokkal.
pl engi kesztyűbuff, trinketek, orc racial, lynx rush, stb (aszerint csoportosítva, hogy ne zárják ki egymást a buffok (pl 2 trinket), vagy, hogy milyen talenten vagyok (mert BM-en rövidebb a Rabid CD-je is).
Nyitó Burst fázisban lehet trükközni a Readinessel - jókor elnyomva 1 extra Kill Command belefér a 10seces Bestial Wrathba.
AOE-ben segithet a Fervor talent.
Esetleg még annyi, hogy legutóbbi patchben jótékonyan csökkentették a serpent sting költségét így nem akkora tragédia, ha leesik, de azért 1-2 gcd-n belül tedd fel újra (2x16 seces BW alatt leeshet, ha van elég focusod arcanet spammelni).

Kb ennyi jutott hirtelen eszembe, de nem lehetetlen, hogy valamit kihagytam/elírtam. mert hülye X-faktor elvonta a figyelmem :D


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #13425

4300 haste azért van mert ezen a ponton kap a db +1 támadást. A rabidet érdemes a lr - re makrózni, ha rendesen használod ugyan 6,7% rabid uptime csökkenés jön ki, de összeségében jobban jársz. Az egész leírás még finomítva lesz ha minden igaz. Köszi amúgy az észrevételeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #13500

BM-en viszonylag gyenge az aoe, de az SrS focus költségének csökkentése óta, picit variálódott a dolog. Alapvetően a targetek számától függ az aoe módja. Ha négy vagy több target van akkor MS, explosive trap, LyR, GT. Amennyiben 3 vagy 2 target van akkor, ehhez hozzájön, hogy a targeteken fenntartjuk az SrS-t. A 4 vagy több targeten nem éri meg a gc-t rápazarolni az SrS fenntartására mert több dmg-et tol a MS.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #13702

• The Hunter 2T15 bonus is a chance to summon a Thunderhawk. That Thunderhawk will assist you, and will always cast 5x Lightning Bolts for 16k to 24k Nature damage. Its damage will scale with BM mastery, and will not scale with Survival mastery. However, the proc chances (which are Real PPM) vary by spec: 0.7/min for BM, 1/min for MM, 1.2/min for Surv.
• The Hunter 4T15 bonus is affected by Survival’s mastery, cannot trigger Wild Quiver, and procs at a rate of 3 RealPPM.

Szóval nem hiszem hogy érdemben változni fognak a dolgok. Nem mondom hogy olyan nagyon odalennék ezekért a bonusokért. Majd szódával...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #13719

gyakorlatilag egy kalap szar mindkettő
főleg a 4-es bonus:

Item – Hunter T15 4P Bonus : Your Arcane Shot and Multi-shot have a chance to trigger a Lightning Arrow at the target, dealing 100% weapon damage as nature.
Hol van ez pariban a mostani 6 seccel hosszabb BW-hez képest?
(max akkor ha kurva sokat proccolna de nemhiszem...)

Lényeg a lényeg, ezeken már nem fognak érdemben változtatni, (sose szoktak), mi meg - jobb hijján - megtanulunk vele élni.


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #13726

egyetlen dologban bizok a set itemekkel kapcsolatban h a T14 fos set item statokkal szemben a T15-ösökön jók lesznek, ha az sem változik akkor gyak a huntereknek nem biztos h set itemeket gyüjteni kell:P


"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #13739

Ott van percenként három proccra lehet számítani a négyes bónusznál. Engem inkább az zavar hogy két kurvára unalmas bónusz, te puttyogtatsz ezek meg történnek néha.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #13740

Hunter rota: Pet Attack - Auto shot - kávéafk

Két dolog jutott eszembe: egyik mikor BM fénykorában Burning Crusadeben csak a petem megelőzött jópár dps karit,
másik mikor icc alatt meghozták a pizzám kimentem érte, visszajöttem és senkinek nem tünt fel, hogy afkolok, mert pet+autoshot tartotta a recounton a helyem :D


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #14817

Kicsit gondba vagyok most reforge ügyileg.
Azt már teszteltem, hogy 5100 haste-nél van a következő cap, az alá nem akarok menni,
de innentől 2 lehetőség van:
- magas mastery vagy
- magas crit.

Therorycraft szerint a 2 opció között nincs szignifikáns különbség. EJ-n nézegettem a kompetensen hozzászóló huntereket, ők is vagy mastery vagy crit heavy reforgeon vannak, szóval ezzel se jutottam előrébb.
A magas mastery nagyon megdobja a pet sebzését, főleg ha én futkoson etc, pet pedig folyamatosan maradhat a bosson.
Ezenkívűl magas mastery survi elemental sebzését is megdobja (explo shot, serpent sting (aoeben is)).
A crit az meg az is jó, mert crit. Kérdés, hogy jobb-e mint a mastery.

Nektek mi a véleményetek és miért?


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #14828

én továbbra is a hit/expertise cap > agility > crit > haste > mastery formulát követem
most perpill survin van nekem :
haste: 6149 (14.49%)
crit: 9469 (28.82%)
mastery: 2410 (24%)
reforgeba is ezt használom, amin van crit+haste azt hagyom, amin nincs crit, azon masteryből v hasteből reforgolok
igazából én többéségében olyat olvastam, hogy a crit erősebb, ezért nem erőltetem a masteryt (1% crit nagyobb dps, mint 1% mastery, de minimállal)
ahogy mondod, a crit az crit :)
zárójelesen: ez pve-re, pvp-ben masteryre van reforgolva minden, de ez más téma

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #14834

En hard critet favorizalom minden itemen van vagy alapban vagy reforgeolva.
ahogy neztem a setbonusokat 2-essel BM az ideálisabb kevesebb hasteval es mindent critre vagy masteryre reforgeolva
/persze hit/exp cap után/ ide jo lehet a bad juju melle a talisman of bloodlust mivel a haste itt alacsony
Set 4 es bonust pedig tesztelni kell talán ott a surv jobb crit és haste preferálással.
Mondjuk Leva lehetöleg te ne ird le a statjaidat mert Mistake késziti elö a kést az érvágashoz én meg csak sirdogálok simán:P


"AZ üt elöször, aki igazán nagyot üt, és elöször"
by Argo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #14842

Survin erősebb a crit, de én BM vagyok (troll haste racialjával legyen survi, de én orc vagyok és a racialom bm-re jó).
Azonkivül itt egy friss EJ post, amivel tökre egyet értek:

I am still lacking any backup, whatsoever, that haste is superior to mastery or crit - even in the hastebiased simulations, haste loses to crit and mastery (not to mention a crit/mastery combination), by not insignificant (relative) amounts.

Also, the more mechanic heavy a fight is, the more mastery is better than crit or haste, because only when the pet is not on the boss, will mastery not be beneficial. As for movement heavy fights, movement makes no difference after the change to CoS being castable while moving, you can continue your rotation while moving, as long as you make sure you don't have your back turned to your target.

Haste remains the dump stat, and you should aim for 0 haste rating if at all possible (haste may feel good because it shortens casttimes and thus make you feel more respponsive. It also helps for hesitation, as you need to be very tight to take full advantage of the "perfect" lineup of CoS, AS and KC in a 0 haste environment).
The 10% attack speed raid buff will get you over the first CoS haste threshold with room to spare, and you really don't need anything else.

As an aside, if we got a mechanic like paladins Sanctity of Battle, that made our GCD and cooldown abilities(specifically KC) scale linearly with haste, it would be a different matter and haste would definately become a very good stat as it would actually let you "do more" - as is, haste doesn't let you "do more" - or rather it does but crit is better at it than haste, and mastery is a greater damage contribution than haste, so haste loses on both fronts (which is also part of the reason of the strong synergy between haste and mastery).
That haste is prevalent on gear and that our optimal gear is rare, doesn't make haste more attractive (quite the contrary, as you will alreadye have more than you need, and no way to get enough for the next plateau)

Ettől függetlenül nem reforgolom teljesen le a hastem, mert béna vagyok és a lassú reflexeim pótolom több hastel :D
Loot meg majdcsak esik valahogy - öltem én már Kil Jaedent kék fegyóval, mert abban a contentben se esett fegyó... (bár pont ott része a harcnak a legendary loot, de addig eljutni is kék boe puskával jutottam).


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!
Utolsó szerkesztés: 11 éve 2 hete Írta: Mistake.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #14843

Nem csak engem izgat a kérdés - EJ-n is pont ezt feszegetik már pár napja.
Úgy néz ki, hogy jelenleg a BIS itemeken annyi haste van, hogy ehhez hozzákombinálva a jobb fegyverek alapsebzését, már jobbra jön ki a végeredmény. Érzékeny azonban az egyensúly, mert pl 6k haste akár 8k dps-t is jelenthet plussz vagy minus.
Vagyis minél jobb a fegyvered és minél közelebb érsz a BIS itemekhez annál jobb lesz a haste.
Nálam a szimulációk azért hozzák ki még jobbra a masteryt, mert a fegyverem is előző contentes, új tierből is javarészt csak a valoros dolgokat tudtam kivenni, így még a pet sebzés nagyobb részét teszi ki a sebzésemnek.
Eddig is képes voltam 1-1 új item kedvéért órákig agyalni a statok súlyozásán és tesztelni a femaledwarfon, hogy mindig a maxot hozzam ki a kariból, de szerettem volna megérteni, hogy miért erősebb nálam a mastery, mint másoknál.
Hát ezért.


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #14880

Tegnap kiesett a nadrág LeiShenből, és volt a zsákomban egy 522-es shoulder, így nyugdíjaztam az összes tier 14-es itemem. Ezzel úgy változott a 3 másodlagos stat súlyozása, hogy a mastery visszább csúszott, a crit feljött, a haste pedig a kettő között. (5,7k crit, 5,7k mastery, 5,3k haste).
Következő lépés az lenne, ha esne végre fegyver, hogy lássam a nagyobb base weapon damage mennyit módosít a haste-mastery viszonyán.


This is Mistake - I love my Hunter.
Hunters are just awesome!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.196 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum