× Kötetlen, játékon kívüli témák

normal Hardware topic

Több
12 éve 11 hónapja #521

Épp gépcsere előtt állok.
Khetana mesélj, milyen gépet vettél?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #522

Ha nincs semmi ellenérzésed az AMD kártyákkal szemben, akkor jelenleg az Sapphire Xtreme HD5850-es a legjobb vétel az egész VGA piacon, csak az a gond, hogy kicsi a készlet belőle, de 30-33k körül tuti vétel.

prohardver.hu/hir/radeon_hd_5800_xtreme_...hire_joarasitva.html

Utolsó szerkesztés: 12 éve 11 hónapja Írta: Derrewyn.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #523

A videókártya az marad. (asus ati hd5770)
Alaplap, proci, ram csere lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #524

proc: i3-530 3060Mhz 4MB LGA1156 (2 mag 4 thread)
mem 4GB, semmi extra
videó GT 240
winyó: nemtom, 1TB
moncsi: 22" Samsung B2230H 1920x1080, 5ms

Nem szoktam tudni milyen vasat használok mert leszarom tbh :)

Shadow kivételével ultra fokozaton 60 FPS raidben akció közben is. Bár van pár effekt ami belassítja, majd finomhangolok rajta.
Az eddigi se volt olyan rossz, de azért túl jó se volt de legalább zajos volt már benne minden venti.

WoWnak a videó majdnem mindegy. De ha sok lóvéd van DX11es kártyát tegyél bele, arra már optimizálgatnak. Úgy vélem az alatti kártya esetén szinte mindent a proci számol, úgyhogy olyankor azon múlik minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #525

Ventilátorokba néhány csepp olaj csodát csinál, én mondom :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #526

Az 5770 WoW esetében mondjuk elég.

Én amúgy jelenleg Sandy Bridge-et vennék, ha napirenden lenne egy gépcsere. Abból is vannak olcsó Core i3-as, kétmagos HT procik, ezek már bőven kihajtják az 5770-et.
Azért Sandy Bridge (s1155) az s1156 helyett, mert egyszerűen fejlettebb megoldás, ugyanannyiba kerül és a legtöbb alaplapon már ott figyel az USB3 és SATAIII.

Nagyjából 60 ezer forintból kijön egy alaplap, 3GHz 2 magos processzor és 4GB memória.

Utolsó szerkesztés: 12 éve 11 hónapja Írta: Derrewyn.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #591

AMD-s megoldás lett:
Gigabyte GA-870A-UD3 + AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz + Kingston 2x2GB/1600MHz DDR-3 HyperX Blu

Összerak, BIOS-ba ram beállítások. Igencsak meglepődtem, hogy a Win7 simán elindult. Driver CD be, "Install All", egy újraindítás.
És ennyi. Indít WoW, minden működik, folyamatos 60 fps.

Vennem kell egy SSD-t, mert lassú a vinyó.

Utolsó szerkesztés: 12 éve 11 hónapja Írta: Littleboy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #592

SSDn én is filóztam csak mocskos drága asszem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #593

És abszolút semmi értelme nincs, csak a betöltésnél lesz gyorsabb a játék, raid alatt nem jelentkezik semmilyen előny.

Érdemesebb egy újabb HDD-t venni, nem kis különbségek vannak azok között is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #594

Nekem most az új géppel ~2 perc helyett fél perc a loading csík első belogolásnál. Ennyivel is kevesebbet kések majd esténként :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #595

Khetana írta: SSDn én is filóztam csak mocskos drága asszem

Akkor lesz érdemes ssd-re váltani, ha olyan szinten lesz az ára mint a mostani HDD-nek, na meg ha tud majd minimum 500GB adatot tárolni. Per pillanat én high end HDD-t vennék, plusz nem adnám i7 (azonos AMD is szóba jöhet) alá, egy tonna RAM is jöhet. :)
Mondjuk Mac alatt más kicsit, de itt is érezhető az i7 ereje na meg 4GB ram, amit érdemes lesz majd 8GB-ra cserélni, amikor olcsóbb lesz.


Itt egy link amazon.co.uk SSD
www.amazon.co.uk/gp/search/ref=sr_nr_sca...2bccb671d1acfa21ff65

Utolsó szerkesztés: 12 éve 11 hónapja Írta: Íz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #596

Nekem van egy SSD-m a rendszernek. Nem bántam meg, a rendszer általános használata sokkal gyorsabb. Szerintem a legolcsóbban elérhető legnagyobb átlagos gyorsulást ez hozza. Na persze WoW alatt kevésbé érződik (az most HDD-n van), de a swapolás miatt még így is javult a teljesítménye.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #8301

Nővérem barátja visszament Ausztráliába és itt hagyta nekem a születésnapi ajándékát, amit egyszer sem használt. Valami Genius Pensketch 9x12-es tablet. Ideal Tablet for Graphich Users. Van benn egy elektronikus toll, egér meg ez a bazi nagy pad , , én most látok ilyet először szóval semmi tapasztalatom nincs a témában. Ha jól tudom még bekapcsolva sem volt. Valaki nem tudja mennyiért lehet elpasszolni egy ilyet, milyen árban mozognak az eféle cuccok, nővérem valami 40 rongyért vette a media marktban. Illetve hol érdemes meghírdetni?


BEEP BEEP I am a JEEP!
Utolsó szerkesztés: 12 éve 2 hónapja Írta: Vezu.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #8633

Alap helyzet: Mac Mini 1.1, az első Intel procis széria Core Duo 1.66 processzorral, 2 GB RAM-mal. Otthon ezt használom média lejátszásra, fénykép tárolásra. A filmek, házi videók, zenék a NAS-on, fotók a minin. Monitora egy nagy plazma. Nemrégen fél terásra bővítettem a HDD-t, a sok gyerekfotó kinőtte az alap vinyót. RAM-ot már régen maxra húztam. Régóta megvan, tökéletesen kiszolgál, a Front Row-al irtó kényelmes média center.

Probléma: Szaggat a full HD-s film lejátszás.

Megoldásként processzor bővítésre gondoltam. Nem vagyok biztos benne, hogy ez a baj, de ha igen akkor szeretnék venni egy Intel T7200, T7400, v. T7600 professzort. Az első kérdésem, hogy véleményetek szerint megoldja-e ez a problémát? Ill. nem ismertek-e valakit aki laptop bontással foglalkozik? Nincs bizalmam a netről előre utalással venni használt cuccot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #8654

Nekem 2GHz-es P7350-el megfeleloen viszi a MacBookom a full HD-t. Ismerosnek szinten 2GHz koruli Core2-vel megy rendesen az 1080p, es o is a regi nagy Mac Minit hasznalja videonezesre. OSX Liont ne rakj fel ra, az nagyon eszi az eroforrasokat egy ilyen gepen a Snow Leopardhoz kepest.
Probald ki az XBMC-t a Front Row helyett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #8679

Anyám, ennyien használunk itt Mac-et? Totál meglepődtem.
Az a Mac Mini sajnos nem csak prociban gyenge, viszont ha procit cserélsz benne figyelni kell a hűtésre, sajna pl. 2.33-assal az a sorozat gyakran fagyott az elégtelen hűtés miatt. Én annó innen vettem: www.notebook-alkatresz.hu de csak újakat :(


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #8707

Lefutott a processzor csere első felvonás. Debrecenből szereztem egy T7400-et, használt és sajnos nem működik. Melegedett, de meg sem nyikkant a gép. Led folyamatosan világított és annyi.
De legalább a csere során eltörtem a hűtő felfogató patentből kettőt. Úgyhogy szétszedtem egy konnektort, amiben volt 2 db 3-as kellően hosszú csavar, amivel fel tudtam rakni. Egy műanyag tipliből vágtam hozzá alátétet... Hűtőzsírom nem volt, a bringám titános hőálló zsírjával raktam össze :) Most újra működik. Annyira kalandos lett a vége, hogy jobban örülök az elindulásának, mintha sikerült volna az upgrde :)

Frontrow-t használom, de kipróbálom amit ajánlottatok. VLC amúgy még jobban szaggat, de hátha.

A terv, hogy a T2300-as processzorom cseréljem dual core 2-re és tudjak nézni full HD filmet. 2GB RAM van benne, ez a max memória ami belemegy, többet nem tud kezelni. 10.5 van rajta, eredetileg még 10.4 volt. Remélem nem lesz gondom a processzor visszacserével.

Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja Írta: Bernatella.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #8710

kiprobaltam az xbmc-t , hát basszus ez fényévekkel jár minden előtt amit eddig láttam. az szinte már mellékes, hogy tokeletesen futtatja a full hd filmeket azzal a processzorral amit emiatt akartam lecserelni. kosz a tippet.

Utolsó szerkesztés: 12 éve 1 hónapja Írta: Bernatella.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #8785

Laptop háttértár bővítésben van vkinek tapasztalata?
Néha már kevés a hely, Little talán írt egyszer ilyet, nyilván nem akarom szétszedni a cumót, szóval vmi külső, csatolható perifériában gondolkodom.
Milyen áron van ilyen, mit tud, mennyire gyors, ill egyszerűen csatolható, USB kábelen kell azt feltenni, mint egy sima külső SSD, oszt jóvan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #8786

USB 2-vel egy SSD-nek sok értelme nincs, azon kívűl, hogy nagyon kúl. eSATA-n esetleg, ha van olyan a notin.
Az USB2 480mbit/sec-et tud elméletben, ha a 400 kijön belőle akkor már nagyon jó. A Sata-1 is 1.5Gbit/sec-et tud, ami alsó hangon is ennek több mint háromszorosa.
Esetleg USB3-nál lehet értelme az SSD-nek.


A szar DPS-t nem megmagyarázni kell, hanem javítani rajta…

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.609 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum