× Kötetlen, játékon kívüli témák

normal PTR

Több
12 éve 6 hónapja #4841

Mivel hamarosan lehet majd PTR-ezni, csekkelni az újdonságokat és egyebek, ezért itt kérnék segítséget, mit is kell tenni ehhez?
Asszem egyszer akartam PTR-t tesztelni, de végül nem jutottam hozzá, így a nálamnál tapasztaltabbak segítségét kérném ehhez.
Olyanok érdekelnek, mint:

- mit kell leszedni, honnan?
- hová kell telepíteni ( wow könyvtáron belülre? bárhová ? )
- karaktert átvinni, létrehozni, stb., hogyan, miként? ( asszem ezt anno megtaláltam, de már nem emlékszem )
- hogy csatlakozol?
- egyéb általános jótanácsok, walkthrough


Köszönet előre is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #4842

Nos. Pont akartam írni a témában, hogy legalább 10 ember jó lenne ha leszedné, és nem sügérként mennénk neki a progressnek az elején, ha esetleg összejön.
Szóval, csinálnod kell ptr karaktereket http://www.wow-europe.com/charcopy/change-account.html
Kiválasztod amivel játszol (ha több acc van), majd tovább.
Ezután választhatsz hogy saját karaktert viszel vagy premadet. Ahogy látom egy darabig nem kell karaktert átvinni, 9 napos a sor; részletkérdés. Mindezek után meg fog jelenni a b.net accodon https://eu.battle.net/account/management/ a sima wowod mellett egy ptr wow, és innen le tudod majd tölteni, ugyanúgy belogolsz, és mehetsz a karaktereddel.


Up the Irons!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #4843

- Ezt leszeded, az battle.net accountodban Games & Codes -> Download Game Clients -> PTR Client ( Windows vagy Mac )
- Oda telepíted, ahova akarod, mert letölt magának 1 külön patchverziót
- Az accountodnál, alul lesz egy + jel, Additional Services felirattal, arra katt. Ott tudsz Charactereket copyzni, mint kb 1 transfer.
- Csatlakozás: Ha kinn a PTR, akkor a PTR.exe-vel elinditod a jatekot, ugyanugy beirod acc/pass, stb.
- Probald ne felbaszni magad, mert az elejen kurva idegesito szokott lenni a lagg miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #4844

Köszönet, karaktert másolni pillanatnyilag nem lehet, de sebaj, gondolom ha ténylegesen beindul a PTR, akkor erre lesz lehetőség.
Igazából engem max az 5fősek ( de az se különösebben ) és a raidek érdekelnek, tippre mire ezen utóbbiak bekerülnek, már megfelelően játszható lesz a játék.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #4845

Ha komolyan gondoljuk, hogy szeretnénk raideket tesztelni, akkor a live-nak megfelelő komolysággal kellene csapatot összeállítani, megcsinálni a naptárba a kiírásokat és betartani a jelentkezéseket.

A character copy-val érdemes megvárni a raidek tesztelhetőséget, márcsak a lootok miatt is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #4846

Nincs sok jelentősége, többször is másolhatod ugyanazt a karakteredet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #4847

Bernatella írta: Ha komolyan gondoljuk, hogy szeretnénk raideket tesztelni, akkor a live-nak megfelelő komolysággal kellene csapatot összeállítani, megcsinálni a naptárba a kiírásokat és betartani a jelentkezéseket.

Namost ez érdekes kérdés, több oldalról is.
Az első kérdés, miszerint mennyit áldozunk fel a LIVE raidelésből, hogy menjünk PTR-re?
Itt több faktor is van.
Egyrészről a PTR raid tesztek időpontja.
Legutóbb ezek közül jópár hétvégére esett - azaz nem a szokványos raid időpontokban volt. Itt max annyiban lehet reménykedni, hogy a 2 csapatból összejön 10 ember ( vagy 8, és némi puggal kiegészül ), amivel meg lehet nézni.
Ez a normál, LIVE raidelést nem hátráltatja.

A másik az, hogy mondjuk teljesen lefedi a 'normál' raid időpontokat.
Itt ugye a kérdés, hogy most feláldozol -e egy potenciális HC Ragna killt azért, hogy némi PTR-es őrjöngésben vehess részt.
Jelenleg én még megtippelni sem tudom, hogy mennyire nehéz ez a fight, az időt se lehet tudni, hogy még 2 hónap van 4.3-ig, az mennyi reset, mennyi try, stb. Azt meg főleg nem lehet megmondani, hogy addig még nerfelik -e Ragnát is, azaz egy jó adag gyakorlás után, nerf utáni köv resetben be tudjuk ütni ( mint ahogy a top guildek ezt meg is tették a mostani nerf után, mivel a gyakorlat már megvolt ).

Valszeg 2-3 reset után már tisztábban látunk az egésszel kapcsolatban, látjuk, hogy mi van, P3-ban beférünk -e 2 meteorban, működik -e P2 vagy sem, ilyesmik.

Ez még a jövő, én mindenesetre szívesen néznék guildes PTR raideket, az biztos, hogy nagyon hasznos tudna lenni, főleg egy Alyshoz hasonló wsad check boss esetén, az a +1/2 raid este.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4890

Találtam egy leírást, hogyan lehet jelenleg feljutni PTR-re, mivel az EU-s character copy még nem megy:

"[font=Arial, Verdana, sans-serif]Login to battle.net US (With your EU account)[/font]

Click manage game world of warcraft
Click the green Add a game
Click view available games
Now there should be a "Game Region" with a hyperlinked change text on it (For me its located above starcraft anthology"
Click change on it
Set it to North America for example
Now your back on the game selection.
Click wow BC, And click play for free.
Follow the rest of the simple steps untill it has been succesfully added, Go back to your wow game accounts. Manage your PTR account (Again make sure your still on US battle.net) and hit PTR character copy."

Ebben az esteben egy pre-made charatert lehet létrehozni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4891

velemenyem szerint a PTRnek, vagyis a klan progressben valo tapasztalatat akkor lehet megoldani, ha van 8-10 ember, akik adott idopontban, elozetesen megbeszelve megjelennek. fuggetlenul a PTR folyamatos valtoztatasaitol a 1,5-2 honap alatt 1-2 rezetnyi elonyre szert lehet tenni. ez jo. a mostani (pl altos raidek) letszamat tekintve szerintem lenne elegendo ember. ehhez tisztazni kell szerintem heti 1-2 (pl mostani altos raidek idopontjat lefedo) heti alkalmat. szukseges meg, h olyan PTR szerver legyen, ami nem lesz fullos, bar az elozo PTRes tapasztalataimat nezve nem igazan volt ilyen problema.
hatranyok, amivel szamolni kell: nem lesznek friss addonok, nem lesz "kimerithetetlen" AH/gbank.
tehat ha eldontjuk h ezzel foglalkozunk, akkor:
1. karimasolassal csinaljuk, illetve ugy, hogy mindenki visz magaval elenegdo penzt/felszerelest/alapanyagot pl 8-10 raidre elenegdot (10 raid, 30 ertelmes pullal az 300 kaja, 30 flask, potik stb...)
2. a gbank (bar tobbiekkel nem egyeztettem) elkepzelheto h segitene ebben. pl vihetunk at kajat. illetve ott ujra csinalunk guildet ugyebar.

javaslom csinaljunk egy felmerest, h:
1. kinek lenne ideje PTRezni (irja le a karija nevet amivel jonne PTR mainkari, es a raidben elfoglalt spotjat... lehetoleg hasznalhato OS-sel)
2. mikor lenne jo neki.
ezeket osszesitem, es meglatjuk.

Az alabbi formaban:


PTR kari neve:

1.
Mehemed / feral tank / boomkin
pentek-szombat-vasarnap: kora estetol

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4892

Ha megleszünk megcsinálom a karimat PTR-re.

Ragingfist Fury/Prot warrior
Péntek este + szombat vagy vasárnap este, valamelyik a kettőből-változó.


Up the Irons!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4893

Littleboy - tank
heti 1 este 21 óra után

Utolsó szerkesztés: 12 éve 5 hónapja Írta: Littleboy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4894

Máté - cement
Este ami nem utkozik live-val.


Doh.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4897

Heti egy estén szerintem fogok tudni menni én is.
Vezu: Healer warrior


BEEP BEEP I am a JEEP!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4904

Én is mennék, sajnos értelmes off-specem nincs, mondjuk ha premade karaktert csinálok, akkor biztos lesz tankolós full T12 is rajta.
Időpont egyeztetés szerint, mivel függ attól is, hogy mikorra írják ki a raid teszteket, ezért majd akkor tudok közelebbit mondani, hogy az ott most pont jó -e vagy sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4913

Én is mennék, de erősen időpontfüggő, hogy tudok-e. 21.30-tól elvileg jó minden nap.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4915

Van 1 trükk a potik, gold, stb megduplázására. Egy karidnál minden szart összeszedsz (értsd: mindent ennek a karinak küldesz át postán), copyzod PTR-re, aztan ezeket a cuccokat live serveren masik karinak atkuldod, copyzod azt is, és igy tovabb... amig birod kb.

Amugy en is tudnék jönni, minden nem live-val ütköző napokon, rendes raididöpontokban, de néha máskor is jó, csak szóljatok. Tehát..

Valdyr - Elemental shaman
Gilike - Blood DK

a fenti időpontokban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4917

valdir. felesleges. gbankkal fogjuk ugyanezt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4931

Azt nem beszéltük meg, hogy melyik realmen találkozunk.
Javasolnám a "Brill (EU)"-t, én ott tolom most t12 premade palával (Littleboypre).

Utolsó szerkesztés: 12 éve 5 hónapja Írta: Littleboy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4932

Jelenleg nemlehet karit copyzni, szal tökmind1 mostanaban ugyse lesz belole semmi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #4933

Én is csináltam egy Bernatella-t, szintén a Brill(EU)-n.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.283 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum