× Kötetlen, játékon kívüli témák

normal HearthStone screenshot

Több
9 éve 10 hónapja #19050

Asztakurva, 5-os szintu ranked vagy? :O
Hajra Class, azert kerunk screenshotot amikor meglesz a Legend :)


*Minsa=Asmi=Navan*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #19059

Minsa írta: Asztakurva, 5-os szintu ranked vagy? :O
Hajra Class, azert kerunk screenshotot amikor meglesz a Legend :)

Rank5nél van a töréspont egyébként.
Utána már nincs win streak, előtte viszont elég jól lehet haladni, még gyengébb győzelmi százalékkal is.

Onnan már ilyen nincs, és aki idáig eljutott, már kész paklikkal játszik, alig - alig lehet belefutni olyanba, aki nem az aktuális divatot követi. Előző hónapban is lementem rank5ig, csak onnantól annyi hunter volt, ami a sámánnak nagyon nem feküdt, hogy kvázi lehetetlen volt továbbmenni. A nerf óta ezek eltűntek, szerencsére.

Egyébként innen már csak idő elmenni Legendig, ki kell seggelni, masszív farmolás kb. Alapból 1.5x idő a rank5 -> legend, mint a rank20 -> rank5. Rá kell szánni az időt, és akkor van rá esély; no meg ki kell fogni egy jó időpontot, amikor a paklid a legjobban él, és a legtöbb esély van rá, ill. folyamatosan updatelni kell.

Meglátjuk, van rá 2 hét, hogy meglegyen, már csak az időt kellene megtalálni hozzá, ill. követni a trendeket és változtatni, ahogy teret kapnak a különböző paklik, és felkészülni ellenük.
Meglássuk, egyszer jó lenne megcsinálni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19150

Nos, screenshotot nem, de egy storyt tudok adni a rankedezésemről.
Végül 1 csillaggal maradtam le a legendről, ami némileg kiábrándító volt, de ez van.
Sajnos az összes hétvégén volt valami, így nem tudtam annyi időt rászánni, amennyi kellett volna, de ez van.
Azért pár gondolatot megosztok, hátha valaki egyszer úgy érzi majd, hogy nekiáll a dolognak.

A népszerű paklik, és az ellenük kijött counter-paklik elég gyorsan forognak; 5 nappal a vége előtt már Rank1 voltam, mert aznap este, mikor játszottam, az egyik hétköznap ilyen 9től 11ig, épp úgy álltak a paklik, hogy az enyém ( megjegyzem, hogy csak egy hőssel toltam végig, azon belül variáltam ) volt az ultimate counter pakli a leggyakoribbakra.
Így elég kellemes helyzetben voltam - játszottam és nyertem, itt-ott mákoltam és ennyi. Gondoltam is, hogy laza lesz a vége, no para.
Utána vagy 3 napig nem tudtam leülni érdemben játszani, nade majd hétvégén! A péntek is fullosan eltelt azzal, hogy átpakoltuk a lakást, addig pedig max ilyen fél órákat játszottam.
Mire odajutottam, addigra tovább fordult a dolog, és egyszerre teljesen más paklik jöttek ki, amelyek pedig arra voltak kihegyezve, hogy az enyémet alázzák. Mellé még azon esetekben is, ahol jó százalékben nyertem előtte se volt szerencsém, megesik, ennyi. Bizonyára az eltelt pár napban az volt, hogy tovább forgott a kő-papír-olló játék, és most épp én voltam szopón.
Visszaestem rank 3ra, mire sikerült felderíteni, hogy kb. milyen paklikkal is mennek mostanában, az enyémen min kell változtatni, hogy jó legyen, stb., stb.
Itt megint feljöttem rank1-re, megint tartanom kellett egy szüntetet, és utolsó nap este jött a finish.
Ekkor már nem nagyon változtatgattam, egy - egy lapokat csak, amikor úgy éreztem, hogy kelleni fog. Bezavart az is, hogy rengeteg Legend ellenfelem volt ( Legend 48tól egészen Legend 2200asig, szóval a szórás elég nagy volt ), amelyek között volt pár fun pakli ( pl. warrior kalózos :) ), amikből jól jöttem ki. De volt olyan is, ami szintén ilyen elbaszott pakli volt, csak épp jól jöttek ki a dolgok. Na és persze a pengeélre kihegyezett ellenfelek is jöttek.
A legvégén kb azon múlt, hogy ha egy ellenfél ellen nyerek korábban, aki ellen kikaptam, az máris +2 csillag -> megvan a Legend. Így elúszott, ez van. Rengetegszer kaptam ki úgy, hogy az ellenfél felhúzta azt az 1 lapot, amivel nyerni tudott; és természetesen rengetegszer nyertem én is így. Eggyel több kellett volna az utóbbiból. :)
Azért a tapasztalat megvan, egyrészről:


- az igazi játék rank5nél kezdődik. Ott már nagyon sűrű a mezőny, beszűkülnek a lehetőségek, tényleg küzdeni kell minden csillagért rendesen
- a 'meta', a kő-papír-olló játék folyamatosan forog, akár napok alatt is változik. Ez nem kedvez annak, aki csak több este alatt tud leülni és esténként tud 1-2 órát játszani
- a rank1 játékok kicsit kiábrándítóak, nagyon fáj 1-1 vereség, amikor már a finishben vagy. Előtte kb megvontam a vállam, amikor durván lerusholtak, shit happens. Ott már azért kiszaladt 1-1 káromkodás, amikor az utolsó 10 körben arra várok, hogy kapjak 3 direkt sebzést, mert ezzel már meg tudom verni a pap ellenfelemet; erre nem jön, sőt, Ő kiszedi az 5lapos paklimból az összeset és kijátsza Alakirt ellenem, amit nem tudtam felhúzni már 5 kör óta :P


Ha valaki rá akar menni Legendre, akkor a következőket tudom ajánlani.

- a hó elejét felejtse el Ranked szempontból. Kíváncsiságból játszottam párat vasárnap, és rank15 környéke olyan, mint a rank5 volt. Mindenki onnan indul, aki Legend volt, és tolja, mint az őrült. Nagyon nehezen lehet haladni, win streak ide vagy oda.
- rank5ig menjen el, azalatt tanuljon be egy paklit, mit és hogyan kell választani a kezdő lapok közül melyik class ellen. Hol kell aggresszívnak lenni, hol kell kivárnia. Mit kell tennie, ha warrior control pakli ellen küzd, hogyan kell játszani egy miracle rouge ellen.
- nem kell félni a változtatástól. Szar a match-up warrior ellen? Dobjunk be egy ooze-t. Nem megy aggro ellen? Egy wild pyormancer megteszi. Kevés a taunt, vagy épp ellenkezőleg? Argust cseréljünk Yetire. Gyors paklikkal találkozunk folyamatosan? Vegyünk ki az 5-6 manás lapokból párat, legyen helyette bent argent squire, Bloodhoof helyett Argent Commander és máris mi leszünk felül. Egy - két lap változtatás nagyon sokat fog jelenteni, és ha látjuk, hogy egy helyben toporgunk ( vagy csak vesztünk ), akkor változtatni kell. Természetesen, ha valaki über-pro, és több paklival is nagyon jól tolja, akkor simán elég, ha csak paklit vált. A sok az aggro deck, akkor előveszi a druid full-taunt pakliját. Ha a controlok dominálnak, akkor egy mid-game paklira vált. Nekem ez nem volt opció.
- ha ez összeállt, akkor üljön oda, és egy nap / délután - este alatt toljon bele 6-8 órát, és rank5ről csinálja meg egy lélegzetvétellel a Legendet. Az első 1-2 órában fel lehet mérni, hogy milyen paklikkal is találkozik főleg az ember. Ezt követően lehet finomhangolni ki/be dobni azt a pár lapot, amelyikre szükség van, és hajrá. Aztán pedig örömködni a Legendnek. :)


A fentebbi trendek ( változnak a sűrűn játszott paklik ) természetesen változnak már rank 20->5 között is. Simán megtörténik, hogy lépsz 3 ranket, és egyszerre teljesen más típusú paklikba botlasz, falba ütközöl. Váltani kell, némi lapcserét kell beiktatni, és máris minden OK lesz, lehet megint menni tovább. Ezt követően pedig pár rank múlva, ha látszik, hogy a mezőny ott már megint más összetételű, akkor szintén átvariáljuk és úgy toljuk tovább.

Összességében ennyi, nemtom, hogy mennyire akarok majd rámenni ebben a szezonban a Legendre, lehet, hogy teszek még egy próbát a fentieket figyelembe véve. Lehet, hogy maradok az arénánál ( az utolsó nap, szombaton is még Arénáztam inkább; lehet nem kellett volna :) ), és gyűjtöm inkább a pénzt Naxxra.

Meglássuk, mindenkinek addig is sok sikert!

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Minsa, Skaven

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19151

Nekunk igy is Legend vagy Class!!! <3
(Azert a Rank 1 is naggyon durva, gratulalok :)


*Minsa=Asmi=Navan*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19152

Asszem ezután a meccs után játszottam még egyet vagy kettőt, utána dobott le a szerver, mondván, hogy vége a seasonnak:



Ez meg a legutóbbi Aréna pickem, készülök mage ellen a dragonyokkal. ;)

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 9 éve 9 hónapja Írta: Classrun.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19153

Játék miracle rogue ellen.
Köröm végén 1 hp-ra vertem, a következő körben elkezdte a kombót, és kérdés volt, meg tud -e ölni, az eredmény lentebb.



Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19154

Na, ez meg egy érdekes kis sorminta, egy Legend druid ellen ( nem is rossz helyezése volt ), akinek ráadásul Golden hőse volt ( ez nemtom, mennyire látszódik a screenshoton ), azaz már 500+ rankedet nyert.

A végén azért csak levertem, mert még a 'hagyományos' druidot tolta, sajnos később jöttek a Teacheres token druidok, azok ellen szoptam nem kicsit, amíg át nem alakítottam a paklim.


Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19156

Uhh ez a miracle rogue ez brutal...34 sebzes 1 kor alatt? Huuhhh :o


*Minsa=Asmi=Navan*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19157

Minsa írta: Uhh ez a miracle rogue ez brutal...34 sebzes 1 kor alatt? Huuhhh :o

'Csak' 21et sebzett, de egyébként relative könnyen sebez 20 felett.
Leeroy - 6, shadowstep x2 még 12 ( összesen ez 8 mana ), cold blood x2 még 8, ez már 26.
Vagy cold blood helyett deadly poison + dagger 3, utána ha még fussa blade flurryra az még egyszer ennyi.

Jó kis kombó, Naxxal majd lehet ilyet csinálni sámánnal is, tuti ki fogom próbálni - ott ugye a Leeroy + windfury 12, majd rebirthel megölöd, visszajön és charge miatt egyből üt, megint kap egy windfuryt, megint 12. :P Ha van rockbiter weapon / flamethongue totem, akkor még több.
Vagy két rebirth, lightning bolt, stb., stb.

Már most is van ilyesmi pakli, Doomhammer + rockbiter, Alakir + rockbiter, bloodlust + windfury kombókkal, ott is lehet nézni néha, hogy mizujs van. Egyszer kipróbáltam, mókás tud lenni. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19180

Hát egy Leeroy nekem is kellene... Rank 1-ig végig Shamannal toltad Class?

Utolsó szerkesztés: 9 éve 9 hónapja Írta: Bernatella.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19181

Bernatella írta: Hát egy Leeroy nekem is kellene... Rank 1-ig végig Shamannal toltad Class?

Igen.
Pár lapot variáltam ide-oda a pakliban, attól függően, hogy épp mire volt szükség, de a hős maradt.
Mivel azért is jár reward, ha nyersz 500 ranked meccset, ezért úgy voltam vele, hogy legyen meg eggyel, a sámánt szeressem, Arénában és egyébként is, így az összes totem is golden lesz, ami meg jól néz ki.
Hős szinten kb. a warrior az, ami kurva jól néz ki, a többinél alig látod a különbséget, kb.
Valamint csak arra volt időm, hogy egyfélével megtanuljak jól játszani, ténylegesen ki tudjam használni a lehetőségek legnagyobb részét, és tudjam, hogy melyik class ellen mit és hogyan kell játszani.
No és persze erre voltak meg a lapjaim, ami stílusban ( Control, az ilyen full aggro paklikat nem szerettem játszani sem ) leginkább feküdt.

Lehetne játszani más hősökkel más paklikat, amelyek hasonló stílusúak, de általánosságban nincs hozzá elég lapom, arról nem is beszélve, hogy utána még meg is kellene tanulni Velük játszani. :)
Példának hozva, alapból kellett vagy 20-30 meccs, mire körvonalazódott, hogy miként kell a kezdő handeket kiválasztani az egyes classok ellen, és milyen pakli ellen mely lényekre milyen megoldásokat kell választani, amelyek a legjobbak és hiába tűnik 1-1 megoldás jónak, ha később visszaüt.
Tipikus példa: Control Warrior ellen teljesen mindegy, mennyi hp-d van, ha még 15 felett vagy. Nyugodtan be lehet vállalni akár azt is, hogy a hőssel ütsz le egy 8as attackal rendelkező Berserkert, mert úgyis arra van a pakli beállva, hogy Alexstrazaval előbb 15re visz le, majd onnan egy lendülettel kivégez, szóval minden 15 feletti hp nullát ér ( az esetek 99%-aban ).

Az ilyen és ehhez hasonló felismerések nem 1-2 meccs után jönnek, ki kell fizetni a tanulópénzt vagy masszív játékkal, vagy folyamatosan követve a trendeket, olvasni, és készülni az egyes pakli típusok ellen.
Ez már csak ilyen.

Utolsó szerkesztés: 9 éve 9 hónapja Írta: Classrun.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19185

hogy allsz a golden heroval amugy?
mennyit szoktal jatszani, mennyi lap hianyzik meg?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #19186

Skaven írta: hogy allsz a golden heroval amugy?
mennyit szoktal jatszani, mennyi lap hianyzik meg?

Sokat játszok, relative szerintem, magamhoz mérve.
Az egyik ok, miszerint a többi game, amivel toltam, kifutott ( BG 1/2 EE, Batmanes témák ), ill. nem tudott sokáig odakötni a gép elé ( próbáltam pár témát, de nem adta - ilyen volt a Thief vagy a Dishonored, mindkettővel eltöltöttem pár órát, de utána nem éreztem, hogy tolni kellene még ).

Érdekes, mert hétvégén nem nagyon szoktam, mivel kb. az összes hétvégére van valami, ami leköt. Megyünk valahová, jön valaki, vagy csak simán eltelik az idő mással.
Inkább hétköznap délután szoktam tolni, ill. este. Ez is változó, általánosságban 1, max 1.5 óra, de van, hogy 3+.

A készlet már elért jó ideje arra a szintre, hogy a pakkok legnagyobb része 40 dustot ér.
Common lapokból megvan kb. az összes, legalábbis nagyon meglepődnék, ha 3-4nél több hiányozna ( talán az unleash hiányzik, amikor nerfelték, akkor több dustért szétszedtem őket, nemtom, hogy azóta bontottam -e már megint ).
Rare lapok szintén 90% felettiek, az összes népszerűbből megvan a 2, talán a ritkább, class-specifikusokból nincs meg csak 1 ( vagy esetleg egy sem ).

Epic olyan 60-70%, ebből is 1 db van szerintem majdnem mindegyikből, még ilyen Bestial Wrath és társai is megvannak, 1-1 példányban. Kettő csak a népszerűekből van meg, ill. amelyek alap lapok egy - egy pakliban ( összes óriás, lay on hands, shield slam, ilyesmik ).

Mint látható, a %-os részt úgy értem, hogy akkor 100%, ha mindenből megvan a 2.
Érdekesség, ugye, hogy kb. ugyanannyi féle epic lap van, mint amennyi legendary.

Legendaryból talán 6-7 db van, viszont van 3800 dustom most épp. Ezek főleg abból jöttek, hogy Arénában ha 10+ győzelmet hozol, akkor elég fixen kapsz golden lapot. Namost 1-1 golden rare 400 dust, emellé jön a pakliból 40-60, attól függően, hogyan dobja, úgyhogy egy bizonyos lapkészlet után nagyon hamar össze lehet szedni sok dustot.
Craftolni már gondolkodtam, hogy mit kellene, de egyelőre nem szántam rá magam egyikre se ( pedig nincs se Ragnaros, se Ysera, de nem is látom a helyüket a mostani deckemben és környezetben, úgyhogy bizonytalan vagyok ).

A golden hero farmolás valami 400 meccsnél tart, úgyhogy a finishbe ért. Ezt kb. 2 hónap alatt értem el, amióta bejött ez, azóta játszok gyakrabban és többet rankedet én is. Ez napi szinten mondjuk 6 győzelem, ami nem sok, de azért inkább úgy szokott kinézni, hogy tömbösítve jelentkezik. :) Ebből is látszik, hogy elég sokat foglalkozom vele, bár amióta rankedezem, azóta Arénát csak elvétve tolok.
Mondjuk ebben az is közrejátszik, hogy gyűjtöm a pénzt, legyen Naxxra fixen egy kis tartalék.

Így állok összességében, mostanában megint rankedeztem kicsit, mert nagyon könnyen le lehetett menni rank18ról rank10re, a folyamatos win streak pedig élvezetes, ugye. :) Kipróbálgattam más paklikat, más hősöket, ill. Arénáztam is, de azért általánosságban elmondható, hogy kevesebbet tolom, mint 1 hónapja, innen már a következő szint tényleg az lenne, hogy versenyekre 'járni', deckeket építeni, brutálisan felhízlalni a lapkészletet.
Ez pedig azért még eggyel nagyobb szint, sok idő, stb., stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19269

Class, hogy sikerült a szezonod? Legend összejött? Milyen hőssel/paklival játszottál?

Utolsó szerkesztés: 9 éve 8 hónapja Írta: Bernatella.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19270

Bernatella írta: Class, hogy sikerült a szezonod? Legend összejött? Milyen hőssel/paklival játszottál?

Semmit nem játszottam. :)
Asszem vmi 400 ranked winnel kezdtem a szezont, és a végére 420 lett talán, ez jól elmondja, hogy mennyit toltam.
Rank 8ig felszaladtam az elején, utána nem volt egy olyan időintervallum sem, amikor komolyabban leültem volna játszani.
Pénzt halmoztam, arénázgattam, questeltem; összességében töredékét játszottam, mint előző hónapban, meg se próbáltam emlékezetes teljesítményt elérni.

Megcsömörlöttem kissé, az az igazság, meglássuk, hogy a hamarosan ( elvileg ebben a hónapban jön, de nem lepne meg, ha átcsúszna augusztusra ) jövő Naxx kieg mennyit lendít majd a lelkesedésemen. :)
Mondjuk az se segített, hogy itt a foci VB és a jó idő, úgyhogy inkább söröztem valahol a meccseket nézve. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19272

nem tudom ti mennyit jatszotok, de FSen is irta valaki hogy osszeszedegette a golden herokat azokhoz amikkel jatszik meg ilyenek. en priesttel jatszottam eddig a legtobbet, azzal van vmi 110 winem. osszesen van vmi 300 ha mindent osszeadunk. arena meg valahol 240 korul.
es mar igy is azt erzem hogy tul sokat tolom... es nem, nincs 50% alatt a win rate-em. az elmult 6 arenam mondjuk igy nezett ki: 10, 4, 2, 11, 2, 6. szerintem a sima jatek is nagyjabol ilyen win rate, talan picit szarabb.
kb. mennyi idot toltotok a jatekkal?

Utolsó szerkesztés: 9 éve 8 hónapja Írta: Skaven.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19274

A golden hero farm azért nagyon más.
Azt, ha effektíven akarod csinálni, és tényleg semmi más nem cél, csak az, hogy ez meglegyen, akkor úgy 'szokás', hogy rank20ig lebuksz ( 1 sec-ben feladod ), ide összeállítasz vmi gyors, aggro paklit, és itt játszol, 1 win - 1. seces feladás - 1 win sormintában.
Ugye rank20on hurka ellenfeleket fogsz kapni ( hacsak nem összedob valakivel, aki szintén golden herot farmol ), 90% feletti win ratet tudsz csinálni, és ez, 5 perces játékokkal belátható időn belül sikerülhet.

Én ilyen sose csináltam, nem is tervezem, mert geci monoton, még akkor is, ha összejön egy - két élvezetes meccs, együttállás és már az 5. körben nyersz.

A hónapban alig játszottam, rendszeresen csak úgy, hogy 3 napig csak cserélgettem a questeket, ennyire logoltam be, majd a 3. nap letudtam 1 Aréna run alatt mindhármat. Rankedet talán hó elején egy keveset, de kb. 10-ére felmentem rank7re, utána kb egyet játszottam még, amivel lebuktam rank8ra, és ennyi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19277

Én napikat szoktam megcsinálni, de csak 2-3 naponta, mikor kombózva lehet. Az aranyból paklit veszek, hogy legyen pár értelmes deckem napizni. Minden golden lap, vagy szar legendary DE, a dust miatt, nem érdekel a szépség. Tegnap összeraktam egy Leeroyt, az több helyre is beillik. Gyakorlatilag minden hero-val játszom a napik miatt, shaman a kedvencem. Pont azt játszom amit Class írt, az időhatékonyság a szempont: rank 15-16-ról visszabukok gyorsan 19-re, miközben WoT-ban lövöm a tankokat.

Aréna: 0

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19281

en sokkal jobban szeretek arenazni mint sima rankedet tolni. :)
jo, eleg lutri neha (lehet is latni az elmult 6 jatekombol, 11-es nyeres meg kettes valtja egymast), de sokkal erdekesebb. jo, mikor ket innervate-tel kezd a druid es kirak egy venture co mercenaryt az elso korben es meg a coinja is megmarad (megtortent eset...), az bosszanto, de hat ilyen rankeden is lehet. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #19283

Nu, én így állok, winek tekintetében.
Szerintem érzésre megvan az 50%-nál jobb win rate, de ha azzal számolsz, már meg lehet tippelni, hogy mennyit játszottam eddig, felszorozva mondjuk átlag 8 perccel.
Én nem merem megcsinálni. ;)

Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.296 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum